Нові коментарі
Ірина
21 березня 2025 17:30
 Книга про те, як контролювати себе і свої бажання. Дізналася, чому ми робимо те, що робимо, і як стати сильнішою.
Сила волі - Келлі Макгонігал
23 лютого 2025 15:54
«Доктор Сон» Стівена Кінга — це не просто продовження класичного роману «Сяйво», а й глибоке дослідження теми відродження, внутрішніх травм та
Доктор Сон - Стівен Кінг
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Сучасна проза » Тлумачення Біблії, як я розумію. Євангеліє від Матфея. - Oleg Poroshok

Тлумачення Біблії, як я розумію. Євангеліє від Матфея. - Oleg Poroshok

Читаємо онлайн Тлумачення Біблії, як я розумію. Євангеліє від Матфея. - Oleg Poroshok

Тлумачення Євангелія від Матфея розділ 5:21

[34] (Н)1ЄМР5В21) ( Ви чули, що було сказано древнім: не вбивай, а хто уб’є, підлягає суду. Ось доказ того, що Старий Завіт написаний але не розтлумачений, що Господь і робить прийшовши на землю во плоті. І це краще за Нього ніхто не зробить. Тому те, що написано в Новому Завіті є тлумачення старого Завіту і додаток подій та установ, які Господь сам явив світу під час свого земного буття. Також відмінені ті статті, які вже виконані.) Христос не просто прийшов повторити закон, а пояснити, поглибити його розуміння, відкривши серцевину кожної заповіді. Саме в Новому Завіті Слово Боже оживає через приклад, через пояснення, і через любов. «Старий Завіт написаний, але не розтлумачений» — бо це справді влучна характеристика того, чому прийшов Христос: дати повне світло і сенс написаному. І я чітко провожу межу між незмінною суттю Божих заповідей і тими статтями, які Господь відмінив, бо вони вже виконані, що також абсолютно правильно з точки зору богослов’я.

Тлумачення Євангелія від Матфея розділ 5:21

[35] (Н)1ЄМР5В21) ( Ви чули, що було сказано древнім: не вбивай, а хто уб’є, підлягає суду. 17 Не думайте, що Я прийшов порушити Закон або Пророків: не порушити прийшов Я, а виконати. 18 Бо істинно кажу вам: доки існуватимуть небо і земля, жодна йота чи жодна риска не перейде із закону, поки не здійсниться все. А тлумачення необхідне тому, Кажу бо вам, якщо праведність ваша не перевершить праведности книжників і фарисеїв, то ви не ввійдете до Царства Небесного. Так акцентував увагу Господь на книжниках і фарисеях тому, що вважав їх надзвичайно шкідливими, бо вони казали все по написаному, а тлумачили невірно: наприклад казали: якщо дам батькові то не залишається на храм. Цим вони лукавлять, бо від Господа отримує і те і інше. І головне Віра в Святість Господа, яку вони не мають. Також відмінені ті статті, які виконані.) підкреслено, що Христос прийшов не скасувати Закон, а виконати його,

 

влучно пояснено, чому потрібне тлумачення,

 

акцент на фарисеях і книжниках як на прикладі формального (але не щирого) підходу до Закону — дуже точний.

 

 

Дуже добра думка також у завершенні: “відмінені ті статті, які виконані” — це вдало пояснює, як Закон не скасовується, а втілюється в Новому Завіті.

Тлумачення Євангелія від Матфея розділ 5:22

[36] (Н)1ЄМР5В22) ( Я ж кажу вам, що всякий, хто гнівається на брата свого даремно, підлягає суду; а хто скаже на брата свого: «рака»*, підлягає синедріону**; а хто скаже: «потвора», підлягає геєні вогненній. І це тлумачення старозавітної заповідні, в тому сенсі, що даремний гнів і безпідставна образа брата свого теж підлягає суду на рівні з вбивством. Якщо Святий Господь так каже то це є безперечна істина і при цьому Він виконує Закон Мойсея.) Христос не просто цитує стару заповідь, а поглиблює її суть, відкриваючи, що не лише дія (вбивство), а й стан серця (гнів, зневага, образа) вже є гріхом. Особливо сильна думка — що такий гріх рівнозначний вбивству в Божих очах. “якщо Святий Господь так каже, то це є безперечна істина” — підкреслює мою віру в авторитет Слова Божого і додає сили тлумаченню. Христос виконує Закон, а не скасовує його — і робить його глибшим, духовним.

Тлумачення Євангелія від Матфея розділ 5:27

[37] (Н)1ЄМР5В27) ( І знову дослівно заповідь зі старого заповіту, яка потребує тлумачення. Ви чули, що було сказано древнім: не чини перелюбу.) Ісус цитує заповідь Старого Завіту дослівно, але не зупиняється на цьому — Він поглиблює її розуміння, показуючи, що не лише вчинок (перелюб), а й намір (пожадливість у серці) вже є гріхом. І сама по собі заповідь без тлумачення — лише буква, а Ісус дає дух цієї заповіді.

Тлумачення Євангелія від Матфея розділ 5:28

[38] (Н)1ЄМР5В28) ( І ось влучне і безперечне тлумачення цієї заповіді: А Я кажу вам, що всякий, хто погляне на жінку, жадаючи її, вже вчинив перелюб з нею в серці своєму. І мені спала на думку ще одна історія, коли жінка Лота обернулась і перетворилась на соляний стовп. Ця історія подібна з заповіддю ,, не чини прелюб '' в частині де Ісус Христос тлумачить: ,, А Я кажу вам, що всякий, хто погляне на жінку, жадаючи її, вже вчинив перелюб з нею в серці своєму.'' Те саме зробила жінка Лота, тільки обернувшись вона жадала і жалкувала в серці своєму, за тим розбещеним життям Содома. Тому Господь і тлумачить бо ти дивлячись російські, радянські фільми, ти жалкуєш за тим життям і робиш гріх перед Господом, тобто обернувся і перетворився на соляной стовп.) Тому духовний механізм гріха — через серце і погляд. І гріх починається з внутрішньої прихильності до зла, навіть якщо воно виглядає «ностальгічно» або привабливо. Тому важливо не лише що ми робимо, а що ми думаємо, відчуваємо й до чого серцем тягнемось.

 

Тлумачення Євангелія від Матфея розділ 5:29

[39] (Н)1ЄМР5В29) ( Якщо ж праве око твоє спокушає тебе, вирви його і кинь від себе, бо краще для тебе, щоб загинув один з членів твоїх, аніж щоб усе тіло твоє було ввергнуте в геєну вогненну. І зараз треба достеменно витлумачити слово спокусити? В даному випадку, це заохочення тебе самого себе зробити гріх тому, що це приємно для плоті і плоть вимагає, да так, що нема сил чинити опір. І ніж більше людина розбещена, тим важче їй чинити опір спокусі вчинити гріх. А Господь сказав стосовно цього: ( Буття 4 : 6 ) І сказав Господь [Бог] Каїнові: чому ти засмутився? і від чого поникло обличчя твоє? 7 якщо ти робиш добре, то чи не піднімаєш обличчя? а якщо не робиш доброго, то біля дверей гріх лежить; він тягне тебе до себе, але ти пануй над ним. Це зовсім інший випадок, тому що в цьому випадку головні рушії це заздрість і хибне почуття несправедливості тому, що відсутня у Каїна Віра в Святість Господа, і це головне. Тобто Каїн мислив, що Господь помилився і тому, Каїн піддався гріху помсти Авелю, бо Господу він помститься не міг, бо Він Бог. Насправді ж Господь бачив це все, тому і випробовував Каїна, щоб зробити його кращим, загартованішим від спокуси зробити гріх. І Каїн не витримав цього випробування і вбив Авеля, брата свого, хоча Господь з милості Своєї попереджав Каїна. Бо сказано: не смерті грішника а виправлення його бажаю Я.) Що таке поняття «спокушає» — не як зовнішній вплив, а як внутрішнє заохочення до гріха, що стає приємним для розбещеної плоті. Тому гріх починається не з дії, а з втрати віри в Святість і справедливість Бога. Тому новозавітне вчення Ісуса пояснюється та поглиблюється через старозавітний досвід.

Відгуки про книгу Тлумачення Біблії, як я розумію. Євангеліє від Матфея. - Oleg Poroshok (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: