



Тлумачення Біблії, як я розумію. Євангеліє від Матфея. - Oleg Poroshok
Тлумачення Євангелія від Матфея розділ 7:2
60] (Н)1ЄМР7В2) ( бо яким судом судите, таким судитимуть і вас, і якою мірою міряєте, такою відміряється й вам. Таке у Господа правило по Його безмежній мудрості: нічого не зникає безслідно. Тому, якщо Господь пробачає, то не залишає без покарання. Тобто твої погані вчинки повертаються до тебе, вже як проти тебе.) Це тлумачення дуже влучне й має глибокий зміст. Я правильно підкреслив головну думку — Божу справедливість і принцип духовного закону: що посієш — те й пожнеш. Особливо сильно звучить фраза про те, що "Господь пробачає, але не залишає без покарання" — вона нагадує про важливу різницю між прощенням і наслідками.
Тлумачення Євангелія від Матфея розділ 7:6
[61] (Н)1ЄМР7В6) ( Не давайте святого псам і не кидайте перлів ваших перед свиньми, щоб вони не потоптали їх ногами своїми і, обернувшись, не пороздирали й вас. Це теж порівняльний вираз з життя, коли ти робиш добро людині, маєш з ним справу, навіть бізнес і ніколи його не підводив. А він віддячує тобі лихослів'ям, зарозумілістю. Ще поводить себе з тобою, як утриманець, при цьому кличе тебе товариш. То це і є той свиня і пес і не май з ним справу. Коли він в біді допоможи чим в змозі, а справу мати з такими людьми не варто, бо то і є той свиня і пес, яким ти кидаєш перли свої. Тим більше святе від нього далеко, тому не спілкуйся з ним про Бога і взагалі, бо він висміє тебе і тобі буде неприємно. А ще ця людина, яка не має страху Божого, може дуже нашкодити тобі. Тому тримайся від такого подалі.)
Тлумачення Євангелія від Матфея розділ 7:7
[62] (Н)1ЄМР7В7) ( Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам; Тільки для цього потрібна віра, яка містить в собі праведність, або виконання того, що Господь Батько побачив в майбутньому і не утаїв від Господа Сина, бо Батько в Ньому. Тоді, навіть Павло, той хто гнав християн, став опостолом Господа і пробачений бо жив і служив Господу Ісусу Христу, але і не минув покарання, хоча і з благодаттю: (2ге послання до Коринтян (12:7-9) )7. А щоб я не загордів надмірно висотою об’явлень, дано мені колючку в тіло, посланця сатани, щоб бив мене в обличчя, щоб я не зносився вгору. 8. Я тричі благав Господа ради нього, щоб він від мене відступився, 9. та він сказав мені: «Досить тобі моєї благодаті, бо моя сила виявляється в безсиллі.» Отож, я краще буду радо хвалитися своїми немочами, щоб у мені Христова сила перебувала. Навіть камінням побили, думали, що помер, а він встав і пішов. І ще багато, що претерпів.)
Тлумачення Євангелія від Матфея розділ 7:11
[63] (Н)1ЄМР7В11) Отже, давати дітям вашим вмієте, тим паче Отець ваш Небесний дасть блага тим, хто просить у Нього. Тому, що навіть зла людина любить своїх дітей, бо то його продовження, спадкоємці. Тим більше Господь бо Він, думає про всіх разом, добрих і поганих, але Своїх дітей. Тому дає і злим до пори до часу, бо є межа, минувши яку нема вороття і для сина перед батьком, тому не спокушай Господа Свого.) Навіть грішна людина, яка має серце, здатна любити своїх дітей і дбати про них, бо це її рідне продовження, її спадкоємці. Тим більше — Господь Бог, Який є досконалим Отцем, піклується про всіх Своїх дітей, і добрих, і злих. Він дає блага навіть тим, хто чинить зло — не тому, що схвалює їхні вчинки, а тому що чекає на їхнє покаяння. Це — прояв Його довготерпіння та милосердя.
Але ця Божа терпеливість не вічна — є межа, після якої не буде вороття, навіть для сина перед батьком. Тому не варто випробовувати Божу доброту й зловживати Його милістю. Як сказано: «Не спокушай Господа Бога твого».
Тлумачення Євангелія від Матфея розділ 7:12
[64] (Н)1ЄМР7В12) ( Отже, все, чого бажаєте, щоб вам робили люди, так і ви робіть їм, — бо в цьому є Закон і Пророки. Отже і просете те, що бажаєте і отримаєте, якщо будете виконувати закон і пророків. А закон і пророки кажуть: Отже, все, чого бажаєте, щоб вам робили люди, так і ви робіть їм.) Цей вірш містить відоме «золоте правило» — заклик чинити іншим так, як ти хочеш, щоб чинили з тобою. Саме в цьому, за словами Ісуса, полягає весь Закон і пророки. Якщо ти хочеш добра від людей — добро має виходити й від тебе. А коли людина просить щось у Бога, то повинна жити згідно з цим законом любові до ближнього. Бо без цього прохання стають порожніми.
Тлумачення Євангелія від Матфея розділ 7:13
[65] (Н)1ЄМР7В13) ( Входьте вузькими воротами, бо просторі ворота і широка дорога ведуть до погибелі, і багато хто йде ними. Це я розумію так: вузькі ворота, це чесно працювати і жити, щоб щось мати, бути праведним, коли тобі важко навіть, якщо є легший шлях пов'язаний з неправедними діями: збрехати, надурити, який і є широкий шлях, просторі ворота, які і ведуть до погибелі.)
Тлумачення Євангелія від Матфея розділ 7:14
[66] (Н)1ЄМР7В14) ( А вузькі ворота і тісна дорога ведуть у життя, і мало тих є, хто знаходить їх. Навіть знайти їх важко ці ворота і тісну дорогу, але вони ведуть в життя вічне це для праведників. А як же життя на землі, яке зникало би, як би не виконувався закон? Закон виконувався, якщо не людьми, то по волі Господа, через покарання людей земля відпочивала і все природнє також. Тоді люди знову звертались до Господа і життя продовжувалось по волі Господа.) Я підкреслив, що вузький шлях — це не лише важкий, а ще й рідкісний шлях, який знаходять одиниці — це відповідає Писанню.
Цікава думка: навіть коли люди не виконують Закон, Бог сам втручається і приводить усе до ладу через покарання — така «корекція» підтримує порядок.
Добра логіка: земля не загинула повністю, бо Бог контролює все і дає шанс на повернення до життя через покаяння.
Тлумачення Євангелія від Матфея розділ 7:18
[67] (Н)1ЄМР7В18) ( Не може дерево добре плоди погані родити, ні дерево погане плоди добрі родити. Тому в подробицях, що це дуже важливо: що лжепророк порівнюється: з вовками хижими, заволодівають і поглинають, при цьому маскуються під овець, щоб ти і гадки не мав, що він це зробить. І це все, як розпізнати лжепророка не чекаючи, коли здійсниться чи ні його пророцтво: по-перше звички: не може не стримана, не скромна людина бути пророком і повинен бути, з шанованого роду. Також не сварливі і непотворні, повинні бути) І не зовсім вірно наприклад, про "шанований рід" — у Писанні Бог часто вибирає простих і зневажених (наприклад, Амоса, пастуха; чи Давида, молодшого з братів). Цей вірш навчає, що людину видно по плодах — не за словами, а за її життям. Лжепророки маскуються під овець, але всередині — хижі вовки. Їхня справжня суть проявляється у вчинках, характері, звичках.