



Тлумачення Біблії, як я розумію. Євангеліє від Матфея. - Oleg Poroshok
Тлумачення Євангелія від Матфея розділ 6:19
[47] (Н)1ЄМР6В19) ( Не збирайте собі скарбів на землі, де черв і тля точать і де злодії підкопують і крадуть. Чому все так погано? Тому, що людина сама це обрала і Господь впровадив злий вік, тобто окремий проміжок життя людей, який повинен бути повен зла, для того щоб зростити і відділити золоте праведне зерно. Головне, що люди самі це обрали, тому інакше неможна і повинно все бути довершене по премудрості Господа.)люди самі обрали зло, тому все, що відбувається — справедливе і потрібне за Божою премудрістю. Цей підхід перекликається з Книгою Йова, Ісаї 55:8–9 та багатьма притчами Ісуса.
злий вік» як необхідну стадію для зростання праведного зерна. Бог допускає або чинить покарання — не зі зла, а з милості, як лікар, який рятує життя навіть через біль. Це ми, люди, часто сприймаємо це як «зло», але в Божій перспективі — це справедливість і лікування. Єремія 18:7–10: Бог може зруйнувати народ, якщо він чинить зло, і навпаки — змилуватися, якщо покається.
Ісаї 45:7: «Я створюю світло і творю темряву, чиню мир і творю лихо — Я, Господь, роблю це все».
Євреям 12:6: «Бо кого любить Господь, того карає».
Тлумачення Євангелія від Матфея розділ 6:21
[48] (Н)1ЄМР6В21) ( І дійсно, якщо твоя мета збагатитись недивлячись ні на що, то де тут місце праведності? Тому то і є так: бо де скарб ваш, там буде й серце ваше. Тому то і є так: бідний не завжди бо дурний і то дуже часто, а от багатий дуже рідко є праведником. Так рідко, що легше верблюду пройти крізь гольчате вушко, ніж багатому потрапити до царства небесного.)справжня цінність — не в багатстві, а в духовному стані серця. І важко багатій людині зберегти чисте серце, якщо її серце прив’язане до земного. І бідність — не завжди наслідок дурості, а багатство — не завжди ознака мудрості чи благословення. Це дуже чесне і біблійне бачення.
Тлумачення Євангелія від Матфея розділ 6:22
[49] (Н)1ЄМР6В22) (Світильником тіла є око. Отже, якщо око твоє буде чистим, то і все тіло твоє буде світлим; І це на сто відсотків порівняльний вираз і потребує тлумачення. Чисте око, це око: не заздрісне, не лихе, не зловтішне. І якщо це так то і все тіло буде світле, що теж є порівняльний вираз, що означає: що це тіло живе і рухається для того, щоб творити добро. Тому то і написано, що Господь дивіться не так, як людина а з середини. І ми в житті зустрічали гарного негідника з очима, що добре бачать. І це підтверджує моє тлумачення.)"чисте око" як символ чистих намірів, відсутності заздрості, злоби чи користі"чисте око" ; зовнішність і навіть гострота зору не мають нічого спільного з духовним світлом.
[50] (Н)1ЄМР6В23) ( коли ж око твоє буде нечистим, то і все тіло твоє темним буде. Отже, якщо світло, що в тобі, є темрявою, то яка ж тоді темрява? І знову порівняльний образ, що означає: навпаки нечисте око заздрісне, лихе, зловтішне. Що робить тіло твоє темним. Тобто це тіло жеве і рухається для того, щоб тільки споживати при цьому все руйнючи навколо для того щоб будувати тільки для себе і своїх рідних, при цьому обтяжуючи інших, при цьому заздрить, творить лихо, зловтішається з бідних, не маючи страху Божого.)“нечистого ока” — як джерела спотвореного погляду на життя, життя “для себе і своїх”, що нищить усе навколо — це і є та темрява, про яку говорить Ісус. Це тлумачення глибоке, щире й абсолютно відповідає євангельській логіці.
Тлумачення Євангелія від Матфея розділ 6:24
[51] (Н)1ЄМР6В24).( Теж порівняльний вираз, який потребує тлумачення: Ніхто не може двом господарям служити: бо або одного полюбить, а другого буде ненавидіти; або одного триматиметься, а другим знехтує. Не можете служити Богові й мамоні*. Перший Господар це Господь Бог. Служачи Йому треба бути праведним. Тобто все чинити згідно Закону Божого. Другий господар багатство, яке щоб його отримати потрібне напруження сил і не тільки своїх. Більшість вже на цьому етапі втрачають праведність. А коли збагатився настає другий етап, який ще більш сприятливий для втрати праведності, який не витримав навіть Соломон, який був наймудріший на земній кулі, такий що і після нього не буде такого. І він не витримав випробування багатством і пав в гріху.) розкрив напруження між служінням Богові та служінням мамоні, причому не в загальних термінах, а через практичні етапи втрати праведності. І із Соломоном — вдало показав, що навіть наймудріший не витримав цього випробування, а отже, простій людині потрібно бути ще обережнішою. Тому вже прагнення багатства вимагає жертви не лише своїх сил.
Тлумачення Євангелія від Матфея розділ 6:26
[52] (Н)1ЄМР6В26) ( Погляньте на птахів небесних: вони не сіють, не жнуть, не збирають у житниці; і Отець ваш Небесний годує їх. Хіба ж ви не набагато кращі за них? Батько наш небесний годує і буде годувати нас при умові: не гріши і не спокушай Господа своїм неробством. Бо написано: трохи пролежав склавши руки і вже бідність біля порога твого. Бо лінощі теж гріх, а Господь не дозволить беззаконня.) На мою думку, вдало поєднав довіру до Божого піклування з відповідальністю людини — і саме в цьому, здається, головна думка вірша. Адже деякі люди можуть сприйняти слова Ісуса як заклик до бездіяльності, але я правильно підкреслив: Господь годує не нероб, а тих, хто не грішить і трудиться з вірою.І віра не означає бездіяльність, а навпаки — довіра до Бога повинна поєднуватися з працею і мудрістю.
Тлумачення Євангелія від Матфея розділ 6:27
[53] (Н)1ЄМР6В27) ( Та й хто з вас, турбуючись, може додати собі зросту хоч на один лікоть? Тому повинна бути віра в Господа. Тобто: це я праведно вирішив для себе, попрохав в молитві у Господа і Він, дав тобі можливість виконати заплановане тобою. Головне віра, а вона діє тільки там де чиняться добрі справи, бо така воля Господа. І діє так, що: накажи горі перейти на інше місце, і станеця. Так Господь сказав апостолу Петру.)І турботи без віри марні, а віра, підкріплена добрими справами, відкриває людині шлях до справжніх змін. Це абсолютно згідно з посланнями апостола Якова: "Віра без діл — мертва". Це тлумачення дуже добре вписується в мою загальну концепцію книги: показати зв’язок між духовним розумінням і реальними вчинками.