Афера з бонусом - Наталія Ольшевська
Йду першим до ванної кімнати та налаштовую воду на кімнатну температуру, коли Ярина роздягається і ступає у ванну - збільшую температуру поступово.
- Скільки ти так пройшла?
- Та трішки.
- А точніше?
- Два квартали.
Стримую у собі лайку і таки йду готувати чай з меду і обліпихового варення – перше що попалося на поличці.
Поки у ванній кімнаті шумить вода, заношу на підносі до вітальні чай і печиво, розстеляю диван та несу Ярині до ванної кімнати теплу піжаму, яку дістав з її шафи. Вмощуюся на диван, підхоплюючи з підлоги кота, та вмикаю якусь дурну романтичну комедію. Але Ярина таке любить.
- Ходи сюди, - відгортаю ковдру, яку приніс зі спальні, щойно Ярина зайшла до вітальні.
Заскакує до мене, наче спритна кізка, та вкривається ковдрою практично до вух.
- Чай випий, - цілую носик, який виглядає з-під ковдри, а тоді подаю гарячу чашку, яку вона відразу перехоплює, зручніше вмостившись. – А тепер розкажеш, що трапилося?
- Та нічого такого. Просто віддала свою куртку дівчинці, якій вона була більше потрібна.
- Тобто? У неї не було верхнього одягу?
- Був. Знаєш, - відставляє чашку на бильце дивану. – А давай ти погрієш мене цікавіше? – вмить Ярина сідлає мої коліна та присмоктується до шиї, але повільно підіймаю її обличчя вгору.
- Перш за все, я хочу отримати відповідь. Навіщо ти це зробила? – заправляю волосся за вушка і не відриваю свого погляду від її.
- Я ж пояснила. Їй вона була потрібна більше. А у мене є ще.
- Це не пояснення, - Ярина зітхає, знімає мої руки зі свого обличчя та сідає поруч, підгинаючи до грудей коліна
- Тому що... - ледве чую її бурмотіння. Очевидно, пояснювати вона не палає бажанням. – Тому що вона плакала, бо боялася йти додому. Через те, що їй в пару для якогось проекту поставили якогось хлопця, а не іншій дівчині, її однокласниці зіпсували її куртку. А мама не має можливості купити нову. Я взяла у неї адресу, завтра ще деякі свої речі передам. Добре, що у нас розмір однаковий.
- Ну а до чого тут ти?
- Ні до чого. Просто… Я знаю, як це. Я була на її місці. Мені хотілося допомогти. Віддати куртку – найменше, що я могла зробити.
- Поясни?
- Це нудно. Як твої ребра?
- Це не пройде. Кажи, Ярино.
- Чому ми постійно говоримо лише про мене? Коли я тобі ставлю питання, ти відповідаєш якимись скупими фразами, наче працюєш під прикриттям і одне необережне слово видасть тебе.
- Я просто хочу зрозуміти твої мотиви. Не вивідати інформацію. Інколи… Навіть не так, дуже часто мене дивують твої вчинки. Будь ласка, розкажи.
- Я просто не хочу згадувати про цю частину свого життя, вона давно в минулому, - від її важкого зітхання та втупленого в одну точку погляду стає боляче всередині. Я не звик бачити Ярину такою. Не звик і більше не хочу. – Я не зі слів знаю, якими жорстокими бувають діти. Школа – місце, яке я не хочу згадувати. За порадою моєї першої вчительки, мама перевела мене до наукового ліцею, коли я закінчила четвертий клас. До цього я й не розуміла, що враження про людину складають по тому, який одяг вона носить. Опинившись серед розбещених дітей багатіїв, я на всю силу відчула, що означає бути білою вороною. Роки знущань, дурнуватих жартів та безглуздих пліток, через те, що у мене не було брендового одягу, дорогих гаджетів і до школи я їздила громадським транспортом, а не на дорогій тачці, та ще й донька матері-одиначки. Згодом, коли через татусеві гени за зростом я стала вищою навіть за хлопців у класі – стало ще гірше. Тому після дев’ятого класу вчинила вкрай егоїстично, мама так і не дізналася. Я навмисне завалила екзамени, аби мене не прийняли до десятого класу. Я просто більше не могла.
- Чому ти не сказала мамі, як з тобою поводяться?
- Вона відразу перевела б мене до іншої школи. Можливо, це й був би вихід, але вона так пишалася тим, що я там навчаюся… Тому я вирішила, що потерпіти декілька років – це не така велика жертва за усе, що вона робила для мене усе життя.
- Ну… Я вважаю, що ти мала сказати. Це ж насилля! І за тебе не було кому вступитися? У тебе зовсім не було друзів?
- Ні. Я й не намагалася їх завести. Хоч і мама та бабуся думали навпаки. Я мусила їм брехати, аби вони не переймалися. Бувало, казала, що йду гуляти чи в гості, а сама годинами сиділа у міській бібліотеці або знаходила затишний куточок у парку, коли було тепло і там читала. А взимку йшла на каток, не шукаючи виправдань та пояснень. На першому курсі навчання я здружилася з одногрупницею Сонею, а вона познайомила мене зі своєю кращою подругою Юлею. Ми дружимо до цього часу. Інколи я бачу в клубі чи на вулиці людей, з якими вчилася в школі. Там ми робимо вигляд, що просто незнайомці. Мені немає про що з ними розмовляти. Я й до цього часу вважаю, що чим більше у людини грошей, тим більше вона ними зіпсована. Усе важливе, усі цінності відходять кудись на задній план у бажанні випендритися перед іншим, показати свою владу, якої насправді немає. І мій стереотип щодо багатіїв остаточно підтвердив батько: статус, гроші, дорогі іграшки – єдині цінності для таких людей. Не хочу мати в оточенні жодного з них. У них немає душі. І я поклялася собі, що ніколи такою не стану.
Коли Ярина вмовкає, я наче відчуваю, як все кам’яніє всередині від її слів. Таке враження, що останні фрази вона говорила про мене. Я теж думав лише про статус, речі, розваги… Гадав, що від цього щасливий. Але… Це було раніше. Здається, що у минулому житті. А зараз… Мені це все не потрібно. Та як їй зізнатися, що я – один з тих, кого вона зневажає?
- Мені шкода, що так трапилося, - підсовуюся ближче та пригортаю свою Яринку ще ближче, - ти цього не заслужила. Ці діти… Вони були просто безмізкими і сліпими ідіотами, не розуміли, що за пихатістю та зарозумілістю не помічають справжній скарб. Наші діти такими дурнями не будуть.
- Наші діти? А ти не надто поспішаєш заглядати у майбутнє? – лише після слів Ярини усвідомлюю, що бовкнув. «Наші діти…». Чомусь, зараз ці слова мене зовсім не лякають, не викликають роздратування чи відрази… З дітьми буває весело, вони люблять всякі круті речі, як, наприклад, Макар.