Афера з бонусом - Наталія Ольшевська
Ярина
- Перша прийшла, - обертаюся на голос Ростислава, так званого старшого брата. – Досі на щось розраховуєш? – іронічно вигинає світлі брови, поки за ним заходить і решта сімейки.
- Помовч, - шикає на нього батько. Я ж вирішую ніяк не реагувати. Відвертаюся та далі свердлю точку на стіні, де раніше, мабуть, висіла якась рамка.
Абстрагуюся та зовсім не слухаю їх бесіди.
- Ярино, заходь, - штурхає в плече Евеліна. Підіймаюся та крокую до кабінету. Знову бачу того ж чоловіка, що представлявся нотаріусом.
Всідаюся на найближче вільне крісло та обводжу поглядом кабінет. Дивний антураж. Ніби хатина лісника. Зі стіни навпроти стирчить оленяча голова. Зосереджую всю увагу на опудалі. Смерть. Ось що бачу, дивлячись на володаря лісу, єдиним ворогом якого є людина, для якої вбивство – це трофей. Ніколи не розуміла цього збочення. Хіба не слід пишатися врятованим життям замість того, щоб хизуватися силою та вмінням його відібрати?
- Чому їй?! – з роздумів вириває рев Ростислава. Повертаю голову і бачу, що він зірвався на ноги. Сопе, як бик, що мчиться на тореадора. – Вона мала дістатися мені! Дід зовсім клепки втратив перед тим, як ласти склеїв! Він був несповна розуму, коли складав заповіт! Я буду його оскаржувати!
- Ростиславе Андрійовичу, заспокойтеся. Усе згідно волі заповідача. Є висновок медичної експертизи, який стверджує, що …
- Дай глянути! – нависає над нотаріусом.
- Ростиславе, вгамуйся. Якщо він так вирішив…
- І ти туди ж, Андрію? Мало було через якусь інтрижку зганьбити сім’ю, так ще й підтримуєш рішення старого обділити онуків?! – зривається з місця і Єлизавета, поки я лише невтямки кліпаю. – Уся колекція по праву мала дістатися Ростику! Він його перший і законний онук!
- Змушений вам повідомити, що в разі оскарження половина усього майна, а також 50% суми з кожного рахунку перейде на благодійність, а контрольний пакет акцій меблевого виробництва перейде до партнерів. Тому добре подумайте.
- Він хоча б якось пояснив цю безглузду ідею? Чому залишив колекцію їй? – Ростислав тицяє на мене пальцем. Яку колекцію? Я зовсім нічого не слухала.
- Пояснив, - киває чоловік. Підіймає зі стола конверт та простягає до мене. – Та пояснення призначене лише Ярині Олексіївні.
Під вбивчими поглядами, які от-от спопелять бідолашний папірець, тягнуся за листом, відчуваючи себе мішенню, як і той олень, від якого лишилася лише голова та роги. Відкриваю конверт та дістаю декілька аркушів, складених навпіл та списаних химерним почерком.
«Я знаю, що ти не хочеш тут бути, але вдячний, що виконала останню волю старого. Впевнений, ти задавалася питання, чому я наполягав на твоїй присутності, але інакше я не міг. Ця колекція має належати тобі. Ти не можеш її ні продати, ні віддати. Лише подарувати.
- Я хочу подарувати її Ростиславу, - відразу випалюю, відриваючи погляд від листа.
- Ви не можете. Дочитайте лист до кінця.
Ще три роки тому моє життя нагадувало циклічний круг, поки не побачив тебе, заплакану та розбиту на сходинках офісної будівлі, а коли ти здійняла обличчя до неба – вперше за багато років щось сколихнулося у моїх грудях, хоч я і думав, що цього більше ніколи не трапиться. Здавалося, наче якась невідома сила штовхала до тебе і змусила присісти поруч та вислухати. І одним з найправильніших вчинків у моєму житті було піддатися цьому пориву. У твоїх очах я бачив свого сина. Тільки це був той наївний дитячий погляд, який з роками у нього згас від марнославства.
Нехай я не допоміг твоїй матері, але врятував свою душу, зустрівши тебе. Кожен раз, коли шукав з тобою начеб то випадкової зустрічі, бачив твій погляд, у якому бурхливим потоком вирувало життя, - всередині розливалося тепло, хоч і думав, що моя душа вже багато років оповита кригою.
Сьогодні після чергової дочитаної книжки ти вкотре запитала про кохання і я знову відповів, що це маячня. Я збрехав, Яринко. Воно існує. І це почуття настільки сильне… Воно поглинає. Змушує метою існування стати іншу людину. А коли тебе кохають у відповідь – ти стаєш всесильним, долаєш усі перешкоди, підіймаєшся вгору, наче на крилах і з кожним дотиком та поглядом підіймаєшся все вище. Та є одна річ в нашому житті, з якою не можна боротися ніякими силами. Смерть. Вона обламує ці крила та змушує довго і боляче падати, а тоді жити з дірою у грудях, де колись билося серце. Вона забрала мою Вікторію. Без неї я став лише подобою людини: сухим, холодним, черствим. Здається, того зимового вечора, коли вона поспішала з роботи до мене і бігла на червоне світло – помер і я.
У нас не було нічого, окрім нашого кохання: тісна квартирка в комуналці та скромна вечеря, але ніде я не був щасливішим, ніж поруч з нею. Ти нагадуєш мені її. Така ж добра і безкорислива.
Я не заповідав тобі величезних рахунків, нерухомості та акцій. Знаю, що вони тобі непотрібні, тому віддаю найцінніше, що у мене є: колекцію монет, які я збирав впродовж усього життя. Та найціннішою є перша, яка не вартує майже нічого: її знайшла Вікторія на пляжі, коли ми вперше змогли дозволити собі відпочинок на морі. Вона першою помітила, що з гербом щось не так. Монету ми зберегли. А після її смерті, коли з головою поринув у роботу, практично не виходячи зі столярної майстерні, – знайшов наступну у корі дубової колоди. Здавалося, що так вона дає про себе знати. Що вона не зникла, а десь там чекає на мене… Минали роки, я одружився лише з метою завести дитину, аби комусь передати свою справу, але став одержимим бажанням зібрати якнайбільше таких монет. Унікальних, рідкісних, неправильних, але саме через це – цінних. Бути інакшим – не означає бути дивним чи неправильним. Це означає бути особливим, неповторним. І як би не склалося життя – такою для мене є ти. Унікальною. Мрійницею. Впертою, але справедливою та доброю. Тому я хочу, аби пам’ять про мою кохану зберегла саме ти.