Афера з бонусом - Наталія Ольшевська
Данило
- Ти можеш відмовитися, – Ярина сідає на диван поруч зі мною. – Це доволі брудна робота. Не змушуй себе робити те, чого не хочеться.
- Ну, думаю, нічого гіршого, ніж занурення в ставок, вже зі мною не трапиться. Не заколють же мене замість свині?
- Вибач, але з тобою так часто трапляються якісь халепи, що я не зовсім впевнена.
- Не хвилюйся, я буду обережним,- обіймаю дівчину за плечі, а вона слухняно тулиться до мене. Приємно. – Я дійсно ніколи нічого подібного не робив. Знаєш, проживши все життя в місті, не кожен день випадала нагода спробувати себе в ролі м’ясника. Тому, керуючись твоїми словами, що соромно не хотіти чогось навчитися - я спробую. А коли повернуся – ми поговоримо, добре?
- Добре, - підіймає погляд, даруючи теплу посмішку.
Не моргаючи, зависаю поглядом на її обличчі. Навіть зараз, коли Ярина без граму косметики, з хаотично скрученим волоссям на маківці й одягнута у якийсь розтягнутий светр, можу чітко собі зізнатися, що вродливішої жінки не бачив за все своє життя. Що б вона не одягнула, як би не вклала волосся, з макіяжем чи без – завжди гарна. Це усвідомлення мене насторожує, адже відчуття нові та незрозумілі. Не можу їм дати пояснення. Схоже, я таки справжній дурко.
- А ти чим займешся?
- Не знаю. У мене з собою є в’язання. Тільки спочатку потрібно піти нарубати трохи дров. Ці уже закінчилися, - змахує рукою в сторону пічки.
- Ні. Я зроблю це сам. Хіба це жіноча робота?
- Я вмію.
- Звісно, все ти вмієш… Але є одне але. Як я піду на вулицю? Моя куртка досі мокра.
- Зараз щось придумаю, - Ярина підіймається з дивану, який видає жалібний скрип, та зникає за потрісканими дверима. Я ніколи в житті цього не робив. І тут навіть немає нормального інтернету, аби загуглити, як рубати дрова і не відрубати собі кінцівку.
- Ось! Тримай, - повертається до кімнати з широкою посмішкою та якоюсь... А що це взагалі? - це дідова фуфайка, - урочисто випереджає моє запитання.
- А він не буде проти? - не хочу натягати на себе цю сумнівну річ, але вибору немає - не відправлю ж я дівчину рубати дрова, аби у цій хатині не скоцюрбитися від холоду.
- Та ні, не переймайся. Мертві рідко заперечують, - Господи... Сподіваюся, він хоча б не у ній вмер. Надто пізно приходить усвідомлення того, що ляпнув.
- Вибач, я забув.
- Нічого. Я сама інколи забуваю, що їх уже немає. Ходімо. Ще взуття тобі дам.
- Теж дідове?
- Моє ж тобі не підійде, - регоче, поки я зі стрьомною фуфайкою плетуся слідом, аби взути такі ж стрьомні, на розмір більші, гумові чоботи з утепленням. Хоча б сухі і теплі. Добре, хоч Яра з Ніком тут немає, інакше довелося б Ярині шукати для них ще дві пари дідових штанів, бо вони точно пообдоювалися б від сміху, якби мене зараз побачили.
Вийшовши на вулицю, відразу швидко розчищаю доріжки, аби Ярині було зручно ходити хоча б до воріт і вбиральні. Далі за хатою беруся за дрова. Спочатку виходить так собі. Але з кожною новою колодою вдається впоратися все швидше. Оце життя в селі… Люди ж так щодня працюють. А в кого ще й господарство? Всілякі кури та індики? І до спортзалу ходити не треба.
Так захопився процесом, ще й не помітив, як минула година. Заніс порубані дрова до хати, а тоді Ярина повела мене на м’ясобійню.
Хата того дядька Миколи виявилася саме на тому місці, куди пішла балакуча тітка з автобуса. І перш, ніж зайти у двір, сканую територію поглядом на наявність собаки. Наче чисто.
- Нема пса? – повертаюся до Ярини, відчиняючи ворота.
- Ну, раніше не було. Давай я зайду перша. Я вже зрозуміла, що ти боїшся собак.
- Нічого я не боюся. Просто їх не люблю, - бурчу, першим заходячи у двір.
- А я боюся змій. Всі чогось бояться.
- О, саме вчасно! – з-за хати виходить той самий вусатий Микола. – Пішли, Кирило.
- Я Данило.
- Ага, - махає рукою та йде у тому ж напрямку, звідки прийшов.
- Будь обережним, - на спину лягає долоня Ярини. Розвертаюся.
- Буду, - нахиляюся та торкаюся її губ своїми, лише відсторонившись, розумію що зробив. Декілька секунд просто стою та кліпаю, як телепень, поки й дівчина не рухається, і, не вигадавши нічого кращого, і собі йду за хату.
- О, це Яринчин? Ходи сюди, хряпнемо за знайомство! – підкликає ще якийсь мужик.
На пеньку, схожому на той, на якому я рубав дрова, стоїть трилітрова банка, кілька чарок, на таці лежать мариновані помідори, цибуля, сало і хліб.
- Я не буду, - мотаю головою.
- Так не годиться! Треба випити, щоб справа пішла як треба, - наливає з банки у чарки і одну тицяє до моїх рук, - це самогіночка. Микола сам гнав. Глянь, чиста, як з артезіанського джерела. Будьмо! – цокається зі мною, Миколою та ще двома мужиками. Була не була! Перекидаю в себе вміст чарки. Горло обдає вогнем, очі сльозяться, а тілом розповзається жар.
- Закуси, хлопче, - хапаю шматок сала та заїдаю пекельне пійло. – Оце по-нашому, - плескає по плечі, поки намагаюся віддихатися. – Ти нам це, Ярцю не ображай, бо, знаєш, ставок Протасюків тільки біля берега неглибокий.
- Що?
- Та так, нічого. Пішли, - підштовхує мене у спину ближче до дерев’яного піддона в центрі двора.
Тоді ж із-за порепаних червоних дверей Микола під дикий свинячий вереск тягне на зашморгу кабана. Величезного.
- Ух, якого опецька відгодував! Зараз допоможеш… - чоловік, імені якого так і не знаю, не встигає завершити фразу, бо кабан різко смикає мотузку та риссю мчить вперед. Микола смикається, пробігає за кабаном, тримаючи мотузку, кілька метрів, але падає та впускає тварину.
- Ловіть! Ловіть паскуду!
Реагую першим. Кидаюся навздогін здобичі. Біжу, дрифтуючи на повороті, мало не погубивши дідові чоботи. Навіть подумати не міг, що свині вміють так швидко бігати! Набираю максимальну швидкість, майже наздогнавши свина, але він знову пришвидшується, тому не вигадую нічого кращого, як стрибнути йому на спину. Стрибок вдалий! Обхоплюю кабана руками і ногами так, як вчора на мені чепіла Ярина, їду верхи на свині кілька метрів під оглушливий свинячий крик, а тоді перехиляюся ліворуч, тягнучи за собою й тварину. Після падіння, поки тварюка не отямилася, швидко перехоплюю мотузку та підіймаюся. Але замість подяки та захвату від мого героїчного вчинку бачу лише, як всі згинаються навпіл та хапають повітря, давлячись від сміху. От і роби людям добо після цього.