Афера з бонусом - Наталія Ольшевська
Данило
Як там каже народ? Краще погано їхати, ніж добре йти? Так от зараз я чудово їду на мегазручному задньому сидінні старої темно-синьої «п’ятірки».
Контраст. Мабуть, це відчуття зараз у мені проявляється навіть більше, ніж похмілля. Якщо ще два дні тому, трясучись в автобусі, мріяв опинитися за кермом своєї лялі, то зараз просто радий, що в моєму хворобливому стані не довелося пхатися з торбами до зупинки пішки, а тоді ще цілу годину їхати автобусом. І зараз я вдячний Яринчиному сусіду Івану не тільки за те, що витяг мене зі ставка, а й за те, що їде до міста та везе нас додому. Та й це не все, про що зараз думаю. Не знаю що саме, але усі пригоди та здобутий досвід за ці два дні змусили глянути на буденні речі інакше: комусь достатньо зайти до будинку і натиснути кнопку, аби в приміщенні стало тепло, а комусь доводиться рубати дрова та безупинно слідкувати за пічкою чи котлом; хтось замовляє у ресторані вишукані страви і верне ніс, коли якась горошинка криво лежить на тарілці, а хтось до мозолів трудиться на полі та з господарством, аби на столі була їжа. І це не мої слова, а батька. Однак, зрозумів їх я лише зараз. І з комфортом та зручностями так само, мріючи, замість льопання у великій мисці з нагрітою у каструлях воді, прийняти гарячий душ. І зовсім неважливо, чи стіни будуть викладені дизайнерською мармуровою плиткою, чи звичайним кахлем. А потім хочу поїсти якогось гарячого супчику, лягти на диван і подрімати під бубніння телевізора. Та й до цього всього - абсолютно чітко розумію, що поруч з Яриною зроблю ще багато подібних відкриттів.
Усю дорогу Ярина мовчить. Лише боковим зором помічаю, як час від часу кидає на мене погляди, але я не повертаюся – вперше за багато років мені незручно і соромно. Ми мали поговорити, а тепер це якось… Недоречно чи що? Тим паче, що я практично нічого не пам’ятаю. А якщо я їй вчора чогось наплів? Чи й взагалі бовкнув, що я останній у своєму роді мудаціус брехлітіус? Але у такому випадку впевнений, що ловив би у її погляді не співчуття, а якусь іншу емоцію, якої зовсім не хочу бачити.
Під вир моїх думок рятувальник Малібу, Іван, підвозить нас прямісінько до під’їзду. Дякуємо (Ярина, швидше, з ввічливості, а я – усією душею). Ще ніколи не вкладав стільки щирості у це просте слово.
А тепер я боготворю винахідника ліфта, коли затягую у нього сумку, а Ярина тисне кнопку шостого поверху.
- Дуже кепсько?
- Угу, - впираюся боком у стінку ліфта і прикриваю очі. Скопититися мені на цьому ж місці, якщо надумаю ще раз напитися. Навіть ненавмисне.
Господи… Нічого не пам’ятаю. Ярина розбудила, ще коли на вулиці було темно, а я взагалі не розумів, де я, бо прокинувся ще п’яним. Здуріти можна. Та я радий, що вибрався з того села живим та більш-меш цілим.
- Я знаю, як лікувати твою хворобу. Пішли, - змахує рукою, першою виходячи з ліфта. Підхоплюю сумку та виходжу слідом.
- Дивно, - бурмоче Ярина, прокручуючи ключ. – Двері не замкнуті. Мабуть, Юля вчора забула зачинити. Киць-киць-киць! - Ярина спокійно заходить до квартири, а мене охоплює якесь незрозуміле відчуття. Щось не так.
- Зачекай, - заходжу слідом, ставлячи пакунок на підлогу.
Не зважаю на спантеличений погляд дівчини, переступаю кудлатого, який вибіг з вітальні, і спершу йду на кухню. Побачене підіймає всередині хвилю тривоги: усі шафки відчинені, а їх вміст – хаотично переритий. Відсовуючи Ярину з порогу, кидаюся до вітальні – такий же безлад, а в її спальні взагалі кавардак: увесь одяг сплутаними клубками валяється на підлозі, всі ящики відчинені…
- О, Господи! – скрикує за спиною та біжить зачиняти шухлядку у приліжковій тумбі, поки я намагаюся усвідомити ситуацію. – Яка ганьба! Що ж тепер про мене подумають? – прикриває обличчя долонями, поки я зриваюся на крик.
- Ярино, ти у своєму розумі?! Потрібно викликати поліцію, а не хвилюватися про те, що подумають грабіжники, бо знайшли твої іграшки!
- Ти встиг побачити? – бурмоче, не відриваючи долонь від лиця. - Думаєш тепер, що я збоченка? Я… Я користуюсь не всім… Чорт! Я роблю тільки гірше!
- Припини, - швидко долаю відстань між нами та обіймаю дівчину. – Кому яке діло чим ти займаєшся у своїй спальні? Перейматися потрібно про інше, - швидше інстинктивно, ніж свідомо, цілую дівчину у скроню та погладжую по спині. Ніколи раніше не виникало настільки сильного бажання когось втішити. І захистити. – А тепер зателефонуємо до поліції.
- Навіщо? - трохи відсторонюється та підіймає обличчя, на якому досі зберігся яскравий рум’янець.
- Як це «навіщо»?
- Так наче нічого не зникло. Коштовностей у мене немає, - відступає на крок, змушуючи випустити її з обіймів, - уся техніка та меблі на місці. Не розумію для чого було сюди пробиратися.
Я розумію. І біля тумби, нарешті, помічаю причину: кейс, який сам шукав тут декілька днів тому, лежить перевернутий і, очевидно, порожній.
- А це? – вказую на кейс і розумію, що зовсім не переймаюся про монету. Нехай би її хоч сто разів вкрали. Головне, що Ярини не було вдома у цей момент.
- Скриня? Там були ґудзики, які тепер он лежать на підлозі…
- Гудзики?! – не вдається вимовити спокійно.
- Так, для іграшок. Очі та носики. Вона он там стояла, - вказує на стелаж, де розкладені її нитки.
Коли сам пробирався до її спальні, як злодій, навіть не дивився в ту сторону та й надто я був зайнятий вмістом тієї самої шухлядки, аби далі роззиратися по сторонах. – Тут були монети, - зітхаючи, опускається на коліна та починає збирати свої ґудзики. Мовчки роблю те ж саме, - отримала їх у спадок від дідуся. Але ще в перший день, коли відкрила скриню, аби їх розглянути – ненароком перекинула, монети розсипалися і я не знала куди яку класти. Добре, хоч з альбомів нічого не повипадало, - вказує на полиці над ліжком, де й справді поміж книжок бачу чотири альбоми. Правду таки кажуть, що коли хочеш щось заховати – клади на видному місці. Долоні таки засвербіли від бажання взяти їх в руки та розглянути кожну монету, але стримуюся.