Афера з бонусом - Наталія Ольшевська
- Ух! Прямо як в індійських бойовиках, які моя стара любить дивитися. От що значить молода кров! – поновлює вміст чарок. – Гріх за таке не випити!
Одна чарка, друга, третя… Роблю усе, що мені кажуть: смалю, шкребу, ріжу, хоч і перед очима бігають мушки, а тіло припиняє слухатися. Останнє, що пам’ятаю – надворі вже темно, чи то світ, чи то просто сніжинки повільно кружляють, а я гризу свиняче вухо і думаю про свою Ярину.
Ярина
Не знаю який раз підряд переставляю чашки з місця на місце, постійно поглядаючи у вікно. Разів десять вже й до воріт виходила, виглядаючи Данила, наче ревнива дружина чоловіка з риболовлі. Збрешу, якщо скажу, що не хвилююся. Зі здатністю Данила втрапляти у халепи можна очікувати будь-чого. Аби цілим повернувся.
Уже не знаю, чим себе зайняти: в’язання завершила, на роботу зателефонувала і домовилася про заміну, адже сьогодні наша зміна, з Юлею поговорила, до тітки Марії на чай сходила, уже суху куртку Данила почистила. Лишилося тільки хвилювання. Після його вчорашньої пригоди я страшенно перелякалася. Всередині все холоне від думки, як могло усе закінчитися. Тому не можу знайти собі місця.
І от коли на годиннику майже восьма вечора – не витримую. Піду хоча б гляну як він там. Взуваюся, тягнуся до вішака за курткою, але завмираю від шуму на вулиці: виття собак і гучний спів злилися в унісон. Відчиняю двері та виходжу на поріг:
- Чорнії бро-о-о-ви, карії о-очі-і-і,
Страшно диви-и-и-итись весь час на ва-ас.
Не буду спа-а-ати ні вдень, ні вно-о-очі,
Все буду ду-у-умать, очі, про ва-а-ас.
З темряви біля воріт, на які падає світло ліхтаря з порогу, з’являється дві постаті: Данило і дядько Микола. Лише кинувши погляд на них, розумію, що обидва п’яні. Спускаюся з порогу та йду забирати свого сусіда. Цілого, слава Богу.
- Забирай свого ковбоя.
- Яринка, - белькоче Данило, знімаючи руку з плеча дядька Миколи. – Я скучив, - згрібає в обійми, від яких і вдих зробити важко.
- Дякую, що привели його, - крекчу, помічаючи, що сусід, похитуючись, йде у напрямку дому.
- Я сам йшов. Здобич приніс! – розтискає обійми, вручаючи мені пакет. Забираю його, аби не порушувати рівновагу чоловіка.
- Ходімо в дім, мисливцю. Вкладу тебе спати.
- Як вчора?
- Ні, сьогодні я не хвилююся, що ти замерзнеш.
- Я напився, - гучно зітхає, але слухняно йде за мною в дім.
- Буває. Пішли.
Заходимо в дім, лишаємо взуття у передпокої, стягую з Данила верхній одяг та несу його «здобич» до холодильника. Розвертаючись, застаю чоловіка впертим плечем у дверну раму. Насуплений.
- Голодний?
- Після всього, що вчора було на тому скрипучому дивані, - вказує у потрібному напрямку, мляво вимовляючи приголосні, - ти більше не можеш ходити на побачення зі всякими Денисами і одягати до них панчохи! І… І з Захаром також!
- Справді? – за роки роботи на барі я вивчила багато видів п’яних людей: веселуни, Дон Жуани, плакси, агресори… Впевнена, що Данило відноситься до мого улюбленого типу – милих п’яничок, яких хочеться просто обійняти та вкласти на подушечку, лишивши біля ліжка склянку води та знеболювальне. Навіть у такому стані я його зовсім не боюся. – А до кого можна? – уже знаю відповідь, але треба заманити його до ліжка та змусити лягти спати. Завтра рано вставати.
- Тільки до мене, – тицяє себе в груди, але слухняно заходить до кімнати, всідається на диван, незграбно позбувається одягу та влягається під ковдру. – Підеш зі мною на побачення? – бурмоче з уже зімкнутими повіками, змушуючи посміхнутися.
Якби Данило знав, що, не зважаючи на усі обставини, відповідь на його питання я була готова дати уже сьогодні зранку, то міг би й не запитувати.
- Піду, - шепочу, прикриваючи ковдрою його плечі, хоч і розумію, що він мене вже не чує - спить.