Афера з бонусом - Наталія Ольшевська
Данило
- Ні, я не планувала продавати, - Ярина хмуриться, коли слухає когось на тому кінці лінії, а я ж шкодую, що на вулиці шумно і мені зовсім не чутно розмови. – Дивно. Добре, я завтра приїду. Вам потрібно щось привезти з міста? Дякую, до зустрічі.
- Що трапилося? – відразу запитую, коли вона завершує розмову.
- Поки не зрозуміла. У мене в селі є невеликий будинок. Залишився від дідуся та бабусі. Там давно ніхто не живе, але час від часу я туди навідуюся. Влітку буваю частіше. Щойно телефонувала сусідка. Сказала, що приходили якісь чоловіки та намагалися пробратися всередину. А коли та викликала участкового – вони йому сказали, що я продаю будинок, але ключ, який їм дала – не підходить. Просила приїхати перевірити, чи нічого не зникло.
- А що там могло зникнути? – від її слів мене прострілює шалена здогадка. Якщо у її квартирі я колекції не знайшов, то, можливо, вона тримає її там? І якщо це так, то справи кепські, адже хтось про це знає і полює за моїм скарбом.
- Окрім консервацій і старенького телевізора – нічого, - не вірю!
- А раніше подібного не траплялося?
- Та ні, - знизує плечима. – За десять років, які там ніхто не живе – нічого такого не було. Це якась помилка. Але завтра поїду переконаюся. Можливо, вони знову прийдуть? Запитаю в чому справа.
- Не думаєш, що це може бути небезпечно?
- Чому? – так щиро дивується, що в мені закрадається сумнів, чи є у неї взагалі інстинкт самозбереження.
Не можу собі сам цього пояснити, та зараз, коли Ярина так щиро зазирає своїм шоколадним поглядом у мої очі, розмикаючи пухкі губки, які вкриті лише прозорим блиском – всередині наче щось плавиться і ясно та чітко я розумію, що думаю зараз зовсім не про монету. Я хвилююся за дівчину. Здається, вона зовсім безрозсудна. Мала б розуміти, що її спадок вартує цілого статку. Це шалені гроші. Навіть для мене, адже у старого колекція вдвічі більша. І, можливо, на неї полює не один хижак. Та попри все я не хочу, аби з Яриною щось трапилося.
- Я поїду з тобою, - вимовляю твердо.
- Але… Туди не надто зручно добиратися. Їхати автобусом близько години, а тоді йти пішки майже два кілометри.
- Нічого. Мені сподобалося з тобою гуляти, - стягую її мокрі рукавиці, ховаю до кишень своєї куртки та огортаю холодні пальчики своїми долонями, намагаючись зігріти. На мить сам гублюся. Ніколи так не поводився з жінками. А зараз усе якось підсвідомо чи що… Руки роблять перш, ніж голова усвідомлює що саме. Як і сьогодні з провальним сніданком. Капець. – Йдемо додому?
- Угу. Дякую, - несподівано подається вперед та обіймає мене. Міцно. Як тоді, коли сказав їй про облом з квартирою. Та цього разу відчуття зовсім інші. Стає настільки тепло, що кортить розпахнути куртку, хоч декілька хвилин тому здавалося, що вщент замерз. Дивно.
Ярина першою розмикає обійми, ховаючи руки до кишень, та спокійно рушає вперед, поки я намагаюся усвідомити, що таке зі мною щойно відбулося, отут, посеред центру провінційного містечка в обіймах дівчини перед юрбою підлітків, в яких щойно кидався снігом, наче і сам у тому віці, що ще й паспорта не маю. Але відповіді собі не дав, тому просто рушив за Яриною слідом. Додому.
***
- Тебе не захитує? - запитує Ярина, щойно займаємо місця в салоні допотопного автобуса. Такими ще, мабуть, років п'ятдесят тому перебиралися з пункту А до пункту Б. Щойно ця розвалина рушає - єдине, про що вдається думати - доїхати і не витрясти зі штанин свої нирки, коли вийду на волю з цього саркофагу.
- Наче ні, - відповідаю, натягнувши посмішку, хоча всією душею мрію опинитися у своїй лялі. Там мене точно не захитує.
У відповідь Ярина киває, розкриваючи рюкзак, який вклала собі на коліна, дістає своє в'язання і береться, плести щось рожеве, поки я знову починаю відчувати те, що й зранку. Ярина заявила, що візьме мене з собою в село лише за однієї умови: одягну шапку, яку вона для мене зв'язала. Для мене. Зв'язала. Сама. Чесно, я розгубився. Не знав, як реагувати. Я до такого не звик, адже подібного для мене ніхто з жінок не робив. Максимум - спекотна ніч, де мені дозволялося все, адже я щедро дякував. А як дякувати за таке? Мало не вибіг в паніці з передпокою, аби подзвонити Яру або мамі. Та Ярина сама усе виришіла: поки я просто хапав ротом повітря, вона натягнула на мене темно-сіру шапку та розвернула до дзеркала. І наскільки ж я здивувався, що не побачив у відображенні затюканого лушпеня. Мені личить!
Через годину нарешті вибираємося з пекельної колісниці. Відбираю у Ярини величезний пакет, у який вона склала, як пояснила, стару постільну білизну та одяг "для села". Поняття не маю, що вона мала на увазі, але слухняно бреду за дівчиною, поки вона мало не усю дорогу торохтить з якоюсь тіткою, що вийшла разом з нами з автобуса, про якогось Михася. Коли балакуча тітка нарешті звертає у один з дворів, буквально й ми через декілька хвилин підходимо до невеличкої хатини з білої цегли і трохи похиленим дерев'яним парканом. Подвір'я повністю засипане снігом. До порогу доводиться пробиратися так, наче ми в ток-шоу на виживання десь на схилах Мон-Блану.
- Ну й дубак! - наче читаючи мої думки, вимовляє Ярина, щойно заходимо до хати. Назвати це будинком язик не повертається. - Я зараз розпалю піч. За годину буде тепло. Занеси речі он в ту кімнату, - вказує на одні з трьох дверей, покритих уже порепаною блакитною фарбою. Йду. Двері з жалісним скрипом відчиняються. Окрім двох старих металевих ліжок, на яких лежать такі ж старі скручені матраци, стола та чогось подібного до скрині під ним та химерної смугастої доріжки на підлозі немає нічого. А ні, брешу. Тут таки є килими на стінах. Лишаю пакунок на ліжку та влаштовую собі рум-тур. Екстракороткий. Двері навпроти кімнати, з якої я вийшов - кухня. Мою увагу відразу привертає Мийдодір. Старий умивальник з дзеркалом. Капець, яке ретро! Як і решта меблів: старенька газова плита, шафки, стіл, а під ним – табуретки.