Афера з бонусом - Наталія Ольшевська
- І доброго теж. Краще розкажи нам про свого сусіда, - перебиває Юля, поки Соня лише дратівливо закочує очі.
- Не про сусіда, а безхатька, якого ти приволокла в дім.
- Не кажи так, - шикаю на Соню і відразу кидаю погляд на двері, аби переконатися, що Данило цього не чув. – Він спокійний. Моментами кумедний і коли знаю, що він тут, зі мною, не відчуваю себе самотньою. Можливо, це надто егоїстично, але я рада, що так трапилося.
- Ну то хоч використай його з користю!
- Що ти маєш на увазі? – Юля випереджає моє питання.
- Пів року без сексу, а поруч мужик. Що тут думати, Юль? Нехай поюзає його! І тобі радила б такого завести.
- У нього розбите серце. Впевнена, що я його абсолютно не цікавлю, як жінка. А ти, Юль, таки подумай.
- Краще я піду в монахині, ніж підпущу до себе ще одного власника фалічного атрибуту, для якого метою життя стає бажання прилаштувати свій товкачик у чиюсь ступку. Нам з Макарчиком і вдвох добре.
Вирішую перевести тему розмови, аби не тривожити рану подруги. Вона важко пережила зраду чоловіка, лишившись з двохрічним сином. Я обожнюю її синочка. Інколи навіть няньчуся з малюком, нишком мріючи отримати таке саме маленьке усміхнене диво. Колись це обов’язково трапиться. Просто ще не час.
Висимо з дівчатами на телефоні майже годину. Коли завершуємо розмову – на годиннику майже північ. Відправляюся на кухню, аби прибрати посуд, але зазираю до вітальні, звідки через прочинені двері на підлогу лягають спалахи від екрану телевізора.
- Ти ще не спиш? – у відповідь тиша.
Підходжу ближче і перед очима відкривається мила картинка: Данило спить, а біля його шиї примостилося кошеня. Акуратно забираю пульт з його руки та вимикаю телевізор. Йду до своєї спальні та беру плед, аби вкрити чоловіка. Будити його зовсім не хочеться. Вкриваю, дозволяючи ще декілька секунд помилуватися тим, що бачу перед очима, і йду на кухню, аби прибрати. Та Данило з усім впорався і без мене, тому й собі бреду до ліжка, але знаю, що не засну, тому беруся за в’язання, поки під ранок не зморює втома.
З глибокого сну виринаю від стукоту у двері.
- Ще спиш? – насилу розліплюю очі та бачу лише голову Данила, яка просунулася крізь дверний отвір.
- Вже ні, - підіймаюся, впираючись спиною в узголів’я ліжка. – Котра година?
- Майже одинадцята. Я там це… Сніданок приготував, - смикає себе за волосся на потилиці та відводить погляд. Соромиться?
- Дякую, - киває і зачиняє за собою двері, поки в грудях розливається тепло, яке змушує губи розтягнутися в посмішці: це вперше для мене робить чоловік.
Відкидаю ковдру, хутенько заскакую до ванної кімнати, а тоді в піжамі чимчикую до кухні.
Туман. Сива завіса заважає чітко розглянути предмети навколо, але силует Данила, як і чорні грінки на столі, бачу досить чітко.
- Я тут трохи надимів.
- Нічого страшного, - йду до холодильника, дістаю малинове варення та ставлю на стіл. – Дякую.
З величезним задоволенням з’їдаю грінку з джемом і тягнуся за наступною.
- Ти сьогодні зайнята?
- Наче ні, - зазвичай у вільний час я в’яжу, але очевидно, що Данило хоче про щось попросити.
- Прогуляємося? Покажеш мені місто?
- З радістю! -вигукую та біжу збиратися, коли завершуємо сніданок.
Потягуючи глінтвейн з паперових стаканчиків, бродимо ось уже декілька годин засніженими вулицями міста, парком та скверами. Я знаю місто так, наче себе. Розповідаю легенди та цікаві факти, але Данило цікавиться не історичною частиною міста, а більше розпитує про нові будівлі, про які я практично нічого не знаю, але видаю ту інформацію, якою володію.
- Як давно ти тут живеш?
- Усе життя, - відповідаю, кинувши погляд на Данила. – І не хотіла б переїжджати. Здається, кожен куточок зберігає якийсь спогад. Ось, наприклад, цей фонтан, - змахую рукою в потрібному напрямку. – Він асоціюється у мене з початком літа, адже раніше його вмикали лише першого червня, а далі – влітку щовихідних. Для мене це завжди було святом. Якою б заклопотаною не була мама, але в цей день відкладала усі справи і ми йшли дивитися, як перші бризки розсікають повітря та урочисто сповіщають про літо і початок канікул. А далі ми увесь день бродили парком, їли солодку вату і вигадували якусь гру. Лише для нас. Наприклад, загадували колір чи предмет і вигравав той, хто до самих дверей квартири зустріне більше людей у відповідному одязі чи з загаданим предметом. Лише подорослішавши, я зрозуміла, що мама завжди загадувала щось химерне та рідкісне, аби я щоразу вигравала. І подібних місць у мене тут багато.
- Сумуєш за нею? – несподівано Данило перехоплює мою руку та міцніше стискає пальці.
- Так, - зізнаюся, стискаючи його руку у відповідь, продовжуючи йти вечірньою вулицею. – Щодня. Але для мене вона завжди буде живою, тут, - прикладаю вільну долоню до серця, - адже, як кажуть, людина живе доти, доки про неї пам’ятають. А я надійно бережу кожен спогад.
- Тоді давай створимо ще один. Як я тебе обіграю, - косо посміхається від чого знову стає схожим на хлопчиська, а не на дорослого чоловіка. - Зіграємо? Я рахую жовті шапки. Одна вже є! – смикає мою за край та натягує мені на очі, змушуючи розсміятися від цієї дитячої витівки. Поправляю шапку, нахиляюся та зминаю руками сніг, випрямляюся та кидаю сніжку Данилу в спину, який встиг відбігти на кілька кроків.
Відповідь довго на себе не чекає – наступна сніжка прилітає в мене. До нашої баталії підтягуються підлітки, що стовбичили біля входу до супермаркету.
Як весело! Не встигаю відбиватися! Рукавиці промокли наскрізь, волосся прилипає до обличчя, а щоки, мабуть, розчервонілися, як грудки снігурів, поки намагаюся ухилитися від чергової сніжки.
- У тебе дзвонить телефон, - Данило прикриває мене собою і кидає хлопцям, що ми закінчили.
Знімаю рукавиці та дістаю пристрій, немало дивуючись.