Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Наука, Освіта » Пацифікація - Автор невідомий

Пацифікація - Автор невідомий

Читаємо онлайн Пацифікація - Автор невідомий
правдою є те, що подають про і справді варте уваги поступоваиня польського уряду супроти українського населення, то й цієї справою мусить занятися Рада Союзу Народів».

— Із всіх петицій, які подали українці до Ліґи Націй, були формально приняті підчас січневої сесії Ліґи Націй 6: 1) української кольонії в Омекур (Франція), 2) «На-родньої Української Ради» у Празі, з—5) петиції д-ра Панеяка в Парилсі, і 6) петицію англійських послів.. Крім них, поступили ще такі петиції, які правдоподібно, будуть приняті: 1) українських послів і сенаторів, 2) пос. Рудиицької про «пацифікацію» та 3) тої самої посолки у справі українських послів, увязнених у Бересті. Щодо численних инших петицій, то їх формально не нринято тому, що а) або подавали вони ті сами факти, що і вже приняті петиції, б) або було в них домагання відлучення українських земель од Польщі, або в) були писані невідповідним тоном.

— Рада Ліґи Націй розглядала українську справу під січневої сесії на таємному засіданні, при чому для розгляду петицііі та зреферовапня справи на наступному засіданні Ради Ліґи Націй у травні б. р. призначено т. зв. Комітет трьох із представників: Англії (мін. закорд. справ Гендерсон), Італії (Иільоті) і Норвегії (Мовінкель). Особистий склад комітету може мінятися тому, що він складений на принципі представ-ниццва держав, які можуть висилати ріжних осіб. Цей Комітет має зійтися у.Льондоні та підготовити реферат у справі українських петицій на травневе засідання Ліґи Націй. Рада рішить тоді про дальший хід справи.

XI. РІЖНЕ.

а) Акція українців.

— «Провід Українських Націоналістів» вислав до 27 міністерств закордонних справ: а) ноту про положення українців під Польщею, ;'ліі б) меморандум про східньо-евроиейську проблему та в) супровідного листа разом із ріясними матеріялами у справі «пацифікації». Нота висловлює застереження щодо значіння міжнародніх актів, які стосуються України та які переведено без згоди та проти волі-українського народу, і домагається: покликати міжнародню комісію для розсліду польських звірств, дати відшкодований українському населенню за причинені йому шкоди перевести корінну зміну політичного статуту Західньої України. Знову ж у меморандумі вказано, що єдиною розвязкою східньо-европейської проблеми є створення сильної Української Держави, за яку бореться український народ, та що Польща, утруднюючи боротьбу українського народу за незалежність, тим самим стоїть па перешкоді усуненню большевицької влади на Сході Европи.

— Команда «Української Військової Організацій видала відозву до цілого культурного світу англійською, французькою, італійською та німецькою мовами, в якій стверджує, що Західні Землі України дісталися під польську владу проти волі українського народу, що великі держави, які віддали українські землі Польщі, несуть відповідальність за грізне становище, витворене Польщею на тих теренах, та що розвязка східньо-европейської проблеми без узгляднення національних змагань українців стріне завжди чинний спротив українського народу, а зокрема українських активістів, що будуть боротися до останньої краплі крови за самостійність і соборність України.

— 31. XII. 1930. 17 українських послів і сенаторів із Західньої України .яслали до ЛіГи Націй петицію, в якій зясовують положення Східньої Галичини в міжнароднім праві, вказують на порушення міжнародніх зобовязань Польщею, а зокрема задержуються на справі «пацифікації» та жадають розглянути справу та видат.' розпорядки, щоб Польща виконала свої зобовязания. .

— Пос. М. Рудницька внесла в січні до Ліґи Націй 2 петиції: одну у справі «пацифікації», другу у справі українських послів, увязнених у Бересті.

Митрополит А. Шептицький вислав до ІІапи Пія XI. окремого листа у справі .пацифікації», а зокрема у справі поведінки польської влади з українськими овяще-никами.

— 24. X. 1930. p. відбулася в Чернівцях (Буковина) Служба Божа за жертви польської «пацифікації».

— 26. X. 1930. відбулося в Чернівцях ііритестнс віче під проводом Дутчака; реферат про краєві події мав Ю. Сербинюк. Рішено віднестися до Ліги Націй у спраііі лікарської помочі, відшкодований за спричинені українському населенні шкоди та припинення дальших переслідувань.

— Українське студенство в Румунії, згуртоване в «Союзі Українських Студен-ських Організацій» (СУСОР) видало протест проти варварських вчинків Польщі.

— Українська Секція «Інтернаціональної Жіночої Ліги Мира й Свободи» у Львові видала заклик до жінок цілого світу з протестом пріти польських погромів.

— ЗО. XI. 1930. відбулися в Софії (Болгарія) збори українського кольонії з приводу терору польської влади над українським населенням. Доклад виголосив лікар Верещинський; промовляли також Орів і Колісниченко. Віче, винесло протестні резолюції.

б) Акція чужинців.

— «Інтернаціональна Жіноча Ліга Миру й Свободи» вислала до Сх. Галичини свою ґен. секретарку місс Шіншінкс для перевірки положення на місці. Місс Шіпшінкс по повороті з Галичини за кордоном здала звіт своїй центральній управі, далі розіслала Його всім національним секціям жіночої Ліги, крім того, поінформувала ментилову комісію Ліґи Націй, та англійських послів, як рівнож інформувала про польські звірства ширше громадянство в чужині окремими рефератами.

— Д-р В. Дей, канадійський лікар, що його заарештували поляки під час його обізду українських сіл підчас «пацифікації», по виїзді за кордон зложив звіт про положення в Галичині їв меншиновій комісії Ліґи Націй, та дав низку інтервні иі>едстав-никам закордонної, зокрема канадійської, пресн.

У ;шя:і«у. ;і лнцькими звірствами вишила книжка п. з.

LA PLUS SOMBRE POLOGNE

LE REMPART DE LA BARBARIE CONTRĘ L'EUROPE

Lausanne, 1931. Стор. 28. вел. 4° 17 знимок.

Центральний Виконавчий Комітет Представників Українських

Організацій в ЧСР. видав про польську „пацифікацію" такі книжки:

1. LE POGROM DES UKRAXNIENS EN POLOGNE.

2. AUSROTTUNG DER UKRAINER IN POLEN.

3. EXTIRPATION OF UKRAINIANS IN POLAND.

4. POGROM PROTI UKRAJINCCM V POLSKU.

5. МЕМОРІЯЛ ДО ЛІҐИ НАЦІЇ ІЗ 20 ЗНИМКАМИ.

Допоручайте чужинцям

BULLETIN D'INFORMATIONS UKRAINIENNES

9, rue d'ltalie — Geneve — Tel. 47.062

Виходить КОЖНОГО місяця.

Polish Atrocities in the West Ukraine

by V. J. Kushnir Ph. D. with a preface by Cecil Malone M. P.

VIENNA iggi. КНИЖКА ПРО ПОЛЬСЬКУ ПАЦИФІКАЦІЮ.

Накладом «Українсько-Лцтовського Товариства» в Ковні вийшла книжка

UKRAINA SVETIMOJ VALDŹIOJ

Kaunas, 1930. Crop. 40, 8°.

Замовляти в адміністрації «Розбудови Нації».

Eugenio Onatsky

RUSSIA Е UCRAINA

(Estratto dalia Rivista l' «Europa Orientate» N. 5—6, 1929). Roma, 1929. Стор. 40, 8°. THE UKRAINIAN QUESTION

GENEVA 1928 A Peace Problem ЦІНА Кб 5 —

Відгуки про книгу Пацифікація - Автор невідомий (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: