Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Сучасна проза » Користь незавершених справ - Марина Блохіна

Користь незавершених справ - Марина Блохіна

Читаємо онлайн Користь незавершених справ - Марина Блохіна
інше навіть за крайньої необхідності. В школі, а згодом і в Академії нам розказували чимало моторошних історій про тих чаклунів і відьом, які, загордившись, починали вважати себе модернізаторами чи там науковцями і міняли ритуали як заманеться, а потім магія, неправильно використана, починала змінювати вже їх.

Але я все ж таки сподіваюсь на професіоналізм і кваліфікацію Кіра, і, думаю, переживу цей ритуал. Не дарма ж він отримав Червоний диплом у Академії, з блиском закінчив аспірантуру і півтора роки пробув на стажуванні у Англії. А Велика Британія — це вже рівень! Звідти виходять всі найкращі чаклуни, які час від часу докорінно змінюють наше уявлення про магію.

Ось, наприклад, два-три століття тому відбулася магічна революція — перехід від обрядів і ритуалів до чар і заклинань. Раніше ними майже не користувались, дрімучі маги навіть думали, що без допоміжних артефактів магія не діє.

Але декілька англійських науковців, Стоун і Уотсон, зібравши I Магічний з’їзд, довели, що безпаличкова, безпосохова, та й взагалі безартефактна магія можлива. Звісно, повністю відмовитися від обрядів не вдалося, адже вони часто підсилюють і примножують сили того, хто чаклує, та тепер все ж таки магія набагато доступніша, ніж у дев’ятнадцятому столітті.

— Кір… А тепер скажи мені, будь ласка, ось що… Якщо чаклувати будемо вночі, навіщо ти прийшов до мене о шостій годині ранку? — я сердито вперла руки у боки, готова у кожний момент вперіщити одному надокучливому хлопцю по макітрі.

— У нас ще є справи на день. Ритуал ритуалом, але ми повинні хоча б щось спробувати дізнатися власними силами. І саме тому ми їдемо в Старий черепок.

Старий черепок — назва нашого маєтку за містом. Взагалі-то він зовсім не старий, будівля постійно підтримується магією і чудовими майстрами з ремонту. На власну домівку моя мати грошей не жаліє, на відміну від доньки. Можливо, назва не зовсім поетична чи велична, але іншої у цього дому вже не буде. «Старий черепок» колись був шинком, яким володіли мої предки, але пізніше став родинним гніздом.

— Що? Ні, нікуди ми не їдемо! Ти забув, мене вигнали з дому! Мати мене навіть на поріг не пустить…

— Невже це так серйозно? І вона навіть не залишила умови повернення?

Ну звісно. Умова повернення. Повністю відлучити від родинного маєтку члена сім’ї не можна, треба обов’язково залишити один, хоча б зовсім примарний шанс на повернення. І мама його залишила…

— Ця умова нездійсненна, так що можеш вважати, що її немає, - я нервово повела плечем, намагаючись забути, з якою усмішкою, презирством мені оголосили її, ніби точно знаючи, що це не більше, ніж пуста формальність, яка нічого не змінить.

— Та кажи вже! Зрозумій, ми не маємо права випустити цей шанс. Можеш називати це як хочеш: безумством, затьмаренням розуму, інтуїцією, але я точно знаю, що ми маємо сьогодні бути у Черепку.

Інтуїції Кіра я довіряла, і точно знала, що вона не підводить, але від цього розуміння легше не ставало. А все ж… Може, друг зможе вигадати, як обійти умову…

— Добре, як знаєш. Для того, щоб повернутися додому, я маю побратися з кимось. Тепер ти розумієш, що нічого не вийде?

— Що? Чого ж це не вийде? Навпаки, все стає куди простішим. Навіть дивно, що твоя мати виставила таку просту умову. Навіть не вийти заміж, просто побратися… Легшого й не придумаєш. Та при достатньому бажанні ти могла б зробити це у той же день, як залишилася без ліцензії…

— Ні, не могла б… — мій голос звучав дуже тихо, мені було ніяково признаватися у цьому другові. — Сила накладає свій відбиток на усе моє життя. Ти ж знаєш, кому багато дано, з того багато і вимагається…

— А точніше? — трохи напружено поцікавився Кір. Звісно, він про це не чув, це прокляття передається виключно по жіночій лінії.

— Ти чув про суджених? Так от, у моєму випадку це не просто міф чи легенда, а дійсність. Чари підпускають до мене тільки тих, з ким можуть повністю взаємодіяти, а таких осіб можна перерахувати по пальцям однієї руки. Часто навіть родичі не входять у цей вузький круг. Ось, наприклад, моїй матері не пощастило. Раніше, коли ще бабуся була жива, ми були близькі одна одній, але потім… Я не знаю, як це сталося. Ми просто стали чужими.

— Невже це так… реально? І магія може міняти наші почуття, емоції?.. — Кір виглядав наляканим. Але я знала, що він хвилюється не за себе, а за мене. Як добре, що чари визнали його гідним! Не знаю, як би я жила без жодного друга…

— Ну… Скажемо так, вона не зовсім змінює почуття, вона скоріше відкриває правду. Я відразу відчуваю фальш, брехню… Але знаєш, ідеально чесних і добрих людей не буває, всі ми колись обманюємо. Набагато краще було б, якби все залишилося як раніше. Іноді правду краще просто не знати.

— Зрозуміло. Але ж… Зі мною цього не сталося? Я ж тобі не чужий? — дивно, Кір говорить в унісон моїм власним думкам.

— Ні. Ні, звичайно ж… Ти ніяк не міг би стати мені чужим.

— Ну тоді все має спрацювати! Сама подумай! — Кір усерйоз захопився ідеєю зробити з мене наречену.

— Я подумала. І не тільки подумала, а і прочитала все, що можна було дізнатися з книг, які в мене є. Це… такі випадки трапляються дуже рідко, адже магія такої сили просто ненормальна. Могутність, що я отримала, більше шкодить мені, ніж допомагає. Ти ж знаєш, силу можна отримати за допомогою ритуалу. Забороненого, звичайно. Я думаю, що під час війни або ще з іншої причини якась з відьом змогла провести який-небудь обряд, зараз напевне втрачений, аби збільшити свої здібності. Я навіть припускаю, що вона могла звернутися до богів… Можливо, до Дажбога, або навіть до Перуна… А потім ця дурепа передала силу іншій, вважаючи, що це дар, а насправді ж — це справжнє прокляття! — Я була зла. Ні, я була розлючена! І це не була та сліпа яскрава лють, яку мені

Відгуки про книгу Користь незавершених справ - Марина Блохіна (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: