Афера з бонусом - Наталія Ольшевська
Данило
- Тепло одягнувся? Зранку буде холодно.
- Клопочешся зі мною, як мамця, - нахиляюся та цілую в носик свою турботливу дівчину. Не знаю, звідки у мені з’явилася тяга до подібних жестів, але все виходить якось само собою.
- Просто турбуюся.
- Мені приємно. Пішли? – беру ключі та відчиняю двері, вже ступивши крок в коридор і лише зараз згадую, - я ж кота не погодував!
- Я годувала.
- А. Тоді ходімо.
Виходжу в коридор і вставляю ключ в двері, поки Ярина вимикає світло та виходить слідом. Зачиняю двері та підіймаю погляд на дівчину, обличчя якої розтягнула широченна посмішка.
- Що?
- Ти такий милий.
- Так, я дуже мило вмію зачиняти двері. Сам себе останнім часом не впізнаю, - зітхаю та беру Ярину за руку. Навіть ця звичка для мене нова. Відчуваю себе підлітком, але нічого не можу з собою вдіяти, бажання постійно торкатися до неї та відчувати поруч сильніше за мене.
На вулиці, здається, не відчуваю ні десятиградусного морозу, що так і норовить пробратися під одяг, ні холодного вітру, який зривається поривами та з усієї сили кидає снігом в обличчя, наче хоче надавати ляпасів. Не помічаю ні прикрашеної кольоровими вогнями вулиці, ні людей, що метушаться біля головної ялинки. Навіть звуки навколо здаються якимись далекими. Єдине, що помічаю – обличчя жінки поруч зі мною, її рум’яні від морозу щічки та блискучі очі, які сяють яскравіше усіх вогнів навколо; єдине, що чітко чую – її жваве щебетання про те, як вона любить зимові свята і засніжені вулиці; єдине, що відчуваю – теплу долоньку в моїй руці, яку несвідомо стискаю у своїй кишені міцніше, ніби від цього вона опиниться ще ближче. Ніколи не відчував нічого подібного, але… Мені подобається це відчуття, ніби всередині оселилася якась легкість, від чого кортить постійно посміхатися, наче дурник. А, може, я такий і є? То й нехай.
Зупиняюся, виймаючи наші руки на мороз, вільною рукою притискаю Ярину до себе та цілую. Точно їду з глузду, адже бажання відчувати її губи на своїх та гарячі розряди всередині, коли наші язики торкаються – наче якась залежність. Цілую глибоко, але повільно, з усією ніжністю на яку лише здатен. Ярина вловлює мій темп і відповідає так само чуттєво, змушуючи моє серце нестримно стукати. Навіть не думав, що поцілунки можуть бути такими приємними. Приголомшливими. Який же молодець той, хто їх придумав! Найкращий винахід людства!
Зупиняю це шаленство, коли Ярина починає тихенько постогнувати, провокуючи мене перетворити спонтанний поцілунок на еротичне шоу в центрі міста.
- Ти перетворила мене на п’явку, - шепочу в її губи, не відсторонившись повністю. Та ледве встигаю вимовити останнє слово, як навкруги починають лунати оплески. – Що відбувається? Люди оцінили мій стояк? – обтягую куртку, але розумію, що вона прикриває усі стратегічні місця.
- Ні, - регоче, - ти поцілував мене під омелою.
- Справді? – тільки зараз роззираюся навкруги і помічаю, що ми й справді стоїмо під якоюсь химерною аркою, обплутаною гірляндами та омелою. Та я так поринув у власні думки, що не впевнений, що помітив би, якби мене в трясовину засмоктало. – І що це означає?
- Що ти повинен зі мною одружитися. Та не лякайся, - знову ховає наші сплетені руки до кишені та рушає вперед, змушуючи й мене зрушити з місця, - це традиція англійців, а не наша. Ти знав, що у нас колись омелу називали вінком, який загубив чорт, коли лазив на дерево або відьминим помелом чи жіночим прокльоном?
- Ти така романтична, - буркаю, змушуючи Ярину знову розсміятися.
- У цієї рослини така кількість легенд! От, наприклад, одна з них говорить, що раніше це було велике благородне дерево, допоки з неї не зробила хреста, на якому розіп’яли Ісуса. Після цього дерево було приреченим, почало зменшуватись, поки не перетворилося на паразита, який змушений жити на інших деревах. І, окрім Різдва, цю рослину не можна зрізати, бо вона принесе біду. Але в країнах Скандинавії її вважали символом миру та оберегом від злих духів. Якщо воїни бачили омелу на дереві – повинні були скласти зброю і у цей день їм заборонялося воювати.
- Звідки ти це все знаєш?
- П’ять років наукового ліцею лишили багато інформації в голові.
- Що ти вивчала?
- Математика, історія, хімія та біологія.
- Мабуть, було цікаво.
- Це було пекло, - говорить ледве чутно.
- Чому? Велике навантаження?
- Можна й так сказати. Та з навчанням у мене ніколи не було проблем.
- Тоді як так вийшло, що… Чому ти далі не вивчала щось у цьому ж напрямку?
- Тому що мені просто потрібно було звідти піти. Ну, ось. Вже й прийшли. Не замерз?
- Ні, - пропускаю Ярину першою в приміщення і розумію, що вона не хоче далі про це говорити.
Якщо останні декілька днів думав, що дізнався її краще, то тепер у мене ще більше питань і нестримне бажання з’ясувати відповідь на кожне з них.
Поки переодягаємося, Ярина пояснює, чого сьогодні навчатиме, та слухати її виходить в пів вуха. Чомусь хочу бути зовсім не тут. Не хочу ділити її увагу з п’яною шпаною. Краще опинитися на її дивані, посьорбувати чай і дивитися якийсь фільм… Кривлюсь від власних думок. Щось не туди мене понесло.
- Що з твоїм обличчям?
- Та так… Згадав свій останній контакт з алкоголем, - краще спихну все на самогінку дядька Миколи, ніж пояснюватиму, яка каша булькає в моїй голові.
- Ти, до речі, так гарно співав. На все село.
- Господи, я ще й співав.
- Мені сподобалося, - чмокає в губи. Звісно, я вже давно помітив, що їй усе подобається. – Пішли? Сьогодні два нові коктейлі і покажу найпростіші трюки з шейкером.
За барною стійкою намагаюсь слухати і робити все максимально уважно, адже винагородою стають похвала і цілунки. Так вчитися мені подобається. Хоч і не скажу, що було просто. Спочатку шейкер був то під ногами, то перелітав через стійку та опинявся в залі, але за годину, хоч і не так вправно, як Ярина, проте навчився, як перекидати шейкер в одній руці та з однієї в іншу.