Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів

Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів

Читаємо онлайн Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів
залиша­ти його межі лише за спеціальним дозволом адміністрації цього центру, про­живати за особистим посвідченням, яке видається взамін паспорта;

проживати, як правило, у спеціально призначених гуртожитках. Перебу­вання засудженого у вільний від роботи час поза гуртожитком допускається з дозволу адміністрації виправного центру, яка з цього питання виносить вмо­тивовану постанову.

4. Засудженим до обмеження волі забороняється:

доставляти і зберігати на території, де вони проживають, предмети, ви­роби і речовини, перелік яких визначений нормативно-правовими актами Дер­жавного департаменту України з питань виконання покарань. У разі виявлення таких предметів, виробів і речовин у засудженого вони підлягають вилучен­ню і зберіганню, речі, вилучені з обігу, знищуються, гроші, цінності та інші речі за рішенням суду можуть бути передані в дохід держави. Про вилучення предметів, виробів і речовин посадовою особою виправного центру склада­ється протокол;

вживати спиртні напої і пиво, наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги чи інші одурманюючі засоби.

5. Засуджені, які відбувають покарання у виді обмеження волі, а також приміщення, в яких вони проживають, можуть піддаватися обшуку, а їхні ре­чі, посилки, передачі і бандеролі, що надійшли, — огляду. Огляди і обшуки приміщень, де проживають засуджені з сім’ями, провадяться за наявності вста­новлених законом підстав, за вмотивованим рішенням суду.

Жиле приміщення, де проживає засуджений, може відвідуватися, як пра­вило, в денний час уповноваженими працівниками виправного центру.

6. Засуджені, які не допускають порушень встановленого порядку вико­нання покарання у виді обмеження волі і мають сім’ї, після відбуття шести місяців строку покарання можуть за постановою начальника виправного цент­ру проживати за межами гуртожитку із своїми сім’ями.

Ці особи зобов’язані від одного до чотирьох разів на тиждень з’являтися у виправний центр для реєстрації.

7. Особи, зазначені в частині шостій цієї статті, можуть проживати із свої­ми сім’ями в орендованих квартирах або придбавати житло в межах терито­рії виправного центру.

8. Стосовно особи, яка після постановлення вироку визнана інвалідом першої або другої групи або досягла пенсійного віку, а також жінки, яка ста­ла вагітною, кримінально-виконавча інспекція вносить до суду подання про звільнення такої особи від відбування покарання.

9. Порядок і умови виконання покарання у виді обмеження волі і нагляду за засудженими визначаються нормативно-правовими актами Державного де­партаменту України з питань виконання покарань.

1. За загальним правилом, обмеження волі відносять до покарань, альтер­нативних позбавленню волі на певний строк. При позбавленні волі засудже­ний обов’язково ізолюється від суспільства, а забезпечення ізоляції є однією із вимог режиму у кримінально-виконавчих установах закритого типу — випра­вних колоніях. При обмеженні волі засуджений хоч і теж ущемляється в пев­них правах і свободах (як то особиста свобода, свобода пересування, вибору місця проживання чи місця перебування тощо), але у своїй сукупності вони не повинні створювати такої ізоляції, як при позбавленні волі. Тому засуджені до обмеження волі мають більше можливостей спілкування із соціальним се­редовищем, у тому числі і з тим, в якому вони перебували до вчинення злочи­ну. В окремих інституціях процес виконання покарання у виді обмеження во­лі зовні подібний до позбавлення волі, але правовий статус осіб, які відбува­ють покарання у виді обмеження волі, значно ширший, ніж осіб, засуджених до позбавлення волі, про що якраз і свідчать положення ст. 59 КВК України.

2. Засуджені до обмеження волі у виправному центрі, на відміну від засу­джених до позбавлення волі, перебувають без охорони, але під наглядом адмі­ністрації, який включає стеження і контроль за їх поведінкою за місцем про­живання, місцем роботи, а також в неробочий час.

Організація нагляду за засудженими до обмеження волі визначається Пра­вилами внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, Інструкцією з організації нагляду за засудженими, які відбувають покарання у криміналь­но-виконавчих установах, затвердженою наказом ДДУПВП від 22 жовтня 2004 р. № 205/дск; наказом ДДДУПВП від 20 червня 2002 р. № 148 «Про не­задовільну організацію нагляду в колоніях (дільницях)-поселеннях і виправ­них центрах та притягнення до дисциплінарної відповідальності винних поса­дових осіб» та іншими нормативно-правовими актами.

Несення служби із здійснення нагляду за засудженими на території ви­правного центру та прилеглої місцевості забезпечується, як правило, шляхом патрулювання. Особлива увага приділяється приміщенням адміністративних будинків, об’єктам виробничо-господарського призначення, житловим і склад­ським будівлям, дисциплінарному ізолятору.

Нагляд за засудженими у виправних центрах також включає: 1) контроль за поведінкою засуджених у місцях їхнього проживання та роботи, перевірку наявності в них посвідчень установленого зразка, обмеження їх доступу на те­риторію, де розташовані житлові будинки працівників виправних центрів та інших громадян; 2) забезпечення виконання засудженими вимог криміналь­но-виконавчого законодавства України та дотримання ними встановленого порядку відбування покарання; 3) попередження та профілактику порушень режиму тримання з боку засуджених та недопущення вчинення ними злочи­нів, втеч та інших правопорушень; 4) проведення обшуків з метою перекриття каналів надходження до засуджених заборонених предметів, а також забезпе­чення ізоляції осіб, які допустили порушення встановленого порядку відбу­вання покарання.

Начальник чергової зміни виправного центру крім загальних обов’язків з організації нагляду за засудженими повинен: а) перед заступанням на службу перевіряти кількість засуджених, у тому числі тих, які проживають за межами виправних центрів, мешкають у гуртожитках, перебувають на робочих об'єк­тах, у дисциплінарному ізоляторі, короткострокових виїздах, а також на стаці­онарному лікуванні; б) не допускати самовільного виходу засуджених за межі виправного центру, контролювати вибуття засуджених у короткострокові виї­зди, лікувальні й навчальні заклади та їх своєчасне повернення до виправно­го центру; в) у разі самовільного залишення засудженим території виправного центру негайно доповідати про це начальнику виправного центру або його за­ступникам, вживати заходів щодо встановлення місцезнаходження відсутньо­го, а в разі необхідності — організовувати першочергові заходи щодо його за­тримання; г) два рази на добу (ранком — після розводу засуджених на роботу і ввечері — після повернення з роботи) доповідати начальнику виправного цент­ру про обстановку і результати несення служби черговими змінами, а про над­звичайні події — негайно.

3. Засуджені до обмеження волі мають значно більше прав порівняно з осо­бами, що відбувають покарання

Відгуки про книгу Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: