Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів

Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів

Читаємо онлайн Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів
припису засуджений зобо­в’язаний виїхати до місця відбування покарання і прибути туди відповідно до вказаного в приписі строку.

2. З урахуванням особи та інших обставин справи суд може направити за­судженого до обмеження волі до місця відбування покарання у порядку, встановленому для осіб, засуджених до позбавлення волі. У цьому випадку засуджений звільняється з-під варти при прибутті до місця відбування пока­рання.

3. Засуджені, яким обмеження волі призначено відповідно до статей 82 і 389 Кримінального кодексу України, направляються виправною колонією чи кримінально-виконавчою інспекцією до місця відбування покарання у поряд­ку, передбаченому частинами першою і другою цієї статті.

4. Засуджений, який ухиляється від одержання припису про виїзд або не виїхав у встановлений строк до місця відбування покарання, за поданням кримінально-виконавчої інспекції затримується органом внутрішніх справ для встановлення причин порушення порядку слідування до місця відбуван­ня покарання.

У разі невиїзду без поважних причин суд за поданням кримінально-вико­навчої інспекції направляє засудженого до місця відбування покарання в по­рядку, встановленому для засуджених до позбавлення волі.

5. У разі неприбуття засудженого до місця відбування покарання органом внутрішніх справ за поданням кримінально-виконавчої інспекції оголошуєть­ся його розшук. Після затримання засуджений направляється до місця відбу­вання покарання в порядку, встановленому для засуджених до позбавлен­ня волі.

1. Направлення засуджених до виправного центру можливе у двох фор­мах: самостійно і під вартою у порядку, встановленому для осіб, засуджених до позбавлення волі.

Направлення до місця відбування покарання осіб, засуджених до обмежен­ня волі, які на час винесення вироку не перебували під вартою, покладається на підрозділи кримінально-виконавчої інспекції за місцем проживання засу­джених осіб.

За загальним правилом, особи, засуджені до обмеження волі, прямують до місця відбування покарання самостійно, але за рахунок коштів, наданих ДДУПВР. У разі слідування засудженим до місця відбування покарання за власний рахунок після прибуття до виправного центру протягом трьох ро­бочих днів йому компенсуються адміністрацією виправного центру витрачені кошти на проїзд у загальних вагонах залізничного транспорту, автобусах (крім автолюксу), а у разі слідування водним транспортом — у каютах третього кла­су згідно з представленими проїзними квитками.

У разі відсутності в особи, засудженої до обмеження волі, коштів на проїзд до місця відбування покарання бухгалтерія територіального органу управлін­ня ДДУПВП за рапортом працівника інспекції видає необхідні кошти, про що в приписі засудженої особи робиться запис про забезпечення проїзними квит­ками. До звіту про використання коштів, який подається до бухгалтерії, дода­ється копія проїзного квитка.

2. Організація роботи кримінально-виконавчої інспекції щодо направ­лення осіб, засуджених до покарання у виді обмеження волі, які на час ви­несення вироку суду не перебували під вартою, регулюється розділом V Ін­струкції про порядок виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та здійснення контролю щодо осіб, засуджених до таких покарань, затвер­дженою спільним наказом ДДУПВП і МВС України від 19 грудня 2003 р. № 270/1560.

3. У день надходження до кримінально-виконавчої інспекції копії вироку (постанови, ухвали) суду стосовно особи, засудженої до покарання у виді об­меження волі, дані про таку особу заносяться до журналу обліку осіб, засу­джених до покарання у виді обмеження волі, на неї заводиться особова справа, засуджена особа негайно викликається до інспекції.

Працівник кримінально-виконавчої інспекції вручає засудженій особі при­пис про виїзд до місця відбування покарання, роз’яснює їй порядок виконан­ня вироку суду, відповідальність за ухилення від відбування покарання та за несвоєчасний виїзд до виправного центру. Корінець припису з підписом засу­дженої особи долучається до її особової справи. Одночасно інспекція направ­ляє повідомлення адміністрації виправного центру про вручення засудженій особі припису та до військкомату щодо військовозобов’язаних про дату відправ­лення та місце відбування покарання засудженою особою.

В особовій справі засудженого мають бути такі документи: а) копія виро­ку (ухвали, постанови) суду; б) довідка суду про набрання вироком законної сили; в) анкета засудженої особи з фотокарткою; г) копії повідомлень до суду, виправного центру та військкомату; ґ) підписка про відповідальність за ухи­лення від одержання припису та несвоєчасний виїзд або неприбуття до місця відбування покарання; д) корінець припису.

4. Направлення засуджених осіб до виправних центрів здійснюється не пізніше п’ятнадцятиденного терміну з дня проведення працівником інспекції бесіди із засудженими особами.

Якщо засуджена особа вже отримала припис, то не пізніше трьох діб з дня його отримання вона зобов’язана виїхати до місця відбування покарання і при­бути туди відповідно до вказаного в приписі строку. Засуджена особа при собі повинна мати документ, який засвідчує її особу (паспорт, військовий квиток тощо).

5. Після прибуття засудженої особи до місця відбування покарання адмі­ністрація виправного центру протягом трьох днів зобов’язана повідомити про це кримінально-виконавчу інспекцію. Відповідний підрозділ інспек­ції протягом трьох днів з дня отримання повідомлення про прибуття засу­дженої особи до місця відбування покарання через територіальний орган управління ДДУПВП передає особову справу засудженої особи до виправно­го центру.

Працівник кримінально-виконавчої інспекції після отримання повідом­лення з виправного центру робить відмітки в журналі обліку засуджених до покарання у виді обмеження волі про дату прибуття засудженої особи до ви­правного центру та про дату отримання повідомлення, яка і є датою зняття за­судженої особи з обліку в кримінально-виконавчій інспекції.

6. Засуджені особи, яким обмеження волі призначено відповідно до ст. 389 КК України і які не взяті під варту в залі суду, направляються кримінально- виконавчою інспекцією до місця відбування покарання у вищезазначеному порядку.

7. Направлення осіб, засуджених до обмеження волі, у виправний центр під вартою можливе за рішенням суду в таких випадках: а) коли суд призна­чає покарання у виді обмеження волі і з урахуванням особи та інших обставин справи за власною ініціативою приймає рішення про направлення засудженої особи до місця відбування покарання під вартою; б) коли особа засуджується за ст. 389 КК України; в) коли засуджений не виїхав до місця відбування по­карання без поважних причин; г) коли засуджений не прибув до місця відбу­вання покарання.

Відгуки про книгу Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: