Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Наука, Освіта » Тотальний опір. Частина 1 - Ганс фон Дах

Тотальний опір. Частина 1 - Ганс фон Дах

Читаємо онлайн Тотальний опір. Частина 1 - Ганс фон Дах
склади, які перебувають у руках окупаційної влади.

■ Дещо допомогти заповнити прогалини в постачанні може полювання і риболовля.

■ Продукти тривалого зберігання слід відкласти на важкий зимовий час і зберігати в засекречених складах (згущене молоко, шоколад, розчинний кавовий напій, сухарі, консерви з великим вмістом олії чи жиру, копчене м'ясо, сало, суха ковбаса).

■ Загалом див. сс. 65-68.

Допомога від цивільного населення

Загальні зауваги:

■ Населення — твій найбільший приятель: без симпатії з боку населення і його активної допомоги ти довго не протримаєшся; тому тобі не слід без потреби налаштовувати людей проти себе брутальною поведінкою чи поганою дисципліною; не можна допустити — а така небезпека завжди існує, — щоби формації малої війни стали для власного населення більшим злом, аніж окупаційна влада.

■ Там, де ти щось реквізуєш, не вимагай це із наведеним автоматом, а завжди покликайся на спільну мету і апелюй до патріотизму.

■ Не забувай, що закони «великої війни» практично не діють і, якщо забажають, будь-який дід, будь-яка жінка чи дитина можуть дуже сильно нашкодити тобі.Ти практично цілковито залежиш від доброї волі населення — від незламного духу фрази: «Мені нічого не відомо. Я нічого не бачив і нічого не чув», яку люди вимовлятимуть під страхом депортації та смерті.

■ Спочатку населення вестиме себе без особливого ентузіазму, будучи заляканим. Але така ситуація змінюватиметься, причому щоразу більше, відповідно до того, як довго триватиме війна й окупація.

Особливі зауваги. Коли вже населення, нарешті, прокинеться від заціпеніння, то воно зможе допомагати в різний спосіб, і можливості допомоги, наприклад, є такими:

■ постійне і систематичне спостереження за ворогом;

■ непомітна сторожа на користь формацій малої війни (див. с. 58);

■ постачання харчів;

■ переховування хворих і поранених, а також догляд за ними;

■ переховування матеріалів та боєприпасів;

■ підказування найкращих шляхів;

■ постачання фахівців для формацій малої війни;

■ заміна поранених і полеглих;

■ виявлення тих, хто співпрацює з ворогом, і спостереження за ними.

* * *

■ Навіть якщо населення, всупереч твоїм очікуванням, загалом мляво реагує на твої потреби, то ти завжди зустрінеш людей, достатньо жертовних, аби послужити тобі в ролі спостерігачів, розвідників та інформаторів.

■ Навіть на «звільнених територіях» командири формацій малої війни можуть співпрацювати з органами цивільного руху опору цілковито анонімно і винятково обережно. Ніколи не слід забувати, що незабаром формація малої війни змінить місце своєї дислокації, а члени руху опору прив'язані до місця і змушені будуть діяти і після відходу партизанів. Тому анонімність не можна скасовувати через чиюсь потребу в зручності при спілкуванні.

Приймання вантажів, скинених з повітря

■ Познач зону скидання вантажу світлом. Засобами для цього можуть бути:

а) потужні кишенькові ліхтарики;

б) бляшанки: запалювальна суміш — кілька жмень землі, просякнутої бензином, соляркою або мастилом.

■ Біля джерела світла тримай напоготові засоби, щоби погасити вогонь (цегла, пісок, земля). Світло необхідно буде миттєво погасити, коли ворожа авіація виявить зону скидання вантажу і почне здійснювати авіаудари.

■ Не залишай на землі парашутів та пакувального матеріалу. Супротивник може зробити на їхній підставі цінні для себе висновки. Ці речі потрібно забрати зі собою або ж закопати (чи спалити).

Приймання парашутистів

■ Десант на парашутах висаджується невеликими групами (по 2-3 особи). Йдеться здебільшого про висококласних спеціалістів, цінних для формацій малої війни або для місцевого руху опору (радисти, інструктори, командири та ін.).

■ Скидання людей завжди скоординовується зі скиданням вантажу (радіообладнання, зброя, боєприпаси, вибухівка тощо).

■ Треба розрізняти «місця висадки» і «точки контакту».

■ «Точками контакту» називають місця, де парашутисти можуть увійти в контакт із надійними місцевими мешканцями і, в разі необхідності, отримають підтримку й допомогу. Визначаються щоразу нові точки контакту.

■ Місце висадки ніколи не призначається в точці контакту.

■ Від місця висадки до найближчої точки контакту має бути від години до двох ходи. Це особливо важливо, якщо агент поранений, забруднений чи промоклий внаслідок стрибка з парашутом. Одне й інше легко викликає підозри.

Життя

Район операцій / зона відпочинку

■ У малій війні розрізняють:

а) район операцій;

б) зону відпочинку.

■ У зоні відпочинку не організовують нападів, не здійснюють диверсій, щоби не провокувати контрзаходів (наприклад, зачисних акцій).

■ Відстань між районом операцій та зоною відпочинку становить:

а) близько 10 км, якщо між районом операцій і зоною відпочинку знаходяться гори чи гірський кряж;

б) близько 15-20 км на відкритому просторі.

Відпочинок

Наведені нижче правила діють лише в «районі операцій»:

■ Пересувайся на місцевості лише в нічний час, а вдень залишайся у лісах. Якщо вже змушений організувати привал на відкритій місцевості, то вибирай високо розташовані точки, з яких відкривається широка перспектива.

■ Ніколи не використовуй дві ночі поспіль те саме місце для привалу. Не ночуй на тому ж місці, де ти перед тим провів день.

Наступні правила діють у «районі операцій» і в «зоні відпочинку»:

■ Місця зупинки і ночівлі вдень охороняють вартові. Вночі в тилу на підходах до табору облаштовується подвоєний вартовий пост.

■ Небезпечно виставляти вартових надто далеко від табору. На привалі охорону забезпечують окремі вартові у безпосередній близькості до самого табору. Їм можуть допомагати цивільні особи, що непомітно стежать за супротивником.

■ Важливими є маскування від літаків і спостереження за повітрям, щоби не трапилося несподіваного нападу з боку найбільшого ворога формацій малої війни — бойового і транспортного гелікоптерів (вогнева атака з повітря і висадка винищувальних команд).

■ Кожного дня повідомляються правила поведінки на випадок тривоги, щоби кожний достеменно знав, що робити у разі нападу. Водночас визначається місце збору для тих, хто відіб'ється від своїх.

■ Відрядженим окремим бійцям чи підрозділам завжди називають кілька місць, де вони зможуть приєднатися до формації або отримати повідомлення, де зараз перебуває їхній загін (див. рис. на с. 81).

Табір

■ Вирішальне значення має маскування від спостереження з неба і землі. Місце має бути захищене від вітру. Найкраще, коли там сухо за будь-якої погоди або, щонайменше, там має швидко підсихати. Галявини завжди вологі, крім того, на них лягає роса і туман. Тому для таборування

Відгуки про книгу Тотальний опір. Частина 1 - Ганс фон Дах (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: