Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Наука, Освіта » Тотальний опір. Частина 1 - Ганс фон Дах

Тотальний опір. Частина 1 - Ганс фон Дах

Читаємо онлайн Тотальний опір. Частина 1 - Ганс фон Дах
Але вдало вийшовши з кільця, ти мусиш без жодних зупинок відійти подалі від місця бою (безперервний марш не на життя, а на смерть!).

■ Завершивши вдало якусь операцію, обов'язково зміни місцевість. Для успішної територіальної зміни, вступи ще перед приходом у нову місцевість у контакт із надійними місцевими мешканцями. Вишли для попереднього рекогностування 1-2-х твоїх підлеглих. Таким чином, ти відразу ж орієнтуватимешся в нових обставинах і скоротиш період призвичаєння до нових умов.

■ У разі значної переваги супротивника, потрібно поділитися на найменші групи і буквально розчинитися на місцевості, щоби за якийсь час знову всім зібратися у наперед визначеному місці.

Марш

■ Природною характеристикою малої війни є тривале перебування на марші. Втім не змушуй своїх людей перед або між окремими операціями здійснювати непотрібні переходи. Підтримуй у тонусі і щади їхні сили, щоби люди були готові до боїв і відступів.

■ Час виходу на марш не можна зраджувати завчасними наказами і довгими приготуваннями. Якщо ж таки необхідно вдатися до триваліших приготувань (наприклад, до переміщення запасів у інше місце чи широкого рекогностування тощо), то їх слід замаскувати, розпускаючи чутки про якийсь інший план.

■ Уникай під час переходів великих доріг і багатолюдних місцевостей.

■ Для переходу через невідому місцевість візьми провідників, які добре орієнтуються на місці. Відпускай їх щойно тоді, коли вони вже не зможуть якось зашкодити тобі (проговоритися, зрадити).

■ Нікому не можна знати, звідки ти і куди рухаєшся. Про місце наступного розквартирування не повідомляється нікому.

■ Не зраджуй місцевим мешканцям справжньої чисельності своєї формації. Завжди видавай себе сильнішим, кількісно чисельнішим, аніж ти є насправді. Повідомляй, наприклад, таке: «...ми тільки підстраховуємо фланг значно більшого дивізіону, що рухається маршем он там!»

■ Намагайся здійснювати перехід, наскільки це можливо, вночі, щоби ніхто не був упевненим щодо твого місця перебування.

■ Здійснюй перехід у якомога компактнішій колоні. Коли всі перебувають у безпосередній близькості від себе, ти можеш швидше й краще реалізувати миттєві рішення.

■ Прикривайся в напрямку маршу і проти руху колони групою з 3-4 осіб, які рухатимуться пару сотень метрів попереду і позаду.

■ Перш ніж зайти на територію, на якій існує небезпека засідок, добре поміркуй! Адже потрапивши в засідку, ти більше не матимеш часу на роздуми. Тому тобі потрібно наперед знати, що ти робитимеш у такій ситуації.

Залишання повідомлень

■ Ті, хто покидають загін малої війни з особливим дорученням або ж відбиваються від своїх під час бою, мають знати, де, в разі необхідності, знайдуть інформацію про місце перебування загону.

Нейтралізація вартового

Загальні зауваги:

■ Розвідай місце поста, бойові позиції, спосіб зміни вартового.

■ Вивчи звички осіб, що стоять на варті, а особливо час зміни варти, шлях вартових і особливості їхньої поведінки.

■ Несприятлива погода (проймаючий холод, паралізуюча спека, неприємний дощ тощо) полегшить тобі завдання, знизивши увагу вартового.

Безшумне знешкодження вартового:

■ Найпростішим і найнадійнішим методом знешкодження вартового є удар сокирою. Для цього використовують не її гострий бік, а обух. Завдай вартовому удар з усіх сил між попереком і боком або ж між ключицями нижче потилиці. У ці місця ти легко й безпомилково поцілиш і в темряві.

Передача простих повідомлень найпростішими способами

■ Існують місцевості, у які доводиться часто входити. У цьому криється значна небезпека для формацій малої війни (можливість засідок супротивника).

Місцеве населення мусить навчитися попереджати формації малої війни простими способами.

■ Димові або світлові сигнали, як і розмахування хустиною, надто помітні, а тому небезпечні для людини, яка ці сигнали подає.

Добрими знаками є:

а) удень:

■ тримання відчиненими або зачиненими обумовлених вікон;

■ вивішування випраних речей;

■ паркування на певному місці або забирання звідти транспортних засобів та ін.;

б) уночі:

■ освітлене або затемнене вікно на піддашші, світло над дверима до хліва та ін.

Звісно, що такими простими способами можна сигналізувати тільки короткі повідомлення, як-от: «Увага! Небезпека! Ворог у селі!» або «Ворога в селі немає!».

Сигнали треба подавати так, аби їх можна було розгледіти в бінокль з найближчого узлісся.

Диверсії на шляхах

Можна:

■ Прибрати або розвернути дороговкази.

■ Посипати дорогу цвяхами (тут необхідно задіювати відразу багатьох людей).

■ Натягнути через дорогу дріт.

■ Замінувати дорогу.

Дорожня диверсія особливо дієва, якщо її скоординовано з подіями на фронті, тобто коли супротивник терміново змушений скористатися дорогою і кожна година його затримки стає для нас виграшною.

Встановлення дорожніх загороджень

■ Для створення дорожніх перешкод найкраще надаються зрізані або підірвані дерева.

■ Не підривай і не зрізай надто великих дерев, сподіваючись, що супротивник таким чином матиме більше роботи, щоби прибрати дорогу. Ти тільки витратиш надто багато вибухівки чи часу. Набагато важливішим тут буде встановлення мін та пасток.

■ Якщо ти не маєш можливості встановити вибухові пастки чи міни, то зімітуй таке замінування. Імітаційними засобами є:

а) окремий, напівприхований дріт, що веде від гілок дерева у землю або гущавину;

б) розкопана земля або погано приховані шматки дерну поруч із дорогою, розрите дорожнє покриття (так можна зробити висновок про погано замасковану міну).

Напад на поодинокий транспортний засіб

■ Зупини транспортний засіб, поставивши імпровізований шлагбаум.

■ Обстріляй водія та людину на сидінні поруч із ним із малокаліберної зброї (наприклад, типу Флобер[33]).

■ Постріли з малокаліберної зброї не є гучними. А сила ураження такої зброї достатньо висока, щоби поранити екіпаж машини, а потім легко добити всіх холодною зброєю.

■ Через відсутність шуму бою виграється час, потрібний для перевантаження вмісту машини на воза чи тяглову тварину.

■ В ідеалі ваш водій зможе від'їхати захопленим транспортним засобом супротивника у законспіроване місце. В такому разі необхідно буде забрати зі собою убитих членів екіпажу, щоби поховати їх у тому ж таки законспірованому місці, не викликаючи підозр у супротивника.

■ Використання захопленого транспортного засобу:

а) у власному загоні малої війни;

б) передача його цивільному рухові опору для «прихованих поїздок».

■ Якщо транспортний засіб уже не можна продовжувати використовувати, то його слід знищити. Найдешевший та найоптимальніший спосіб — спалити. Перед підпалом потрібно забрати деталі, які можуть

Відгуки про книгу Тотальний опір. Частина 1 - Ганс фон Дах (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: