Пацифікація - Автор невідомий
В Петра Рибіцького Михайла знишено ЗО пуків 18 зол., робітники до направи 22 зол. 50 гр. Доказ: св. Іван Максимів, с. Гриця, Іван Кавбасюк, с. Гриця, Никола Воїв і Никола Равлюк, с. Михайла в Незвисках.
В Петра Рибіцького с. Онуфрія, голови читальні, знищено хату до котрої нанрави треба £0 пуків вартости 56 зол., 10 робітників ЗО зол., ЗО ключнів 15 зол.— ЗО кґ. макуха вартости 40 зол., 2 кґ. люцерни 4 зол., 1 кґ колєндри вартости 2 зол., 36 штук дахівки 10 зол. 50 гр., >3 печатки 45 зол., 50 кґ. пшениці і ЗО кґ. оонічника 19 зол.. 1 люлька 4 зол. Доказ: свідки як вище.
В Проця Сенюка справника кооперативи знищили соломині луки за 36 зол., 1 корець жита 15 зол., ячмінь 12 зол., знищено 50 кґ. муки пшеничної 36 зол., 100 кґ. ра зової жатної муки 20 зол., 25 кґ. круп кукурудзяних 7 зол., 38 сп. ленчі 8 зол. і/9 корця ґрису 5 зол., 'чвертка огірків 5 зол., 38 кґ. пшениці 11 зол., змішали соніч ник зі сімям вартости 50 зол. До цих матеріяльних страт вволить Високий Суд долу чити ще моральне пониження почуття права і справедливости.
За бльочки з написом Ф. Б., найденими нібито в хаті о. декана Огрільчика Отрільчу, учителя Маланюка в Вербівцях, у Николи Шлемкевича, в хаті Николи Ка бана в Серафинцях і т. п. пішло підкидання через невідомих справців патронів, руш ниць, за котрими зараз зявлялася поліція, зараз її знаходила і відтак потягала до від; вічальности людей, котрим і не снилося, що десь там .підложив їм під хіти або шоп російську руніницю. Михайло Паньків з села Корнева вчув під вечер 21 падолисті 1930 р„ що коло хати загавкав його пес. За пів години заявилася вже у него кол хати поліція державна і між околотами, котрі він учера до пошиття повибирав, знай шли лриложений рос. кріс. Михайло Паньків через те зробився замітним поліці: що днй 16. XI. 1930 р. підчас соймових виборів побив його приставлений до держанн; порядку при виборах стражник скарбовий і він виніс з тої причини жалобу до полі тичної і судово)' власти. Полиційні орґани лімстились найперше за той рос. кріс,' роз сипали фасолю, розкинули загату під хатою, зробивши шкоду на- 25 зол. Командан Тишиовецького постерунку казав Паньковому, що одержав анонімовий лист про ка рабін і тому зявився у него на ревізію. Поліційні орґани старалися найперше накло нити ІТанькова,. шоб від свого зажалення відступив. Він того не зробив. От і зявивс; між його околотами російський кріс, а в слід за тим за пів години і поліція. Подібні зявилися кріси в Михайла Корчинського в Дубках і Федора Іренчука в Репужинцях
Підписані вносять Високий Суд зволить:
1) відпис цего письма уділити Прокураторії в ціли вишукання провинившихся котрі цоловлпли вище поіменовані шкоди, а котрих крім Йосифа Збоженя зі Станисла вова підписані не знають;
Товариство Музично-Драматичне «Баян» в Городенці, 6/Х. 1930. р. по польській «ревізії».
Я) по вишуканню провинившихся зводить Хвильна Прокураторі» поставити внесення по думці арт. 2 пр. карн.
II. Опісля просять підписані по мисли арт. 5 і 77 пр. кар. о забезпечення прав по-зовників, що тим конечніше тепер представляється, що управа ношкодоваких читалень, кооператив і приватні особи мусять приступити до віднови понищеного майна, щоби не допустити до ще більшого знищення.
III) Що якби л. Прокуратор не міг внестн оскарження проти провинившихся за ушкодження громадського майна, то зволить повідомити підписаних в Ціли внесення субсидіярного до Апеляційного Суду по мисли арі. то проц. кари.
(Слідують підписи).
Лікарські свідоцтва.1.
Всіх лікарських наук д-р Іван Яворський.
Лікарське свідоцтво.
Шелюзинський Михайло з Кунчинець, повіт Тернопіль, побитий карною експедицією 9. полку улайів з Теребовлі. 29. вересня 1930. Огляданий 4. жовтня 1930, при чім огляд виказав:
а) Плечі: на лівім плечі на внутрішнім березі лопатки синяк коло 12X4 цм. Під лопаткою синяк коло 5X3 цм. Дещо нижче пруг синій скісний коло 25 X1 'A цм. На правім плечі синяк внутрі кінця лопатки завбільшки дитячої долоні.
б) Пояс: пояс покритий численними синіми пругами числом коло 11. Пругн ці пробігають ріжними напрямами, довгі від 15 до 35 цм., а широкі від і до 1Уз цм. В пробігу пругів численні здертя нашкірна, покриті засохлими струпами.
в) Задок: на лівім задку в горі рана коло 7X3 цм. Рана ця пробігає впоперек тіла. Друга рана пробігав вповздовж тіла завбільшки коло 15 X 2Уз цм. Третгя рана скісна з перебігом з зовні до середини і з долини в гору коло 5X3 цм. велика. Четверга під кутом яких 45 ступнів до попередньої, завбільшки коло 6X3 цм. На долі задка рана завбільшки дитячої доло ні. Всі ці рани покриті засохлими струпами. На правім задку в горішній частині рана колю 3X2Уз цм., нижче рана коло 5X2Уз цм., нижче рана коло 7X2}^ цм.,. ще нижче рана коло 13Х2И цм., а ще нижче рана скіона коло 15xi/? цм. Всі ці рани з нерівними берегами покриті засохлими ©групами. На зовнішніх частинах задку і в горішніх третинах стеген великі синяки з численними виливами крові під шкіру. Синяки ці завбільшки коло 10X15 цм.
Постанова:
Всі ті пошкодження тіла завдані тупим знаряддям. Ведуть вони з собою 12—14-денну нездібність до праці. Купчинці 4 X. 1930.
Д-р Іван Яворський, в. р.
2.Wszech nauk lekarskich Dr. Karol Rosenfeld.
Świadectwo sądowo-lekarskie.
Zgłasza się p. Andrzej Tyczyński, rolnik z Proszowej i podaje, że dnia 7/X, 1930 o godzinie li-ej przed południem został pobity przez posterunkowego P. P. Koreckiego Michała na posterunku w Proszowej.
Wywód:
1) Na prawym policzku i dolnej powiece prawego oka liczne czerwono-sine wybroczyny podskórne, drobne.
2) Na prawem przedramieniu smuga sino-zabarwiona na 2lA cm. szeroka, 7 cm. długa.
3) Nad lewym łokciem wynaczenienie podskórne krwi wielkości 5 zł.
4) Cały staw barkowy lewy nieco obrzękły, siny, przy dotyku tkliwy wskutek szerokiej wybroczyny podskórnej.
5)