Пацифікація - Автор невідомий
У подібний спосіб знищили Максима Остафійчука, казали йому плювати на тризуб, та сильно побили.
Доказ: свідок Максим Остафійчук з Вербівця.
В читальки 'Просвіти в Вербівцях знищено 6 вікон по 50 зол. т. е. на 300 зол.., 4 дверий по 100 зол, т. е. на 400 зол., залізну пічі варгости 85 зол., 2 лямпи, два образи вартости 50 зол., сцену варгости 500 зол.,'куртину варгости 50 зол., шафу варгости 50 зол., комінок вартости 50, зол., шильд на читальни вартости 200 зол. Разом на 2.312 зол. В Ілька Середа ушкоджено 5 вікон вартости 100 зол., 2 дверий вартости 50 зол., підлогу вартости 200 зол, начиння кухонне вартости 50 зол., образи вартости іоо зол., 2 зеркала вартости 20 зол., піря вартости 50 зол., пшеницю в снопах вартостю 50 зол., пшеницю в зерні розсипали вартостю 50 зол., стодолу розшили, шкода на 50 зол.
На.нічліг удалися відділи пацифікаційної поліції до Вікна, де завдяки приняттю, у читальни, не зроблено шкоди в самім будинку читальні і кооперативи. За то відшкодувалася поліція на господарстві Івана Кобиляяського с. Гриця, за те, що постерун-кови в Вікні донесено, що незадовго перед тим на весіллю у него устроено приватну збірку на. інвалідів. За те розшила поліція хату і стодолу, вирвала з засад 3 вікна перемішала сонічник, сімя і фасолю, порозкидала дівочу святочну білизну і одежу, змарнували жито, порозвязували снопи з тютюном, чим спричинили шкоду на 800 зол.
Доказ: свідок Дмитро Березовський, Іван Потреда, Іван Березовський, котрого змушено до розшивання хати і стодоли.
Відтак ушкодили господарство Федора Книщука, котрий за аранжував був ту складку на інвалідів в Кобиляиського, де рівнож порозшивали будинки і знищили через перемішання збіжжя, спричинивши шкоди на 100 зол. На одіж, а особливо на кожухи вилляли квашені огірки.
Доказ: свідок Федор Книшук і Микола Мідак з Вікна.
В Ілька Давимука порозрізували міхи, порозсипали пшеницю, розшили стодолу, а самого господаря і жінку побили. Шкода виносить 200 зол. В Михайла Жука попо,-роли подушки, побили жінку. В Юзя Семенюка, зовсім бідного чоловіка, за те, що цікавився виборами, розшили хату, побили його та арештували. В Федора Гевюка повибирали з хати вікна з фаціятами, через ш,о спричинили шкоду на 800 зол.
Дня 4 ясовтня, 1930 р. пішла пацифікаційна поліція до Тишковець, де свідоме поступове село побудувало собі на 4 кутах 4 читальні Просвіти; у всіх 4-ох читальнях, не питаючи ані за головою, ані за господарем читальні, знищили в читальні 1-ій: стелю, куліси, з вікна, 2 дверий, сцену, підлогу, куртину, шалюнок, 4 образи, 10 крісел, кухню, одну кухню спіжеву, 1 лямпу, 8 малих лямп, 1 ведро, мапу Польщі, 185 томів бібліотеки, 12 дахівок, 2 шільди, 1 двері від вихода, 2 шуфляда від столика і лавки, чим спричинили шкоду на 1.880 зол., що посвідчать таксатори і свідки Гр. Заячків-ський, Іван Дідич, Федір Гафтуняк, Петро Петруняк і Дмитро Тришкалюк з Тишковець. У цій першій читальни оден поліціянт посміхаючись з козацьких строїв, знайдених в Гардеробі, убрав оден такий стрій на себе, а відтак з другим поліціянтом роздерли йото на половині. В другій читальни (голова Михайло Григорчук) знищено 2 дверий, 4 вікна, стелю, два образи Шевченка і Франка, шафу від бібліотеки, рури від печі, куртину, сцену з 2.-ма Гардеробами, 7 лямп, 4 довгі лавки, перуки, театральні прибори, подушку від печатки, зелений папір, чорнило, чим спричинили шкоду на 1260 зол 75 гр., що отаксували Михайло Скіцько, Василь Мисик, Дмитро Паращук, Михайло Лащак, Петро Берник і Василь Петльоха, а посвідчить Іван Дідич всі з Тишковець. В третій читальни (голова Василь Глуханик Семена) знищено шафу, столик, куліси.
6 вікон, 2 дверий, сцену, підлогу, куртину, шалюнок, 4 образи, 5 крісел, частину стелі (74 дошки), перегородку, вартости оціненої на 782 зол. Доказ: Василь Глуханюк, Михайло Дзьомбак, Петро Тришкалюк, Михайло Грималюк, Іван Окіцько, Стефан Лемко, Михайло Окіцько і Гнат Бандурка, с. Дмитра госп. в Тишківцях. Свідки ці потвердять, що поліція, зробивши шкоду у сусіда Семена Глуханюка на 882 зол., перемішала тут одежу і білля, висипала на те все 2 міхи сонічника і міх проса, і міх грісу і сімя фа-солі, позакидала те все заліззям і вилляла цебер з водою, а книги кооперативні при цій читальні кинули до керниці. В четвертій читальни (голова Василь Рощук) знищили 4 вікна з футринами, двері, суфіт, ґанок, столик, усе вартости 90 зол. Доказ: свідок Андрій Дзьомбак, Василь Бакинський, с Николи з Тишковець.
Читальня «Лросвіти» (нутро) в Городенці (Котиківка), 7/Х. 1930. по здемолмі-ванні її польськими вандалами.
Справившись в той спосіб з 4 читальнями взялися поліціянти до провідників читалень, зглядно їх в нічім не повинних батьків і так:
1) до батька голови 2-ої читальні Семена Глуханюка заподіявши jv-yy в домашній утвари, в крівлі, в вікнах, як вже повище згадано шкоду на 382 зол., причім не пощадили навіть таких річий, як термометер, скрипку і чобота.
2) До родини Дмитра Паращука, бувшого полоненого в Росії, тепер студента університету (медицини), котрий на вакаціях читав людям лекції про зара-зливі хоробп, тут в його хаті замешкалій його женою, походячою з Подільської губернії, дочці православного священника, розбили скрипку вартости 300 зол., забрали 10 ложок і 6 ложо-чок срібних, розрізали оден чобіт, забрали оден український рушник з коронками, в порцелянових тарілок, конфітури перемішали з мукою, кавою і цукром, полляли кар-болем, вилляли карболь і на білля, 2 альбуми, забрали рукавички, і подерли шапку мужа. В брата мужа, що живе в однім домі, порізали ножем 2 нові сердаки варгооги по 80 зол., кожух вартости 85 зол., кожушок вартости 25 зол., порізали від гори до долини 2 пари чобіт, знищили 11 кірців пшениці, 20 літрів афиняку. Доказ: Свідок Софія Паращукова і Петро Паращук в Тишківцях.
3) До Дмитра Дзьомбака, у котрого в домашній утвари і в господарстві зробили школу на 226 зол. 50 гр., що посвідчать-свідки: Петро Тришкалюк і Андрій Дзьомбак з Тишковець.
4) До Леся Гриторчука, у котрого зробили шкоду на 61 зол. 75 гр. Доказ: Свідки Михайло Дідич, с. Онуфрія, Михайло Дмитерко, с. Гриця, Василь ГУдеик, с. Дмитра з Тишковець.
5) До Юрка Бандурки, зробивши тут шкоду в збіжжю, в крівлі дахівках, горшках, фарбі і