Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів

Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів

Читаємо онлайн Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів
забезпечуються інвентарем та іншими предмета­ми за рахунок коштів виправної колонії за нормами, які встановлені наказом ДДУПВП від 6 травня 2000 р. № 84 «Про введення в дію норм забезпечення меблями, інвентарем і предметами господарчого призначення установ кримі­нально-виконавчої системи» та додатком № 4 до ПВР УВП. Це ліжка, тумбочки, столи, табурети, гучномовці, баки для питної води, годинники настінні, те­левізори, холодильники та інший інвентар.

У приміщеннях гуртожитків крім спальних кімнат з розрахунку на кожне відділення обладнуються кабінети начальників відділень (вихователів), кімна­ти виховної роботи, приміщення для зберігання особистих речей засуджених, сушильні для одягу та взуття, приміщення для приймання їжі та збереження продуктів харчування з холодильниками, туалетні кімнати. У виправних ко­лоніях, де відбувають покарання засуджені жінки, обладнуються кімнати осо­бистої гігієни.

Житлові приміщення повинні мати централізоване опалення, достатнє природне та електричне освітлення, бути радіофікованими, відповідати пра­вилам санітарії та гігієни. У холодну пору року температура в жилих примі­щеннях виправної колонії повинна підтримуватися на рівні не нижче 18 °С.

Частина 1 ст. 115 КВК України встановлює, що норма житлової площі на одного засудженого не може бути меншою від:

— 3 кв. метрів — у виправних колоніях;

— 4 кв. метрів — у виховних колоніях і виправних колоніях, призначених для тримання жінок;

— 5 кв. метрів — у лікувальних закладах при виправних колоніях, у випра­вних колоніях, призначених для тримання і лікування хворих на туберкульоз у стаціонарі.

Кожному засудженому в гуртожитку надається індивідуальне спальне мі­сце, яке визначає начальник відділення і на якому прикріплюється табличка із зазначенням прізвища, ініціалів засудженого, постільні речі, табурет та одна приліжкова тумбочка на двох засуджених. У приліжкових тумбочках засуджені мають право зберігати: засоби особистої гігієни, підручники і учбове прилад­дя, літературу та періодичні видання, письмовий папір, зошити, авторучки, кон­верти та інші предмети, не заборонені для зберігання.

3. Засуджені забезпечуються одягом, білизною і взуттям за сезоном з ура­хуванням статі та кліматичних умов згідно з нормами, встановленими нака­зом ДДУПВП від 10 серпня 2000 р. № 162 «Про введення в дію Інструкції про порядок забезпечення речовим майном та введення в дію тимчасових норм на­лежності речового майна для засуджених, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі, та осіб, які утримуються у слідчих ізоляторах і лікувально- трудових профілакторіях Державного департаменту України з питань вико­нання покарань».

У виправних колоніях засуджені носять одяг єдиного зразка (ч. 4 ст. 102 КВК), а засуджені до довічного позбавлення волі — спеціального зразка (ч. 1 ст. 151 КВК). У лікувальних закладах засуджені теж забезпечуються спеціаль­ним одягом і взуттям.

Засудженим надається відповідне банно-пральне обслуговування. Згідно з Положенням про банно-пральне обслуговування осіб, які тримаються в устано­вах виконання покарань і слідчих ізоляторах, затвердженим наказом ДДУПВП від 11 жовтня 2006 р. № 193, миття у лазні засуджених здійснюється не менш як один раз на 7 днів з обов’язковою одночасною заміною білизни. У комплект білизни, яка підлягає обов’язковій заміні при кожному митті, входять два про­стирадла, наволока подушкова верхня та рушник. У разі потреби для підтри­мання особистої гігієни засуджені приймають душ у гуртожитках у спеціаль­но облаштованих для цього місцях не менш як два рази на тиждень. Засуджені забезпечуються милом і мийними засобами за нормами, встановленими нака­зом ДДУПВП від 10 листопада 2003 р. № 212 «Про норми витрат мила та мийних засобів для осіб, які тримаються в установах виконання покарань, слід­чих ізоляторах і лікувально-трудових профілакторіях, курсантів і слухачів на­вчальних закладів, осіб рядового і молодшого начальницького складу та пра­цівників кримінально-виконавчої системи».

У виправних колоніях засудженим надаються й інші платні послуги, у то­му числі фотографування, прокат кіно- та відеофільмів, додаткове медичне об­слуговування, ремонт одягу, взуття, годинників, електробритв та інший дріб­ний ремонт предметів і речей, які дозволені до використання, послуги перукаря та інші послуги.

4. Засудженим надається триразове гаряче харчування, відповідно до По­ложення про організацію харчування осіб, які тримаються в установах кримі­нально-виконавчої системи, затвердженого наказом ДДУПВП від 30 червня 2006 р. № 126, та Норми належності майна продовольчої служби слідчих ізо­ляторів, установ виконання покарань і лікувально-трудових профілакторіїв, затвердженої наказом ДДУПВР від 8 липня 1999 р. № 80.

Залежно від соціального статусу, характеру зайнятості на роботі, місцезна­ходження засуджених постановою КМ України від 16 червня 1992 р. № 336 передбачено 11 різних добових норм харчування, які відрізняються певним асортиментом продуктів і сумарною енергетичною цінністю: № 1 — загальна; № 2 — для засуджених, зайнятих на важких роботах чи роботах із шкідливими умовами праці; № 3 — для осіб, які тримаються у слідчих ізоляторах; № 4 — для засуджених, які тримаються в ПКТ виправних колоній максимального рів­ня безпеки; № 5 — для засуджених, які тримаються у виховних колоніях; № 6 — для осіб, які тримаються у лікувально-трудових профілакторіях; № 7 — для за­суджених, які постраждали від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; № 8 — для хворих, які перебувають на лікуванні у лікувальних закладах і медичних частинах установ виконання покарань; № 9 — для вагітних жінок і матерів-годувальниць, які тримаються в установах виконання покарань і слідчих ізоля­торах; № 10 — для дітей, які перебувають з матерями у слідчих ізоляторах і бу­динках дитини при виправних колоніях, в яких тримаються їх матері; № 11 — для засуджених, які переміщуються до місця відбування покарання, з одного місця відбування покарання до іншого, та осіб, які звільнені від відбування покарання і прямують до місця проживання. Кожна норма харчування поді­ляється на загальну норму й норму дієтичного харчування. Постановою КМ України від 27 грудня 2001 р. № 1752 затверджена ще й норма харчування для засуджених, хворих на туберкульоз та інфікованих мікобактеріями туберку­льозу.

Наприклад, за нормою № 1 загальною засуджені повинні отримувати на добу хліба із суміші борошна житнього обдирного і пшеничного I сорту 500 г, хліба пшеничного із борошна II сорту 150 г, крупи 120 г, м’яса 100 г, риби 100 г, картоплі 550 г, овочів 250 г, жирів, олії, цукру, солі та спецій

Відгуки про книгу Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: