Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів

Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів

Читаємо онлайн Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів
при­ладдям і контрольними вагами, стільцями або лавками, скриньки для заяв і скарг. На видних місцях вивішуються витяги з нормативно-правових актів, що визначають порядок прийняття передач і встановлюють відповідальність громадян за його порушення, а також графік приймання громадян та інформа­ція щодо можливості придбання особами, які прибули на побачення, продук­тів харчування і предметів першої потреби у ларку виправної колонії за власні кошти через касу установи. Молодші інспектори, які приймають передачі, в обов’язковому порядку повинні дотримуватися правил гігієни та санітарії.

Особа, яка доставила передачу, складає та підписує заяву у двох примір­никах за встановленим зразком. Вартість бланка заяви встановлюється адмі­ністрацією установи з урахуванням витрат на їх виготовлення і сплачується у касі установи особою, яка доставила передачу, або відраховується з особисто­го рахунку засудженого. Передача та обидва примірники заяви здаються мо­лодшому інспекторові, який зобов’язаний перевірити наявність у засудженого права на отримання передачі, про що зробити відповідну відмітку на заяві, й отримати письмовий дозвіл у начальника установи або першого заступника, або осіб, які виконують їх обов’язки на її прийняття. Після цього молодший інспектор у присутності особи, яка доставила передачу, перевіряє масу кожного найменування, про що робить відмітки у заявах (у масу передачі не зарахову­ються предмети одягу, взуття, особистої гігієни, першої потреби, ліки та мед­препарати), та асортимент і, прийнявши передачу, перший примірник заяви повертає особі, яка її доставила, з особистою відміткою (підписом) про прий­няття, а другий — з відміткою про масу передачі долучає до окремої справи після особистого підпису засудженого про одержання передачі.

Предмети та продукти харчування, які не можуть зберігатися у засудже­них, повертаються особі, що їх доставила, із зазначенням причин повернення. За фактами виявлення в передачах предметів, виробів і речовин, які могли б бути використані засудженим із злочинною метою, у встановленому порядку провадяться службові розслідування.

Огляд передач здійснює молодший інспектор, який перевіряє їх масу та асортимент. Під час огляду і перевірки речей і продуктів, що надані в передачі, дотримується такий самий порядок, що й під час приймання посилок.

Стаття 113. Листування засуджених до позбавлення волі

1. Засудженим дозволяється одержувати і відправляти листи і телеграми за свій рахунок без обмеження їх кількості.

2. Листування між перебуваючими в місцях позбавлення волі засуджени­ми, які не є родичами, допускається тільки з дозволу адміністрації колонії.

3. Кореспонденція, яку одержують і відправляють засуджені, підлягає пе­регляду.

4. Пропозиції, заяви і скарги, адресовані Уповноваженому Верховної Ра­ди України з прав людини, Європейському суду з прав людини, а також іншим відповідним органам міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна, уповноваженим особам таких міжнародних організацій та прокуро­рові, переглядові не підлягають і не пізніш як у добовий строк надсилаються за належністю.

1. Порядок листування засуджених до позбавлення волі крім Кримінально- виконавчого кодексу України регулюють Правила внутрішнього розпорядку установ виконання покарань (пункти 43, 45, 50), Інструкція з організації пере­гляду кореспонденції осіб, які тримаються в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах, затверджена наказом ДДУПВП від 25 січня 2006 р. № 13, та Інструкція про порядок розгляду звернень громадян, їх особистого прийому в органах і установах виконання покарань, затверджена наказом ДДУПВП від 4 травня 2002 р. № 111.

2. Частина 1 ст. 113 КВК України дозволяє засудженим одержувати і від­правляти листи і телеграми без обмеження їх кількості. При цьому існують пев­ні правила: 1) отримання і відправлення засудженими листів і телеграм здійс­нюється через адміністрацію виправної колонії; 2) кореспонденція, яку одер­жують і відправляють засуджені, підлягає перегляду адміністрацією виправної колонії; 3) листування між засудженими, які перебувають у місцях позбавлен­ня волі і не є родичами, допускається тільки з дозволу адміністрації виправної колонії (з цього випливає, що листування з усіма іншими особами, які знахо­дяться на волі, — громадянами України, іноземцями чи особами без громадян­ства, які перебувають на території України чи за її межами, — дозволяється); 4) листи і телеграми відправляються засудженими за власний рахунок (як за гроші, зароблені у виправній колонії, так і за гроші, одержані за переказами).

Для відправлення листів на території виправних колоній вивішуються пош­тові скриньки, кореспонденція з яких виймається щодня, крім вихідних днів. Листи опускають до поштових скриньок або передають представникам адмі­ністрації в незапечатаному вигляді. Засуджені, які тримаються у камерах, пе­редають листи для відправлення представникам адміністрації.

3. Кореспонденція засуджених переглядається спеціалістом з контролю за виконанням режимних вимог або інспектором з перевірки та доставки корес­понденції. У своїй роботі ці особи безпосередньо підпорядковуються начальни­ку оперативного підрозділу установи. Вони працюють в окремих приміщеннях адміністративного будинку, суміжних з приміщеннями оперативного підроз­ділу. Доступ інших осіб до цих приміщень, за винятком начальника виправної колонії, першого заступника начальника, осіб, що виконують їх обов’язки, а та­кож працівників оперативного підрозділу, забороняється.

Уся кореспонденція, що підлягає перегляду, повинна бути переглянута про­тягом трьох діб і вручена адресатам. Кореспонденція, що містить відомості про смерть близьких або інші термінові повідомлення щодо особистих інтересів цих осіб, негайно передається заступникові начальника установи виконання покарань із соціально-психологічної роботи або особі, яка виконує його обо­в’язки, під підпис у спеціальному журналі для ознайомлення адресатів. Проста кореспонденція, як правило, вручається засудженим начальниками відділень соціально-психологічної служби (вихователями), старшими корпусного відді­лення, а рекомендовані та цінні відправлення — інспектором під підпис у жур­налі. Вручення адресатам кореспонденції, що потребує додаткової оплати, здійснюється за відомістю, на підставі якої бухгалтерія виправної колонії робить відрахування вартості додатково наданих поштових послуг.

Листи, виконані тайнописом, шифром або із застосуванням інших умовнос­тей, а також ті, що містять відомості, які не підлягають розголошенню, адреса­ту не надсилаються, засудженим не вручаються, вилучаються і знищуються. Про факт вилучення і знищення листів складається акт у двох примірниках, який підписується інспектором і працівником оперативного підрозділу і за­тверджується начальником виправної колонії або його першим заступником. Перший примірник акта передається до оперативного підрозділу й долучаєть­ся до відповідної справи. Другий примірник акта

Відгуки про книгу Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: