Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів

Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів

Читаємо онлайн Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів

5. Засуджений має право звертатися за консультацією і лікуванням до уста­нов, що надають платні медичні послуги. Оплата таких послуг і придбання необхідних ліків здійснюються засудженими або їхніми родичами за рахунок власних коштів. Консультування і лікування в таких випадках здійснюються в медичних частинах колоній за місцем відбування покарання під наглядом пер­соналу медичної частини.

1. Засуджені, як і інші громадяни, відповідно до ст. 49 Конституції України, мають право на охорону здоров’я та медичну допомогу. У зв’язку з цим, ч. 1 ст. 116 КВК України встановлює, що в установах виконання покарань обов’язково ор­ганізовуються і функціонують необхідні лікувально-профілактичні заклади.

Згідно п. 7 ПВР УВП, у кожній виправній колонії створюється медична частина із стаціонаром та інфекційним ізолятором для спостереження та ліку­вання хворих на інфекційні захворювання. Медична частина розміщується на території житлової зони.

Крім цього, відповідно до Переліку закладів охорони здоров’я кримінально- виконавчої системи, затвердженого наказом ДДУПВП від 24 грудня 2004 р. № 247, у виправних колоніях можуть створюватися спеціалізовані або багато- профільні лікарняні заклади та лікувально-профілактичні заклади особливо­го типу. До спеціалізованих належать туберкульозні, дерматовенерологічні та психіатричні лікарні, до багатопрофільних — звичайні багатопрофільні лікар­ні та лікарні для інвалідів першої і другої груп, які потребують постійного ме­дичного нагляду та реабілітації.

Для хворих на туберкульоз створюються виправні колонії на правах ліку­вальних, в яких засуджені відбувають покарання і одночасно проходять курс відповідного лікування.

2. Лікувально-профілактична і санітарно-протиепідемічна робота у виправ­них колоніях організовується і проводиться відповідно до Основ законодав­ства України про охорону здоров’я та Закону України від 24 лютого 1994 р. № 4004-XII «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя на­селення» та інших законодавчих актів про охорону здоров’я.

При цьому ч. 2 ст. 116 КВК України покладає на адміністрацію виправних колоній обов’язок виконувати необхідні медичні вимоги, що забезпечують охо­рону здоров’я засуджених, на самих засуджених до позбавлення волі — обов’я­зок виконувати правила особистої і загальної гігієни та вимоги санітарії.

Порядок надання особам, які тримаються у виправних колоніях, медичної допомоги, організації і проведення санітарного нагляду, використання лікуваль­но-профілактичних і санітарно-профілактичних установ органів охорони здо­ров’я і залучення з цією метою їхнього медичного персоналу визначається нор­мативно-правовими актами ДДУПВП і МОЗ України. До них, слід віднести:

а) спільний наказ ДДУПВП і МОЗ України від 18 січня 2000 р. № 3/6 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань медико-санітарного забезпечення осіб, які утримуються в слідчих ізоляторах та установах виконан­ня покарань Державного департаменту України з питань виконання покарань». Цим наказом затверджені Порядок медико-санітарного забезпечення осіб, які утримуються в слідчих ізоляторах і установах виконання покарань ДДУПВП (рішення про державну реєстрацію Порядку скасовано на підставі висновку Міністерства юстиції України від 7 червня 2004 р. № 3/26, але, незважаючи на це, він застосовується в органах і установах ДКВС України); Інструкція про обов'язкові попередні та періодичні медичні обстеження при направленні на роботу та працівників об'єктів харчування, водопостачання, в медичних час­тинах, лікарнях, будинках дитини; Інструкція з дезінфекції водопровідних ме­реж і споруд на них; Методика визначення хімічного складу та енергетичної цінності продуктів харчування; Інструкція з проведення протипедикульозних заходів; Порядок забезпечення конфіденційності інформації про ВІЛ-інфікованих; Типовий перелік оснащення медичних частин СІЗО та УВП медичним інструментарієм, устаткуванням та інвентарем; Інструкція з проведення дис­пансеризації хворих, які перебувають в установах виконання покарань; Типо­вий перелік лікарських засобів у вкладках для надання невідкладної медичної допомоги; Перелік показань та протипоказань для направлення хворих засу­джених у спеціалізовані лікарні (відділення); Типові правила внутрішнього розпорядку для хворих, які перебувають у лікарні; Інструкція з проведення специфічної та хіміопрофілактики туберкульозу серед підслідних і засуджених; Перелік захворювань, які є підставою для подання в суди матеріалів про звіль­нення засуджених від дальшого відбування покарання; Положення про лікар­сько-трудову комісію;

б) Інструкцію про порядок проведення медико-соціальної експертизи ін­валідів, які відбувають покарання в установах кримінально-виконавчої системи, затверджену спільним наказом ДДУПВП і МОЗ України від 27 квітня 2000 р. № 79/91;

в) Інструкцію про організацію антиретровірусної терапії хворих на ВШ- інфекцію/СШД осіб, які тримаються в установах виконання покарань і слід­чих ізоляторах, затверджену спільним наказом ДДУПВП і МОЗ України від 15 листопада 2005 р. № 186/607, та ін.

3. На підставі цих та інших нормативно-правових актів у виправних коло­ніях здійснюються: а) клінічне обстеження і нагляд за засудженими з метою оцінки стану здоров’я, при виявленні хвороб — застосування раціональної те­рапії та встановлення працездатності; б) амбулаторне, стаціонарне і спеціалі­зоване лікування методами й засобами, що рекомендовані інструктивно-методичними вказівками МОЗ України.

4. Особи, які направляються до виправних колоній для відбування пока­рання, підлягають обов’язковому медичному обстеженню. Результати обсте­ження, які містять дані психічного й соматичного стану, лабораторних аналі­зів, реєструються в медичних картках засуджених.

З метою попередження проникнення інфекційних захворювань усі засу­джені, які прибули до установи виконання покарань, після комплексної сані­тарної обробки та медичного огляду розміщуються у дільниці карантину, діаг­ностики і розподілу, де вони піддаються повному медичному обстеженню для виявлення інфекційних, соматичних і психічних захворювань. Профілактич­ний карантин і медичний нагляд здійснюються у виправних колоніях протя­гом 14 діб (ч. 1 ст. 95 КВК). При виявленні протягом медичного обстеження інфекційних хворих серед засуджених проводиться комплекс протиепідеміч­них заходів. Тривалість медичного нагляду в даному випадку визначається максимальним інкубаційним періодом від дня ізоляції останньої особи, яка за­хворіла.

Подальший медичний контроль за здоров’ям засуджених здійснюється під час їх особистих звернень до медичної частини, а також під час профілактич­них медичних оглядів, які провадяться один раз на рік за графіком, затвердже­ним начальником виправної колонії.

5. Засуджені, які відбувають покарання в дільницях соціальної реабіліта­ції, за мотивованою постановою начальника виправної колонії проходять лі­кування у медичній частині виправної колонії, а засуджені, які відбувають по­карання у виправних колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умо­вами тримання (крім осіб, засуджених вперше до позбавлення волі за злочини, вчинені з необережності), для проходження стаціонарного лікування за моти­вованою постановою начальника виправної колонії направляються до ліку­вально-профілактичних закладів ДДУПВП.

6. Медична допомога засудженим до довічного

Відгуки про книгу Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: