Артеміс Фаул. Випадок в Арктиці - Йон Колфер
Артеміс підштовхнув візок до морозильника і за допомогою срібного блюда переклав тіло дворецького на кригу. Ноги довелося підігнути, але тіло влізло. Артеміс завалив свого товариша зверху льодом, а потім виставив температуру на термостаті на мінус чотири, аби уникнути пошкодження тканин. Обличчя Батлера майже не було видно.
— Я повернуся, — сказав хлопець. — Спи.
Сирени були вже близько. Почувся скрегіт коліс.
— Тримайся, Домовику, — прошепотів Артеміс і зачинив дверцята.
Артеміс вийшов через задні двері та змішався з юрбою місцевих жителів і туристів. Поліція фотографуватиме натовп, тож хлопець не затримався поруч із рестораном і навіть не оглянувся назад. Він пройшов до найближчого торгівельного центру і сів за столик у кафе.
Після того як він переконав офіціантку, що не шукає мамусю і має достатньо готівки, щоб заплатити за горнятко чаю, Артеміс дістав мобільний телефон і вибрав номер в меню швидкого набору.
Йому відповіли після другого дзвінка.
— Вітаю. Говоріть скоріше, ким би ви не були. Наразі я дуже зайнятий.
Інспектор Джастін Барр зі Скотланд-Ярду. Суровий голос у Барра з’явився завдяки ножу, приставленому до горла під час розборів у барі в дев’яностих. Якби поруч не опинився Батлер, щоб зупинити кровотечу, Джастін Барр так і лишився би сержантом. Настав час сплатити борг.
— Інспекторе Барр, це Артеміс Фаул.
— Артемісе, як справи? І як там мій старий друг Батлер?
Хлопець потер лоба.
— Боюсь, йому зовсім недобре. Потрібна ваша послуга.
— Заради нашого велетня все що завгодно. Чим можу допомогти?
— Ви чули щось про стрілянину в Найтсбріджі?
Запанувала тиша. Артеміс почув, як задзижчав факс і хтось відірвав папір.
— Так. Щойно надійшла інформація. В одному з ресторанів розбили кілька вікон. Нічого серйозного. Кілька туристів у шоковому стані. Згідно з попереднім звітом там сталося щось на кшталт локалізованого землетрусу, якщо цьому можна вірити. Там зараз дві наші машини. Ти ж не хочеш сказати, що за всім тим стоїть Батлер?
Артеміс набрав повітря.
— Потрібно, щоб ваші люди трималися подалі від морозильників.
— Дивне прохання, Артемісе. А що в морозильниках такого, чого мені не можна бачити?
— Нічого протизаконного, — пообіцяв Артеміс. — Можете не вірити, але для Батлера то справа життя або смерті.
Барр не вагався.
— Це не в моїй юрисдикції, але я подивлюся, що можна зробити. Тобі потрібно те, що лежить у морозильнику і мені не можна бачити?
Детектив прямо таки прочитав його думки.
— І якомога скоріше. Двох хвилин вистачить.
Барр подумав.
— Гаразд. Давай синхронізуємо наш розклад. Судово-медичні експерти пробудуть там іще годин зо дві. Нічого з цим не можу вдіяти. Але рівно о шостій тридцять, це я гарантую, там нікого не буде. Матимеш п’ять хвилин.
— Більш ніж достатньо.
— І скажи здорованю, що ми квити.
Артеміс доклав зусиль, щоб його голос не затремтів.
— Так, інспекторе. Перекажу.
Якщо матиму нагоду, подумав він.
Кріогенний Інститут «Льодовиковий період», Гарлей Стріт, Лондон
Власне, кріогенний інститут «Льодовиковий період» був розташований не на вулиці Гарлей Стріт. Формально він значився на Дікенс Лейн, славетному медичному бульварі у південній частині Лондона. Але це не завадило головному лікареві Констанц Лейн надрукувати Гарлей Стріт на всіх реквізитах «Льодовикового періоду». Бо інакше ніякої довіри не буде. Коли заможні класи бачили ці чарівні слова на візитівках, вони аж зі шкури пнулися, аби їхні тендітні тіла заморозили.
Справити враження на Артеміса Фаула було не так просто. Але вибір у нього був невеликий; «Льодовиковий період» — один із трьох кріогенних центрів у місті, і він єдиний мав три відділки. Хоча, на думку Артеміса, слова на неоновій вивісці: «Транспортери у вічність» — то вже занадто. Їй-богу.
Побачивши будівлю інституту, Артеміс поморщився. Фасад було облицьовано сяючим алюмінієм, очевидно для того, щоб надати будинку схожість із космічним кораблем, двері нагадували шлюзи ракет із дешевих серіалів. Де культура? Де мистецтво? Як такого монстра взагалі дозволили збудувати в історичному центрі Лондона?
У приймальні сиділа медсестра у білій уніформі і чепчику. Артеміс сумнівався, що то справжня медсестра, — щось не подобалася йому сигарета у пальцях із накладними нігтями.
— Вибачте, міс?
Медсестра ледь на нього глянула поверх глянцевого журналу.
— Так? Когось шукаєш?
Артеміс за спиною стиснув кулаки.
— Так, хотів би побачити доктора Лейн. Вона ж хірург, правда?
Медсестра струсила попіл у переповнену попільничку.
— Це ж не через завдання, яке ти отримав у школі? Доктор Лейн наказала більше школярів не пропускати.
— Ні, не через завдання.
— І ти не адвокат, так? — із підозрою запитала медсестра. — Бувають такі генії, що отримують диплома, коли іще із пелюшок не виросли.
Артеміс зітхнув.
— Я геній. Але навряд чи юрист. Я, міс, ваш клієнт.
Медсестра тієї ж миті перетворилася на саму чарівність.
— О, клієнт! Чому ж ви одразу не сказали? Я вас зараз проведу. Чи не бажає містер чаю, кави або чогось міцнішого?
— Мені тринадцять, міс.
— Соку?
— Підійде чай. З бергамотом, якщо у вас є. Без цукру: я від нього гіперактивний.
Медсестра терпляче проковтнула сарказм від клієнта, готового заплатити, і провела Артеміса до кімнати очікування, оздобленої, знову ж таки, в космічному стилі. Багато блискучого оксамиту і дивних дзеркал.
Артеміс випив майже половину кухля чогось, що навіть і не нагадувало чай із бергамотом, коли відчинились двері та увійшла доктор Лейн.
— Будь ласка, заходьте, — висока жінка невпевнено запросила його до іншого кабінету.
— Мені йти пішки? — поцікавився Артеміс. — Чи ви мене телепортуєте?
На стінах кабінету висіли дипломи і світлини. З одного боку — сертифікати, дипломи і почесні грамоти. Артеміс підозрював, що більшість із них можна було отримати за якийсь тиждень. На іншій стіні — кілька фотографічних портретів. Над ними було написано: «Кохання спить». Хлопець мало не пішов геть, але він був у відчаї...