Артеміс Фаул. Утрачена колонія - Йон Колфер
Відповіді не було. Надягати навушник було дуже ризиковано, тож довелося Холлі вдовольнитися мікрофоном на шиї та ірідокамерою у вигляді контактної лінзи в правому оці.
Конгу хотілося поговорити іще.
— Знаєш, я вб’ю усіх демонів. Я маю план. Дуже розумний. Мінерва вважає, що вона поїде до Стокгольма, але цього ніколи не станеться. Я дочекаюся слушної миті. Мені відомо, що в цьому вимірі вас утримує лише срібло. Тож я відправлю вас назад, ще й подаруночок дам із собою.
«Тільки через мій труп», — подумала Холлі.
Конг посміхнувся до неї.
— Ну що, здиратимемо обличчя? Ти справді можеш це зробити?
— Звісно, можу, — сказала Холлі. — Ти певен, що хочеш побачити?
Конг кивнув, зціпивши зуби.
— Гаразд. Тоді дивись уважніше.
Холлі закрила обличчя руками і розвела їх, голова зникла. Лишилися кінцівки і тулуб.
— Я не тільки обличчя можу зняти, — пролунав голос Холлі. — Усе моє тіло може зникнути.
— Це правда, — прохрипів Конг. — Це все правда.
Тут у повітрі майнув маленький кулачок і відправив його в нокдаун. Біллі Конг лежав на цементній підлозі, і йому здавалося, що він знову Джона Лі, а перед ним стоїть брат і каже: «Я ж тобі казав, брате. Я ж казав, що то були демони. Це вони вбили мене в Малібу. Що ти тепер робитимеш?»
І малий Джона відповів: «Я працюю над цим, Еріку».
*
Мінерва узяла в охоронця телефон.
— Мінерва Парадізо слухає.
— Мінерво, це Артеміс Фаул, — сказав голос бездоганною французькою. — Ми якось зустрічалися на Сицилії.
— Мені відомо, хто ти. Ми і в Барселоні майже зустрілися. І я знаю, що це саме ти. Запам’ятала твої лексичні патерни і модуляції голосу, коли ти читав лекцію про балканську політику два роки тому в коледжі Трініті.
— Дуже добре. Мені здається дивним, що я не зустрічав тебе раніше.
Мінерва посміхнулася.
— Я не така необережна, як ти, Артемісе. Надаю перевагу анонімності, хіба що зроблю щось дуже видатне, варте того, щоб мене запам’ятали.
— Наприклад, відкриєш існування демонів? — сказав Артеміс. — Це і буде щось видатне?
Мінерва стиснула телефон.
— Так, містере Фауле. Це буде видатною подією. Є видатною подією. Тож тримайте свої ірландські лапи подалі від мого дослідження. Мені б дуже не хотілося, аби якийсь підліток в останню мить украв мою роботу. У тебе є власний демон, але тобі цього мало, хочеш і мого вкрасти. Щойно я побачила тебе в Барселоні, відразу зрозуміла, що ти полюватимеш на об’єкт мого дослідження. Знала, що ти спробуєш викурити нас з будинку, щоб ми перенесли його в машину. Логічно було так зробити, тож я підвела в машину газ. Ти скривдив мого братика. Як ти міг?
— Власне, я зробив тобі послугу, — легковажно відповів Артеміс. — Малий Бобо не подарунок.
— Саме тому ти мені й телефонуєш? Щоб образити мою родину?
— Ні. Мені дуже шкода, то було по-дитячому. А телефоную тобі, бо хочу, аби ти побачила, що відбувається. На кону більше, ніж Нобелівська премія, не хочу принижувати її значення.
Мінерва розуміюче посміхнулася.
— Артемісе Фаул, щоб ти там не говорив, але телефонуєш ти мені, бо твій план провалився. Твій демон у мене, і ти хочеш його повернути. Але якщо тобі стане легше, можеш продовжувати свою промову.
На пагорбі біля шато Парадізо Артеміс спохмурнів. Ця дівчинка дуже нагадувала йому його самого вісімнадцять місяців тому, коли на першому місці були досягнення і визнання, а родина і друзі ішли після них. Чесність у такому випадку була найкращою.
— Міс Парадізо, — сказав він. — Мінерво. Послухай мене кілька секунд, і ти зрозумієш усю правду того, що я кажу.
— Чому це я маю тебе слухати? — гмикнула Мінерва. — Тому що нас поєднує телефон?
— Власне, можна сказати, що ми дійсно поєднані. Ми дуже схожі. Ми обоє будемо найрозумнішими, у якій би компанії не опинилися. Нас обох недооцінюють. Обоє намагаємось досягти максимуму, яку б дисципліну не обрали. Нас обох переслідує презирство і самотність.
— Смішно, — фиркнула Мінерва, але протест був дуже слабким. — Я не самотня. Я маю свою роботу.
— Ти знаєш, про що я, Мінерво, — продовжив Артеміс. — І дозволь мені зауважити, байдуже, скільки премій ти виграєш, скільки теорем ти доведеш, їх все одно не вистачить, щоб тебе любили.
— Ой, не витрачай на мене свої аматорські лекції з психології. Ти навіть і на три роки за мене не старший.
Артеміс образився.
— Навряд чи це аматорство. І щоб ти знала, вік дійсно впливає на розумові здібності. Я написав статтю на цю тему в «Психологію сьогодні» під псевдонімом доктор С. Тар Слабум.
Мінерва захихотіла.
— Зрозуміла. Старече слабоумство. Дуже дотепно. Артеміс і сам посміхнувся:
— Ти перша, хто це зрозумів.
— Я завжди розумію.
— Я теж.
— Тобі не здається, що це дуже втомлює?
— Неймовірно. Тобто, що не так з людьми? Усі кажуть, що я не маю почуття гумору, а коли я пропоную якийсь дуже вдалий жарт на тему психологічного стану, він лишається непоміченим. Люди мають корчитися від кольок.
— Саме так, — погодилася Мінерва. — Зі мною це увесь час трапляється.
— Знаю. Мені сподобався жарт у потягу про Мюррея Гел-Манна, що вкрав кварк. Дуже дотепний аналог.
Приємну розмову перервала крижана тиша.
— Як ти це почув? Як довго ти за мною шпигуєш?
Артеміс подумки ахнув. Він не хотів відкривати свої карти. Як правило, він не розмовляє про дрібниці, коли на кону життя. Але Мінерва йому подобалася. Вона так на нього схожа.
— У коридорі стояла камера безпеки. Я дістав запис, збільшив і прочитав по твоїх губах.
— Гм-м, — не повірила Мінерва. — Не пригадую камери.
— Вона була. Червона пластикова кнопка. Об’єктив «риб’яче око». Вибач, що втрутився в твоє особисте життя, але то були надзвичайні обставини.
Мінерва помовчала.
— Артемісе, нам можна багато про що говорити. Я так не розмовляла з хлопцем, відколи... власне, ніколи. Але я маю закінчити цей проект. Можеш зателефонувати мені через шість тижнів?
— Через шість тижнів буде вже запізно. Світ буде зовсім іншим. Може, зміниться на гірше.
— Артемісе, припини. Ти щойно почав мені подобатися, а тепер ми повертаємося туди,