Лялька, або Бухгалтер на вимогу - Анна Пахомова
23
Віолетта
Коли я виходжу з ванної кімнати спина Журби майоріє на вході у кухню. Йду за ним, намагаючись не витріщатись на інтер’єр. Він проводить мене на задній ганок, і я ніби опиняюсь в маленькому Провансі.
Клумби з лавандою, горщики з квітами на підставках, білі балясини підтримують перила, які огороджують дерев’яну терасу, увішану фіолетовими і білими повітряно-легкими фіранками. Тут здається навіть атмосфера інша. Десь на периферії свідомості навіть починаю чути легку музику акордеона. Звісно це тільки моя уява…
Ліна Журба ідеально вписується в обстановку.
Вона сидить за великим скляним столиком, в зручному на вигляд плетеному кріслі.
Варто нам з Артуром вийти на вулицю, як звідкись з боку з’являється прислуга з тацею, і починає розкладати на столику наїдки.
- Ти ж пообідаєш з нами? – мило усміхається мені жінка. І у мене не знаходиться сил відмовитись.
Проте їсти в присутності сторонніх мені ніяково. Я зазвичай відчуваю себе як під прицілом мільйона камер. Всередині все стискається, і їжа просто в’язне в роті, склеюючи щелепи.
- Ну ж бо спробуй канапки з паштетом, - пропонує мені Артурова мати. – Потім у нас в меню равлики.
- Я… не дуже голодна, - з відчуттям небезпеки поглядаю на цілу тацю равликів. Пахне від них просто неймовірно апетитно, але як їх їсти я не уявляю. Страх осоромитись сковує мене ланцюгами.
З ввічливості кладу собі на тарілку шматочок багета з рожевим паштетом, і пробую відрізати від нього ножем кавалок.
- Багет їдять руками, - по доброму радить Ліна. – Це ж французька кухня, яка насправді дуже проста. Багет з вином і трішки сиру, ось їх раціон.
- Вам видніше, - погоджуюсь я. Нарешті вдається відколупати шматок їжі, яку я запихаю собі до рота, щоб не бути дивною.
- Віолетто, я сподіваюсь ти не з прихильників тієї Фреймут, яка повчає не їсти в гостях? Ти ж он яка худа, як тріска, - сама пані Ліна не соромлячись кладе собі в тарілку равликів, а я мотаю головою в знак того, що аж ніяк не послідовниця відомої блондинки. Ніхто мене так не вчив, воно само так виходить.
- Мабуть, справа в тім, що Віолетта не знає як їсти твої делікатеси, - сміється Артур. – Але це не складно, я зараз всьому її навчу.
Я переводжу погляд на чоловіка, сподіваючись що він просто покаже. Та Журба йде далі.
Він бере равлика щипцями, і виливає з нього олію з травами на спеціально приготовані шматочки білого багету:
- Спочатку так, - чоловік бере хліб і простягає мені до рота, пропонуючи їсти з його рук.
Якщо я вважала, що вже зніяковіла, то помилялась. Саме зараз я стала кольору помідорів від сорому. Бо мене ще жоден чоловік не годував з рук, але ж не влаштовувати скандал. Радше швидко зробити як він просить. Тому відкриваю рота, і покірно беру губами запропоновану їжу.
Губи торкаються Артурових пальців. По тілу миттю прокочується вогняна хвиля, так що навіть волосся на ногах дибки стало. Хоч би Ліна нічого не помітила! А Журба продовжує знущання над мною:
- Тепер треба узяти виделку, - усмішкою на губах пояснює він, бере спеціальну виделку лише з двома зубцями. – І оп-ля! Дістаємо ескарго з мушлі, - він одним точним рухом дістає печеного равлика, і знову протягує мені.
Короткий погляд на пані Ліну, яка зосереджено виколупує свого равлика з мушлі. Відкриваю рота, і забираю з виделки равлика. Смак солонуватий, з яскраво вираженим ароматом трав, він проходить повз мої смакові рецептори, бо я зустрічаюсь поглядом з Артуром.
Чоловік дивиться так, ніби це я – його десерт, який він ледь стримується щоб не з’їсти. В його погляді темні вири, які мене затягують і змушують забувати про все на землі.
- Тепер спробуй сама, - пропонує Журба за мить, простягаючи мені виделку.
- Д-дякую, - я хитаю головою. – Краще візьму щось інше.
- Не сподобалось? – Ліна Георгіївна демонструє свою увагу.
Хочу провалитись крізь землю від розуміння того, що жодна дія Артура, жоден його погляд і жест не залишений поза увагою його матері.
- Оригінально, - ковтаю ледь прожованого равлика, і тягнусь до келиха з білим вином, щоб проштовхнути грудку в стравоході. – Але це дуже незвично для мене…
- Розумію, - Ліна махає прислузі, і мені підносять тарілку з рибою. - Сподіваюсь дорада прийдеться тобі більш до смаку.
Я киваю, вдячно посміхаючись, а сама мимо волі спостерігаю за тим, як їсть Артур. Боже, це неввічливо, так витріщатись. але він навіть равликів дістає виделкою сексуально! Так, що я не можу відірвати погляд від нього.
- Ти давно займаєшся рукоділлям, - пропонує світську тему Артурова мати.
- З малечку, - відповідаю їй. Кілька ковтків вина діють на мене позитивно. Та і звична їжа на тарілці додає впевненості. – Я вирізнялась усидливістю, тому мама з радістю купувала мені різні нитки. Спочатку я плела светри і жилетки. Але поступово зрозуміла, що мереживо мене приваблює більше.
- Твоїй мамі пощастило, - погоджується пані Ліна. – При цім дивно, що ти не пішла на дизайнерський факультет…
- О, мода і все таке це ж не серйозно, - процитувала мамині слова. – Інша річ бухгалтерія і економіка. Економісти завжди потрібні.
- І де ти навчалась?
Я називаю ВУЗ, хоч мені і хотілось би набрехати.
- О, Артурчик теж там навчався, гарна база, навчання там вартує кожної витраченої копійки. Скільки ви платили за рік?
- Я навчалась на бюджеті, - так, і я цим пишаюсь. Мені вдалось пройти по квоті, і я отримувала стипендію всі п’ять років.
- Похвально, - кивнула пані Ліна. – А твої батьки вони чим займаються?
- Мама… вона, - ніколи не думала, що ніяковітиму називаючи її місце роботи. – Продавчиня. Працює на ринку в магазині садового інвентарю.
- А тато? – це вже Артур.
- Його - нема, - сказала коротко і ухопилась за виделку.
- Деякі чоловіки звісно поводяться безвідповідально до своїх дітей.., - почала Ліна Георгіївна.