Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Публіцистика » Спогади командарма (1917-1920), Михайло Володимирович Омелянович-Павленко

Спогади командарма (1917-1920), Михайло Володимирович Омелянович-Павленко

Читаємо онлайн Спогади командарма (1917-1920), Михайло Володимирович Омелянович-Павленко
на Трестінець відбито. Під Хировим діяльність гармат. Напад ворога на Старшаву й Терло з легкістю відбито.

7. 3.

Галичина Східна: Ґрупа ґен. Ромера: На Південь від Белза сутички ворожих стеж. Ґрупа ґен. Розвадовского: Під Львовом по обидвох боках оживлена діяльність гармат. Ворожа батерія скерувала вогонь спеціяльно на позиції під Персенківкою, Стрийським парком і Кульпарковим. До бійки піхоти не дійшло. Акція, що мала на меті відрізати українців, які загрожували залізничній комунікації між Львовом і Перемишлем, розвивається помалу. Відділи полковника Бецкера зайняли село Бар і Вовчухи, відкидагочи ворога на південь. До того часу взято до неволі 140 полонених і здобуто 5 кулеметів.

8. 3.

Галичина Східна: Група ґен. Ромера: Ситуація без зміни.

Ґрупа ґен. Розвадовского: Ворожі гармати обстрілювали місто й позиції під Львовом. Слабші ворожі відділи, що силились підійти до наших позицій, були відбиті. Наші відділи, що оперують під Долинянами, наскочили на більші сили ворога. Бійка треває. Чишки, контр-атакою відібрано від українців. Ворожі гармати обстрілювали Яксманець і залізничу дорогу між Медикою й Перекопаною. Сутички стеж біля Міхової Волі, Стебника й Соборова.

9. 3.

Галичина Східна: Ґрупа ґен. Ромера: Наша розвідка вигнала українців а Остобужа й обсадила його.

Ґрупа ґен. Розвадовского: Ворог силувався переломити наші лінії під Львовом і поміж Львовом та Городком Ягайлонським. Українські гармати протягом цілого дня, приготовлюючи дорогу піхоті, інтенсивно обстрілювали наші позиції. Ворожі відділи вдарили на Кривчиці, Мійські Пасіки, Френелівку, Черляни, Буркгтайн, Вроців і Карачинів. В декотрих місцях втікла українська піхота вже під впливом нашої артилерії. В інших місцях дійшло до бійки зблизька. Завдяки енергійній обороні, ворог був скрізь відбитий. В околиці Родатич, Судової Вишні і Мостиськ бійка йде далі. Наші війська змагаються з переважаючою силою ворога. Ворогові вдалося хвилево удержатись у Братковицях і перерізати залізничу комунікацію. Під Хировом розвідча діяльність.

10. 3.

Галичина Східна: Ґрупа ґен. Ромера: Наші відділи перевели вдалий наступ на Угринів. Наш скомбінований відділ зайняв Камінку з Півдня, відкидаючи ворога на Захід і дійшов до Добросина, де в бійці взяв полоненого й вернув до Рави Руської.

Ґрупа ґен. Розвадовского: Ворог, користаючись з того, що йому вдалося перервати залізничу комунікацію між Городком Ягайлонським і Судового Вишнею, поновив наступ з ціллю переломити наші позиції під Львовом. Особливо тяжкі бійки відбувались на Захід від Городка Ягайлонського й Черлян. Вогонь артилерії хвилинами ставав урагановим. На позиціях і частково в наших окопах бійка була завзята. Ніде не далося одначе ворогові зламати нашої міцної піхоти. Під Судовою Вишнею наші відділи відігнали багато разів українські атаки, що велися з енергією переважаючих сил.

Хирів і Посади Хировські обстрілювані українською артилерією.

11. 3.

Галичина Східна: Ґрупя ґен. Ромера: На цілім фронті жвава розвідча діяльність. Ґрупа ґен. Розвадовского: Під Львовом і Городком Ягайлонським ворог продовжував провадити рішучу концентраційну атаку, яку з великими стратами відбито. На правому березі Сяну й під Хировим дрібні сутички розвідчих відділів.

12. 3.

Галичина Східна: Ґрупа ґен. Ромера: Наші війська розбили українців під Липником і Камінкою й обсадили цю місцевість.

Ґрупа ґен. Розвадовского: В дальшому протязі під Львовом і Городком Ягайлонським тягнеться тяжка бійка. Усякі наступи ворога пішли намарно: невдалося йому переломити наших позицій. Відділи ґен. Александровича вигнали більші українські сили з Яхманич, Седлиська й Бикова та зайняли цю місцевість. У бійці визначився баталіон 10. полку піхоти під керовництвом капітана Стадниского. Хенч Мост обсажено нашими військами.

13. 3.

Галичина Східна: Ґрупа Ген. Ромера: Українську атаку на Горі під Белзом відбито. Наші війська здобули Маґерів і зміцнені українцями дороги. До неволі взято 17 полонених.

Ґрупа ґен. Розвадовского: Українська артилерія обстрілювала львівську елєктровню, Персенківку, Скнилів і Скниловик. Ворожі патрулі, що підсовувались під наші окопи під Львовом, були вигнані. Неприятельська атака, попереджена сильним вогнем артилерії, на Городок Ягайлонський і дубанівський фільварок заломилася. Ворог заатакував Плішовиці (на півдні від Медики). Атаку відбито, беручи полонених і здобуваючи 1 кулемет. Судову Вишню зрідка обстрілювано українською гарматою.

14. 3.

Галичини Східна: Ґрупа ґен. Ромера: Під Белзом жвава розвідча діяльність. Українці заатакували о 7. год. рано Маґерів від Доброшина й Немирова. Атаку відбито. У нашій контр-атаці на Борки під Маґеровим один з наших відділів завдав великі шкоди ворогові й здобув 2 кулемети.

Ґрупа ґен. Розвадовского: Під Львовом вчорашній день пройшов загально спокійно. При відбиті атаки на дубанівський фільварок і Керницю війська наші здобули 4 кулемети й взяли кільканадцять полонених. Відділи полк. Бецкера зайняли по тяжкій бійці Бартятин, здобувши 2 кулемети й беручи кілька полонених. Відділи ротмістра Борковского витиснули українців й обсадили Черняву на північ від ст. Мостиська.

15. 3.

Галичина Східна: Ґрупа ген. Ромера: Українська артилерія обстрілювала Стаю й Угнів. Під Белзом жвава розвідча діяльність.

Ґрупа ґен. Розвадовского: Ворог обстрілював артилерією наші позиції на Схід і Південь від Львова, головний двірець і центр міста. Наша патруля вигнала українців і дійшла до Борек Домініканських. Ворожі патрулі, що підсовувались під Р. Руську й Карачинів, були розпорошені. Українську атаку на кульпарківський цвинтар відбито.

***

Беручи на увагу витворену ситуацію, Н.К. прийшла до висновку, що найбільше за три-чотирі дні треба очікувати контр-удару противника з лінії Ярослав — Перемишль у бік Городка Ягайлонського. Тому всі дальші зусилля Команди звертаються на витворення доброго положення для майбутньої зустрічі. Н.К. обернула свою ударну ґрупу обличчям на Захід, щоби в бійці з новими польськими скріпленнями, розмір яких було тяжко передбачити, підготовити нову комбінацію, що була намічена з двох уґруповань: фронтового в районі Судова Вишня — Яворів й крилевого в районі Судова Вишня — Самбір — Рудки.

Відгуки про книгу Спогади командарма (1917-1920), Михайло Володимирович Омелянович-Павленко (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: