Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Публіцистика » Невідоме Розстріляне Відродження - Павло Коломієць

Невідоме Розстріляне Відродження - Павло Коломієць

Читаємо онлайн Невідоме Розстріляне Відродження - Павло Коломієць
Єдине тіло, єдина мати… О світла радість, що в нас тече! Хто кров Вкраїни надумав лляти, Геть з очей! «Помацав меч дідів, і меч важкий-важкий…»
Помацав меч дідів, і меч важкий-важкий. І плуг плугатаря, й ковадла грізну хвилю… І труд нерадісний ввійшов в мої рядки, як образ боротьби, що римам не під силу. І олівець повис над аркушем, як спис. І кінь провитязів спинився на розпутті… Старий дороговказ стоїть, як і колись, — один на всі боки віщує стрічі люті. Немає вороття з-за тридев’яти меж. Перейдено рубіж в Кащеєвій державі. Чи хочеш, чи не хоч – напружуйся і стеж, виважуй у руці недоламки іржаві… «В блакитних пальцях вій тремтять уламки слави…»
В блакитних пальцях вій тремтять уламки слави. У листі і в траві – мінливі світла мрій… Коли б мені хоч раз ступити знов у трави — у ніжність і росу у юності моїй. Щоб бив вологий шовк, і пестив ніжно скроні, і пригортав крилом до серця світлих днів, щоб краплями роси оплакані долоні Вітчизни вільний стяг поцілувать мені. Гордій Брасюк

Народився 2.01.1899 р. у с. Лука Троянівського повіту на Житомирщині в селянській родині. У 1919 р. закінчив Житомирське комерційне училище та Київський ІНО. Належав до культурологічної організації «Просвіта» й літературного об’єднання «Гарт».

Перше оповідання «Істина» опублікував у 1924 р., відтак друкувався в журналах «Червоні квіти», «Червоний Шлях», «Нова Громада», «Життя і Революція», «Плуг», «Глобус». Автор книжок оповідань «Безпутні» (1926), «В потоках» (1927), «Устинка» (1929), «Сни і дійсність» (1930), роману «Донна Анна» (1929). Поезії Г. Брасюк опублікував 1923 р. у часописі «Голос Праці» (Вінніпег).

Хоч Г. Брасюк і був лише кількох місяців на посаді інспектора з господарської частини лазарету петлюрівської армії, це йому пригадали у 1930-му. Його заарештували і заслали на 5 років до концтабору.

На допитах Брасюк не приховував своїх симпатій до Центральної Ради, називаючи її «рідною національною владою», та підтвердив що займався агітацією на підтримку уряду УНР.

Відбувши покарання, з

Відгуки про книгу Невідоме Розстріляне Відродження - Павло Коломієць (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: