Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів

Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів

Читаємо онлайн Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів
не­переконливо.

Необґрунтована відмова засудженого від праці є окремим видом невико­нання законних вимог адміністрації УВП. Це порушення виражається в необґрунтованій відмові від праці особою, яка забезпечена роботою згідно з вимо­гами ст. 118 КВК України, з урахуванням її працездатності. Відмова від праці проявляється як у відкритій формі, коли засуджений, будучи забезпечений умовами для праці, демонстративно заявляє, що він не бажає працювати, так і у прихованій, коли порушник не працює, посилаючись на різні причини, які не відповідають дійсності. При цьому злісною вважається така відмова від праці, яка була вчинена не менш як три рази протягом року, за умови дотри­мання вимог ч. 14 ст. 134 КВК України, коли не пройшли строки погашення дисциплінарного стягнення, накладеного на засудженого хоча б по одному із порушень, пов’язаних з необґрунтованою відмовою від праці (шість місяців з дня відбуття стягнення).

4. Припиняти — це переставати робити, виконувати.

Конфлікт (лат. conflictus — зіткнення) — зіткнення поглядів, інтересів, по­зиції та ін., що супроводжується конфронтацією чи протиборством його учас­ників.

Враховуючи те, що засуджений має обов’язки, які випливають з його пра­вового статусу (статті 7, 9 КВК), а також те, що, відповідно до вимог статей 118— 119 КВК України, особи, позбавлені волі, не мають права припиняти роботу з метою вирішення трудових та інших конфліктів, такі проступки засуджених відносять до злісних.

Спеціальною ознакою суб’єктивної сторони даного правопорушення є ме­та, яка є обов’язковою при визначенні підстав відповідальності винної особи. Це означає, що в разі припинення роботи засудженим з інших мотивів таке правопорушення не можна вважати злісним.

5. Спиртні напої, наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги чи інші одурманюючі засоби — все це предмети, вироби й речовини, зберіган­ня яких засудженим заборонено (додаток 9 до п. 29 ПВР УВП).

Одноразове вживання зазначених заборонених речовин є злісним порушен­ням установленого порядку відбування покарання. При цьому не має значення, який ступінь сп’яніння був в особи, що вжила спиртні або інші заборонені речовини чи їх аналоги, і яким способом вона користувалася ними (їла, пила, курила тощо).

6. Виготовлення — це вироблення заборонених предметів (їх створення) або переробка існуючих, дозволених для користування в УВП, для викорис­тання як заборонених (виготовлення самогону, ножів і т. ін.).

Зберігання — тримання заборонених предметів у певних місцях (при собі, в одязі, у спеціально обладнаних тайниках тощо).

Купівля заборонених предметів передбачає їх придбання засудженим як в осіб, які відбувають покарання в УВП, так і в інших осіб (персоналу УВП, близьких родичів та ін.). Форми придбання можуть бути різноманітними (у борг, за виконання роботи, за продукти харчування і т. п.).

Розповсюдження заборонених предметів — це їх збут, тобто умисна форма їх відчуження: використання як засобу платежу, продаж, розмін, обмін, дару­вання, передача в борг і в рахунок покриття боргу, програш в азартних іграх тощо.

7. Брати участь — виконувати разом з кимось якусь роботу.

Брати участь у настільних та інших іграх означає бути активним учасни­ком цих змагань (бути виконавцем, а не глядачем) або організовувати чи ін­шим чином сприяти учасникам в їх проведенні (у виді пособництва).

Вигода — це те, що дає добрі наслідки в чому-небудь, якийсь зиск і т. ін.

Матеріальна вигода передбачає не тільки отримання матеріальних благ, послуг, предметів тощо, а й отримання права на них, уникнення боргу тощо.

Інша вигода полягає в отриманні певних переваг, пільг і т. ін. за рахунок засуджених (зокрема, безоплатне прибирання території (ст. 118 КВК) та ін.).

8. Поняття «дрібне хуліганство» розкрито у ст. 173 КУпАП — це нецензур­на лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подіб­ні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Відповідно до вимог п. 29 ПВР УВП, засудженим забороняється вживати нецензурні та жаргонні слова та вчиняти інші дії, спрямовані на порушення громадського порядку в УВП.

9. Систематично — постійно, регулярно. У теорії права і судовій практиці кількісна ознака систематичності розуміється як здійснення дій не менш як три рази у різний час. З огляду вимог кримінально-виконавчого законодавства си­стематичність передбачає вчинення засудженим трьох і більше ухилень від лі­кування захворювання в межах термінів дострокового зняття або погашення дисциплінарного стягнення за попередні аналогічні порушення.

10. Поняття «ухилення» розкрито в коментарі до ст. 121 КВК України.

11. Зміст поняття «захворювання, що становить небезпеку для здоров’я ін­ших» викладений у коментарі до ст. 117 КВК України та в законодавстві про охорону здоров’я.

12. Поняття особи, яка виконує обов’язки начальника колонії дано в ко­ментарі до ст. 135 КВК України.

13. Порядок дострокового зняття та погашення дисциплінарних стягнень засуджених визначений у ст. 134 КВК України.

14. Статус «злісного» порушника установленого порядку відбування по­карання зберігається за засудженим протягом шести місяців, якщо не буде вчинене нове правопорушення, чи стягнення, котре стане підставою для від­несення засудженого до категорії злісних порушників, не буде знято достро­ково (див. коментар до ст. 131 КВК).

Стаття 134. Порядок застосування заходів стягнення до осіб, позбавлених волі

1. При призначенні заходів стягнення враховуються причини, обставини і мотиви вчинення порушення, поведінка засудженого до вчинення проступку, кількість і характер раніше накладених стягнень, а також пояснення засудже­ного щодо суті проступку.

Стягнення, що накладаються, мають відповідати тяжкості і характеру про­ступку засудженого.

2. За кілька проступків, вчинених

Відгуки про книгу Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: