Первісна. Дорога на Тір Мінеган - Олег Євгенович Авраменко
То були останні слова, що їх Ярлахові вдалося розчути крізь зруйнований тунель. Вдавшись до темної енерґії, він міг би знову визирнути на поверхню, але тоді побачив би лише нечіткі обриси людей та предметів і вже нічого б не почув. Та й слухати далі не було сенсу.
— Ну все, — мало не прогарчав Ярлах, змірявши своїх підлеглих гнівним поглядом. — Забирайтеся геть! Не хочу вас бачити.
Не мовивши ані слова, чаклуни стали слухняно розходитися, і незабаром п’ятеро з них розчинились у непроглядній пітьмі Тиндаяру. Проте Йорверт залишився.
— Краще покарайте мене, вчителю, — попросив він, відкрито дивлячись йому в очі. — Тільки не проганяйте.
Ярлах стиха зітхнув.
— Ти таки чув про Первісну, еге ж?
— Так, учителю, — підтвердив Йорверт. — Якось читав про цю гіпотезу. Проте вважав її необґрунтованою. А виявляється…
— Часом справджуються і набагато неймовірніші припущення, — сказав Ярлах, надавши своєму голосові чітко дозованого відтінку спантеличення. — Для мене це також велика несподіванка, але… Факти доводиться приймати такими, які вони є.
— То Володар не повідомив вам про Первісну?
— Ні. Мабуть, визнав це зайвою інформацією. І, власне, так воно й було. Знання, що Ейрін вер Ґледіс має Первісну Іскру, нічим нам не зарадило б.
Трохи повагавшись, Йорверт кивнув:
— Схоже, що так, учителю. Та тепер ми хоча б здогадуємось, навіщо Володареві знадобилася принцеса. Можливо, Первісна вразливіша за дочірні Іскри і в Ан Нувіні загинула б. Чи, може, стала б на службу Темряві, і через неї вдалося б підкорити решту Іскор. Маю надію, що в інших світах, де склалася схожа ситуація, наші брати не зазнали такого фіаско і краще прислужилися Володарю.
„Або ж у кожному з цих світів місцевий Китрайл спіймав такого самого облизня,“ — подумав Ярлах і тут-таки злякано відкинув цю небезпечну та крамольну думку.
— І що далі? — за хвилю спитав Йорверт.
Ярлах знизав плечима.
— А що далі? Чекатимемо нових наказів. Я певен, боротьба за Первісну ще не закінчилася. Це лише початок.
„Можливо, початок нашого кінця,“ — знову майнула в його голові непрохана думка. — „Якщо Темний Володар насправді не Володар, а…“
— Гаразд, Йорверте, ходімо. Тут нам нема чого робити. Повертаймося до Кованхара.
Розділ XIIРанок у трактирі
У великій обідній залі було майже порожньо. Лише за одним столом у кутку допивали своє пиво четверо леннірських і двоє тилахморських ґвардійців, що саме поснідали після звільнення з нічного чергування. При Шайниній появі, вони підвелися, привітали її мовчазними уклонами і вже не стали знову сідати, а разом подалися до виходу.
Шайна влаштувалася біля розчиненого вікна й замовила служниці чашку міцного чаю та два тістечка з вершковим кремом — свій звичайний сніданок. Дівчина швиденько побігла виконувати замовлення, а Шайна стала спостерігати крізь вікно, як на огорнену ранковим туманом дорогу виїздили з протилежного узбіччя вершники та підводи. Одні подорожні повертали на південний захід, до Двар Кевандіру, інші прямували на північний схід, у Тилахмор, і всі, мабуть, дружно кляли відьом, трактирника, герцоґа та лихих чаклунів, через яких їм довелося заночувати просто неба.
Герцоґ Довнал, виходячи з міркувань безпеки, запропонував спровадити за межі трактиру всіх пожильців та тимчасових слуг і залишити тільки тих, хто працював тут постійно. Шайна погодилася з ним: її нітрохи не тішила перспектива вишукувати серед натовпу людей замаскованих ворогів, тим більше, що досвідчений чорний чаклун однаково не викаже себе — його приховану силу виявити практично неможливо. Почувши про це рішення, трактирник став бідкатися про ту непоправну шкоду, якої завдасть його закладові таке поводження з пожильцями, мовляв, він і так уже зазнав чималих збитків через руйнування та загибель понад десятка ні в чому не винних клієнтів. Однак майстер Придер миттю вгамувався, коли Шайна висипала на стіл перед ним жменю золотих мінеганських марок, і з готовністю запропонував порядкувати в трактирі на свій розсуд.
На її превелике полегшення, турботу про загиблих узяли на себе герцоґ та Мораґ. Перший відшукав серед уже виселених пожильців мандрівного духівника і влаштував поховальну церемонію для одинадцятьох убитих ґвардійців та трьох цивільних (ще дев’ятьох забрали їхні супутники, отримавши заразом і пристойну компенсацію для родин), а Мораґ спалила маґічним полум’ям тіла всіх чорних чаклунів і взялася заліковувати дрібні поранення у двох десятків випадкових жертв (як це часто трапляється в маґічних поєдинках, важкопоранених не було — якщо бойові чари влучали в людей, то зазвичай уражали насмерть). Етне встановила по всьому периметру трактирного подвір’я потужне захисне плетиво, також захистила й сам будинок, а Шайна тим часом подбала про Ґвен і Ейрін.
Обидві дівчини міцно спали і навіть на секунду не прокинулися, коли вона за допомогою Фіннели роздягала їх і вкладала в ліжко. Ґвен, після всіх поранень, завданих їй темною енерґією, була абсолютно здорова, лише геть знесилена, і за інших обставин це здавалося б неймовірним, бо навіть наймогутнішій відьмі знадобилося б кілька тижнів для повної реґенерації всіх пошкоджених тканин. Проте Шайні вже забракло сил, щоб вражатися швидкому зціленню подруги; всю свою здатність до подиву вона цілком витратила на Ейрін, на її Первісну Іскру…
Служниця принесла велику чашку гарячого чаю і тарілку з двома тістечками. Шайна відпила ковток міцного збадьорливого напою і відкусила шматочок тістечка, мимохідь відзначивши, що в цьому трактирі роблять чудовий вершковий крем.
Первісна Іскра… Шайна дуже сумнівалася, що серед відьом знайдеться бодай десяток сестер, які щиро вірили в її існування.