Відтепер я – твій меч - Гжендович
— І кожен з них безцінний, і міняти мені їх нема на кого. Так що, не кричи на мене при підданих. І взагалі, не кричи на мене, — Садар говорив тихо, але це ще більше злило проклятого, який уперше за весь час дозволив виплеснутися емоціям… та яким!
— Так, я незавершена зброя, я досконалий, але не завершений, у мені залишилося серце, живе, справжнє. Я знаю, що ти ніколи не відповість мені, що єдиною твоєю пристрастю буде Сідерім. Але я не дозволю тобі вбивати себе, стаючи живим щитом для дітей. Розплющ очі, вони вже не діти, ти власними руками втопив їх у крові! З імперських цуценят ти виростив вовчу зграю. Прокинься! Або убий мене, — він кричав довго, натхненно, ніби вперше в житті усвідомив, що його кров така ж гаряча, як і в інших. Він тряс принца за плечі, ніби намагався вбити слова настільки глибоко, щоб Садар запам'ятав.
- Я поранений. Мені взагалі боляче, — прошипів принц, навіть не намагаючись вивільнитися зі сталевої хватки Азіта. Але той відпустив і схилив коліно.
— Краще вбий, якщо так не дорожиш своїм життям.
— Я обережніше. Усі живі? — спитав Садар, звертаючись до жерця і знову сідаючи біля вогню. Лармініз із Зеліком переглянулися, знизуючи плечима, і лише потім згадали, що їх спитали.
— Так, всі живі. Життя поранених поза небезпекою.
Заливаючи біль вином, принц вислухав звіти, схвально киваючи та відмахуючись від пропозицій перенести розмову на завтра. Потім наказав навести дівчину. Трохи освоївшись і зрозумівши, що її життю нічого не загрожує, колишня бранка крадькома розглядала принца, тихо розповідаючи про те, що сталося. Вона так і не зрозуміла, хто її рятівники. Цей чоловік, якого назвали королем... але хіба королі займаються подібним, хіба вони не мають для цього каральних загонів? Впоравшись з боязкістю, дівчина розповіла, що прямувала з караваном до нареченого. Супроводжував її батько, який і був власником каравану. Було це понад місяць тому. Батька вбили одразу, а ось за дівчину хотіли викуп, але ні дядько, ні родина нареченого не схотіли заплатити. Незабаром полонянку збиралися відправити до работоргівців.
— Чи багатий був твій батько? — несподівано спитав Садар.
— Дуже він був одним з найбільших купців Рагарда. Думаю, зараз дядько наклав лапу на майно. Мені нема куди йти.
— Думаю, це можна виправити. Якщо станеш моєю підданою. У Сідерімі потрібні добрі купці.
- Мій королю, що ви задумали? - втрутився Лармініз. Він взагалі любив втручатися у розмови принца.
- Задумав те, що ти займешся питанням повернення майна батька законної спадкоємиці.
— А як же дядько?
— А дядько нас не цікавить, люба дитино. Втім, як і твій наречений. Ми тобі знайдемо такого, що в біді не кине, — Садар усміхнувся настільки тепло й по-батьківському, що дівчина трохи відтанула і навіть зашарілася.
— Я ось намагаюся оцінити ступінь вашої небезпеки та підступності, мій королю…
— Потім оцінюватимеш, — перервав жерця Азіт, піднімаючи принца на руки.
— Куди ти мене тягнеш, нелюд? - Слабко спробував обуритися Садар.
— Досить, завтра домовте. Не зли мене, Величність, — недоторканий не слухав принца, тягнучи в намет. Сперечатись із рішенням охоронця ніхто не став: принц поранений, повинен відпочивати.
— Хотів би я зрозуміти, хто з них більше нянька: король, що кидається на мечі, рятуючи життя солдата, або Азіт, що тремтить над королем, як над дитиною?
— Ні, отче, нам цього точно не зрозуміти.
Сідерім, рік 2567
На середину весни Сидерим стояв весь у будівельних лісах. Будівництво кипіло, під керівництвом Даналії відновлювалося місто. Намісниця не зосереджувалась на королівському палаці, але прагнула охопити якнайбільше будівель. Зимувати ще раз у бараках не хотілося, а отже, треба було викластися на повну, щоб до осінніх холодів звести хоча б чверть міста. Розбитий біля кордонів наметовий ринок кипів життям, з кожним днем торгівля йшла швидше, завдяки зниженню мит на ввезений товар. Коли намісниця вперше прочитала в листі від принца про пільги, що вводяться, то здивувалася: тут би скарбницю наповнити, а він манірувати з купцями надумав. Однак вона швидко зрозуміла, що саме за рахунок цих пільг скарбниця наповниться швидше залучення торговців.
Місто поступово оживало, наповнювалося біженцями, що повернулися. Невеликий гарнізон охороняв примарні кордони Сідеріма, будучи скоріше символом, ніж реальним захистом, зберігаючи видимість порядку, доглядаючи купців, що прибувають.
Даналії доповіли, що до міста наближається невідомий караван. Дивний. Під прапором Сидерима начебто, а своїх купців-то немає, тільки чужоземні, звідки взятися такому? Даналія зацікавилася і вирішила зустріти людей, поки вони не перетнули кордон міста. Але не встигла досягти воріт, як натовп, що миттю утворився, гримнув захопленим ревом: спадкоємець повернувся.
— Ласкаво просимо додому, Ваша… Високо, — вчасно погладшала намісниця, побачивши вінець спадкоємця на голові Садара замість передбачуваної корони короля.
"Напевно, тільки така маленька дівчинка, як Раніка, може вважати його прекрасним принцем", - подумалося Даналії при першому ж погляді, кинутому крадькома на Садара. Не сказати, щоб мужній, чи то юний, чи то просто гарненький, невисокий, але особливо низьким не назвати, худий, але жилистий, що помітно по кистях рук і розмаху плечей. Якби вищий зрост — виглядав би воїном, а так… та й не гарний зовсім, щось нудотне в надмірно м'яких рисах обличчя, хитре, неприємне. Але є в ньому щось, що змушує пильніше дивитися, буквально прикипати поглядом, мимоволі переймаючись тим захопленням, що хлюпає через край у підданих цього дивного государя. І все ж — мороз по спині від темних очей, що вивчають. Він виглядав стомленим хлопчиком, що рано постарів: навіть світловолосість не приховувала сивини, та й ранні зморшки залягли в куточках очей. І на благородного звіра не дуже схожий, хіба що на... тхора. Дрібний, підступний, і тому небезпечніший, ніж тигр.
— Пані Даналіє, мабуть? Розквартуєте блудного спадкоємця? — принц посміхнувся, чим здобув ще більше захоплення у тих, хто зустрічав.
Намісниця поглядом окинула караван. Дуже багатий караван.
— Вибачте мою цікавість, але… що це?
— Казну привіз. Не вічно сидіти в боргах.
Розділ шістнадцятий
На швидку руку зведена капличка увита живими квітами. Головна площа міста розчищена від будівельного мотлоху, прибрана, святково прикрашена. Під радісний шепіт тріумфуючого натовпу, спадкоємець зійде на трон і стане королем. І стане чоловіком своєї обраниці. Народ правильно зрозумів, навіщо Садар поєднав коронацію та весілля: не ті часи, щоб витрачати скарбницю на обидва свята. Народ потішився ощадливості монарха. І не нарікав, побачивши червоний одяг на жерці. Складні часи диктують