Квантовий воїн - Джон Кехо
Тренуючись у такий спосіб, ми стаємо спортсменами в грі розуму. Щоденні вправи перетворюються на спосіб нашого життя, і ми йдемо цією стежкою, адже особисто відчуваємо всі її переваги. Нам подобаються відчуття, які охоплюють під час тренувань. Ми бачимо результати в житті, і це надихає йти далі. Ми відкрили для себе новий спосіб життя і вирушаємо в цю мандрівку.
Розділ 7. Плетіння павутини
Слово «реальність» для кожного з нас має своє значення.
Юджин Віґнер
На початку 1990-х рр. безробітний актор Джим Керрі особливим способом використав свої думки, слова та наміри, щоб стати успішною кінозіркою, якою є й сьогодні. Приїхавши з Лос-Анджелеса до Канади, він щосили намагався звести кінці з кінцями, поставивши перед собою дуже чіткий намір. Чоловік точно знав, чого хоче. Він прагнув стати відомим у цілому світі, успішним актором, заробляти величезні гроші. Щоб символізувати цей намір, він виписав собі чек на десять мільйонів доларів, де написав: «За надані акторські послуги». Знадобилася чимала фантазія, щоб уявити, як він заробляє десять мільйонів доларів за одну роль у фільмі, бо в той час майже не працював, однак чоловік виписав цей чек, поклав його до гаманця та щодня виймав і розглядав. Але не просто дивився на папірець. Він знову й знову уявляв, як отримує цей чек, детально змальовуючи цю подію подумки. Джим візуалізовував її, бачив, як вона втілювалася в життя. Він також удавався до афірмацій. «Я завжди вірив у магію, — зізнається Керрі. — Коли в місті для мене не було роботи, я щовечора піднімався на Малголленд-драйв, дивився на місто, простягав руки й казав: “Усі прагнуть зі мною працювати. Я чудовий актор. У мене безліч пропозицій знятися в кіно”. Я просто повторював це знову й знову». Цими словами Керрі виплітав павутину. Слова мають вельми характерну енергетичну вібрацію. Плетіння павутини думками називається візуалізацією, а словами — афірмаціями. Він зібрав усю волю в кулак і був рішуче налаштований зробити все необхідне для того, щоб досягнути своєї мети, ніколи не сумніваючись у цьому намірі. П’ять років по тому, коли його кар’єра була на злеті, Керрі отримав десять мільйонів доларів за роль у фільмі «Тупий та ще тупіший»1.
Ми виплітаємо павутину за допомогою думок, слів, намірів та дій. Кожен із цих методів має характерну для нього техніку. Тисячі відомих спортсменів, митців та успішних бізнесменів ефективно використовували ці методи для досягнення успіху. Багато таких історій я вже переповів у своїй книжці «Підсвідомості все підвладне». Тим, хто мав нагоду вже використати силу розуму, ці техніки знайомі, але, оскільки вони є необхідною основою для більш передових методів, я знову розповім про них у цьому розділі. Основи
Візуалізація — це техніка використання нашої уяви, що дозволяє побачити та відчути, як ми вже досягли жаданої мети. Це план, який будуємо у свідомості, де уявляємо, як маємо чи робимо те, що хочемо бачити у своєму житті. Ми знову й знову викликаємо в уяві ці образи, виплітаючи павутиння щодня. Упродовж короткого, але інтенсивного періоду, який триває від двох до п’яти хвилин, наша уява концентрується на тому, як ми укладаємо угоду, будуємо стосунки, одужуємо — залежно від того, що саме хочемо реалізувати в житті. Необхідно запам’ятати, що завжди потрібно візуалізовувати те, як ми вже отримали жадане. У цьому й полягає весь ментальний фокус. Ми не сподіваємося на те, що досягнемо бажаного, не мріємо про те, що одного дня це станеться, — натомість переживаємо й відчуваємо це, наче воно тут і зараз. Візерунок думки, котрий ми виплітаємо, є образом цілі, якої вже досягли. Виконуючи вправу, уявляємо, як усе це вже сталося з нами. Це та вібрація, з якою ми працюємо.
Наша підсвідомість, котра не здатна відрізнити реальність від уяви, сприйматиме ці образи як справжні. Ми виплітаємо павутину як за допомогою наміру, так і цими чіткими образами. Ця техніка створює малюнок енергії, який притягуватиме з квантового поля можливостей ті обставини, що найбільше відповідають цим образам. Тепер, коли ми розуміємо, як співпрацюють свідомість та енергія, можемо побачити, наскільки важливо створити чіткі ментальні образи для реалізації бажаних для нас подій.
Афірмації дозволяють використовувати слова для досягнення того ж ефекту. Афірмації — це твердження, які ми знову й знову повторюємо подумки або вголос. Це також допомагає нам плести павутину, однак цього разу ми робимо це, використовуючи слова: заявляємо про те, що хотіли б реалізувати в житті. Наприклад, якщо на нас чекає важлива співбесіда, ми заявляємо: «Чудова співбесіда», — упродовж кількох хвилин знову й знову повторюючи це твердження. Або, скажімо, ми отримали травму ноги і в процесі одужання знову й знову повторюємо: «Мої ноги сильні та здорові».
Афірмації працюють тому, що повторювані нами слова активують відповідні думки. Скажіть: «Чудова співбесіда», — і ви автоматично почнете думати, що незабаром на вас чекає «чудова співбесіда». Повторіть: «Мої ноги сильні та здорові», — і ваш розум буде уявляти, що так воно і є. Наші слова спрямовують думки. Ми повторюємо собі саме те, що хочемо бачити в житті, не переймаючись деталями того, як саме це станеться. Ми дозволяємо своїм словам резонувати наші наміри та спрямовувати думки. Керрі також використовував афірмації: «Усі прагнуть зі мною працювати. Я чудовий актор. У мене безліч пропозицій знятися в кіно».
А зараз зверніть увагу на те, що слова Керрі не відповідали дійсності. Ніхто не хотів із ним працювати; у нього не було ані грошей, ані роботи, тож саме це він міг собі й повторювати, проте не став. Він заявив про те, що прагнув отримати. Він давав своїй підсвідомості дуже чіткі й точні вказівки. Афірмації резонують наші наміри. Це дуже дієвий спосіб плетення павутини. Це, мабуть, найпростіша та найлегша з усіх технік тренування сили мозку, однак її наслідки можуть бути доволі вражаючими. Ми завжди повинні мати різноманітні афірмації, з якими працюватимемо щодня. Можемо не лише промовляти