Квантовий воїн - Джон Кехо
Із виникненням нових теорій глибинна психологія, фізика і духовні вчення переповнюються творчою діяльністю. У царині нових відкриттів, де все змінюється дуже швидко, вони намагаються не відставати, що не завжди легко. У кожній із цих галузей безліч нових відкриттів, теорій та, звісно, суперечностей. Це час надзвичайної креативності та водночас хаосу, ба навіть революції, коли моделі старих парадигм повсякчас піддаються сумніву. Інколи видається, що інформація, з якою намагаємося впоратися, просто спантеличує, однак, аби позбавитися від старого та привнести нове, ми обов’язково повинні пройти весь цей процес.
Ейнштейн казав: «Людина є частиною цілого, яке ми називаємо Всесвітом. Її думки та почуття видаються їй чимось відокремленим від усього іншого… та це певна оптична ілюзія її свідомості»25. На щастя, цю ілюзію свідомості зараз повільно, проте впевнено замінює зовсім нова версія того, ким ми є і як еволюціонує наш вид.
Систематичне та свідоме перебування у світі квантової реальності — це щось таке, чого ми ще ніколи не переживали. Насправді ми завжди були частиною квантової реальності, просто ніколи не усвідомлювали цього, тому не могли орієнтуватися в ній або ж користуватися її силою. Незабаром усе має змінитися. У нас є можливість стати квантовими воїнами не лише для того, щоб зрозуміти істини, які дає наука, але й щоб утілити їх у своєму житті. Якщо йтимемо цією стежкою, то відкриємо для себе надзвичайні можливості, і ця дорога, як побачимо згодом, приведе нас у космічну свідомість.
**** У перекладі з англійської in — «в; у», тобто «всередині чогось».
***** Одна з десяти сфір, на яких ґрунтується кабалістичне вчення; основа, «скінченність, яка вміщує нескінченне». (Прим. ред.)
У перекладі з англійської in — «в; у», тобто «всередині чогось».
Одна з десяти сфір, на яких ґрунтується кабалістичне вчення; основа, «скінченність, яка вміщує нескінченне». (Прим. ред.)
****
*****
Розділ 4. Міфологія квантового воїна
Світ неосяжний. Так само як і ми; так само як і все, що існує в цьому світі.
Карлос Кастанеда
Щоб розкрити таємницю свого єства та нашого місця у Всесвіті, зазирнімо до світу міфології. Раптовий перехід від наукового підходу до обговорення переваг міфології може видатися дивним, однак із психологічного погляду це має сенс. Хоча наука може допомогти нам збагнути устрій світобудови та механізми роботи мозку, їй важко впоратися з загадками свідомості, тож тут їй на допомогу приходить міфологія, заповнюючи цю прогалину своїм унікальним способом.
Оберімо ж для себе міфічну роль квантового воїна з усіма тими можливостями, які вона нам пропонує. Цей шлях може видатися незвичним, однак щойно ми ступимо на нього, то одразу збагнемо всю мудрість такого способу життя. Термін «квантовий воїн» — це метафора, яка зображає те, що можливе в нашому житті, і довкола цієї метафори ми вибудуємо ретельно випрацювану міфологію, яка ґрунтуватиметься на істинах, котрі нам відкриває квантова реальність. Коли ми бачимо себе героями або героїнями власних життєвих пригод, це надихає, як ніщо інше.
Добре випрацювана міфологія є потужним інструментом, який (при вмілому використанні) дає приголомшливі результати тому, хто ним володіє. Відомий письменник та психолог Джеймс Гіллмен добре це розумів, коли ділився з нами таким маловідомим фактом: «Міфи своєю мовою промовляють до нашої психіки; вони говорять емоційно, хвилююче, чуттєво, фантистично»1. Психіка, як виявляється, чудово реагує на міфічні образи, тому що ті виникають з колективного несвідомого й несуть у собі глибокий смисл, який для нас є зовсім неочікуваним. Міфічні символи виходять за межі логіки та здорового глузду і так відкривають для нас можливість побачити та зрозуміти себе під іншим кутом зору. Коли ми послуговуємось у житті мовою фантастичного, думаємо мовою міфології та діємо, керуючись міфами, то приєднуємося до архетипних сил Усесвіту, і перед нами відкриваються несказанні можливості.
Міфічні образи надихають і надають сил з однієї простої причини: вони ближче до істини нашого буття, аніж обмежувальні образи, які стримують і обтяжують нас у сучасній культурі. Необхідно вивільнитися від обмежувальних моделей, зараз притаманних нам, і стати воїнами, що робитимуть героїчні вчинки, вирушатимуть у дивовижні мандрівки, житимуть повним життям. Ці можливості виникатимуть, коли будемо жити, керуючись міфологією.
Міфологія квантового воїна сягає своїм корінням квантових законів. Опанувавши їх, ми одразу ж усвідомлюємо можливості, що відкриваються перед нами, коли приймаємо ці істини та ведемо квантовий спосіб життя. Саме бачення цих можливостей змушує обирати життя квантового воїна, адже понад усе ми прагнемо до повного життя і реалізації всіх можливостей. Мандрівка квантового воїна — це бажання віднайти таємниці свого буття і, розгадавши їх, відкрити для себе таємниці Всесвіту.
Слово «воїн» викликає безліч різноманітних асоціацій, але в контексті цієї системи означає лише прагнення в будь-якій ситуації реалізувати своє найкраще «я». Це жага до досконалості та автентичності в усьому, що ми робимо. У тибетській мові слово, що позначає воїна, походить від лексеми pawo, тобто «хоробрий»2. Воно чудово пояснює, якими ми можемо стати, якщо будемо виховувати та дисциплінувати себе, — хоробрими. Нам подобається те, ким ми є. У нас виникає таке відчуття, що ми маємо вдосталь необхідних засобів та знань, аби впоратися з усім на своєму шляху. У цьому відчутті немає зарозумілості — натомість є глибоке розуміння самих себе та світу, де ми живемо. Упевненість квантового воїна ґрунтується на нашому розумінні законів Усесвіту та вірі в них. Ми знаємо, що є частиною чогось величнішого і його сила (як уже виявили) — це також і наша сила. Саме наш зв’язок зі Всесвітом дозволяє в будь-який час принаджувати енергію воїна й використовувати її в різних сферах свого життя.
Енергетика воїна зовсім не є чимось загадковим; усі культури якимось способом зверталися до цього джерела. Це сконцентрована, динамічна енергія, спрямована на досягнення певної мети. Чоловіки, жінки, діти та люди похилого віку — ми всі використовуємо енергетику воїна, навіть якщо не завжди називаємо її саме так. Саме енергетика воїна змушує виснажену матір вставати вранці з ліжка, аби нагодувати своїх дітей і зібрати їх до школи. Саме енергетика воїна підштовхує підприємця шукати нових шляхів розширення своєї справи, атлета — довго та наполегливо тренуватися, щоб якомога краще виступити, безробітного — розсилати резюме та робити все можливе, аби отримати роботу, містика — шукати просвітління. У які б життєві ситуації не потрапили, ми можемо покращити їх усі