Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Детективи » Карти на стіл - Агата Крісті

Карти на стіл - Агата Крісті

Читаємо онлайн Карти на стіл - Агата Крісті
того три роздачі підряд ми опускалися дедалі нижче, але без контри. А тоді виграли гейм у грі без козиря. Ось коли почалася справді епічна боротьба. Тут уже кожна зі сторін програвала по черзі. Доктор Робертс оголошував надто великі взятки. Втім, хоча він раз чи двічі на цьому добряче прогорів, його ризик виявився виправданим, оскільки кілька разів така його поведінка змусила міс Мередіт спасувати. Тоді він заявив дві піки, я – три бубни, він – чотири без козиря, я – п’ять пік, а він раптом перескочив на сім бубн. Нам, звісно ж, оголосили контру. Він доволі безпідставно оголосив такі високі взятки. Але якимось дивом ми їх взяли. Я навіть не думала, що ми зможемо виграти, коли побачила його карти. Якби наші супротивники розіграли чирву, то ми недобрали б три взятки. Але вони поклали трефового короля і ми виконали контракт. То була неабияка гра.

– Je crois bien[30], великий шлем у хиткій позиції[31] та ще й оголошена контра. Така гра викликає цілу бурю емоцій! Чесно кажучи, мені забракло б духу зіграти великий шлем. Я намагаюся просто собі насолоджуватися грою.

– Оце ви дарма, – сказала місіс Лоррімер із запалом у голосі. – Гру треба вести на повну.

– Маєте на увазі, що треба йти на ризик?

– Якщо провести торги з розумом, тоді немає жодного ризику. Математичний прорахунок дає впевненість. На жаль, мало хто насправді вміє добре проводити торги. Більшість людей ще можуть сяк-так розрахувати перші заявки, але потім зовсім втрачають голову. І тоді вони вже не можуть відрізнити руку[32] з виграшними картами від руки без програшних карт. Але не буду читати вам лекцію про гру в бридж чи про те, як не збитися з підрахунку, мсьє Пуаро.

– Втім, це неодмінно покращило б мою гру, мадам.

Місіс Лоррімер повернулася до розгляду рахунків.

– Після такої зворушливої гри наступні роздачі пройшли доволі стримано. У вас є рахунок четвертого робера? О так, бачу. Тут ми йшли нога в ногу: жодній зі сторін не вдалося сильно відірватися.

– Так часто буває ближче до кінця вечора.

– Так, тоді починаєш грати несміливо, але згодом усе стає на свої місця.

Детектив позбирав листки й легенько вклонився господині дому.

– Мадам, мушу визнати, що ваша здатність пам’ятати гру в усіх деталях просто феноменальна! Таке враження, наче ви можете пригадати все до останньої карти!

– Гадаю, таки можу!

– Пам’ять – це прекрасний дар. Завдяки їй минуле ніколи не залишається в минулому. Гадаю, що в людини з такою пам’яттю, як у вас, усі спогади завжди постають прямо перед очима, а кожна пройдешня подія така яскрава, наче відбулася тільки вчора. Чи не так?

Жінка кинула на нього швидкий погляд. Її очі були широко розплющені й, здавалося, трохи потемніли.

Вже за секунду вона знову повернулася до свого звичного образу світської дами. Однак Еркюль Пуаро не мав жодного сумніву: його слова її зачепили.

Місіс Лоррімер звелася на ноги.

– Боюся, мені вже пора йти. Дуже перепрошую, але я не можу запізнитися.

– Так-так, звісно. Пробачте, що забрав у вас час.

– Даруйте, що не змогла вам сильно допомогти.

– Але ви мені таки допомогли, – запевнив бельгієць.

– Дуже в цьому сумніваюся.

Її голос був сповнений рішучості.

– Але це справді так. Ви сказали мені дещо, що я хотів дізнатися.

Місіс Лоррімер не стала запитувати, що саме це було.

Детектив простягнув руку й сказав:

– Дякую, мадам, за ваше терпіння.

Потиснувши його руку у відповідь, жінка промовила:

– Знаєте, ви надзвичайна людина, мсьє Пуаро.

– Я такий, яким мене створив Господь, мадам.

– Гадаю, усі ми такі, якими нас створив Господь.

– Ні, не всі, мадам. Деякі з нас хочуть підправити Його творіння. Містер Шайтана, наприклад.

– Що ви маєте на увазі?

– У нього був відмінний смак щодо objets de vertu[33] та bric-à-brac[34]. Він міг би на цьому зупинитися. Втім, він вирішив почати колекціонувати ще й інші речі.

– Які речі?

– Скажімо так – сенсації.

– Хіба ж це не було dans son caractère[35]?

Пуаро похмуро похитав головою.

– Він занадто сильно ввійшов у роль диявола. Але він не був дияволом. Au fond[36], він був дурним чоловіком. І саме тому він і помер.

– Тому що був дурний?

– Це гріх, який ніколи не прощається і завжди карається, мадам.

На мить запала тиша. Тоді бельгієць сказав:

– Я вже буду йти. Дякую безмежно за вашу готовність допомогти, мадам. Я більше не смітиму турбувати вас своїми візитами, хіба що ви самі захочете, щоб я прийшов.

Жінка здивовано здійняла брови.

– Мій любий мсьє Пуаро, чого це раптом я мала б хотіти, щоб ви до мене прийшли?

– Гадаю, це цілком можливо. Просто припущення. Якщо ви забажаєте побачитися зі мною, то знайте, що я обов’язково прийду.

Він ще раз уклонився і вийшов із кімнати.

Уже на вулиці детектив сказав сам до себе:

– Я маю рацію… Я впевнений, що маю рацію… Все має бути саме так!

Розділ дванадцятий. Енн Мередіт

Місіс Олівер не без труднощів вибралася з водійського сидіння свого маленького двомісного автомобіля. По-перше, виробники сучасних автівок, очевидно, гадають, що за кермом їздять лише граційні дюймовочки. Ба більше, зараз стало модно випускати машини з низькими сидіннями. Тож жінці середніх літ із немалими пропорціями доводиться виконувати цілі акробатичні номери, щоб вибратися з-під водійського керма назовні. По-друге, сидіння поруч із водійським було завалене різноманітними картами, сумочкою, трьома романами та великим пакетом яблук. Місіс Олівер страшенно любила яблука і якось навіть з’їла їх аж п’ять фунтів за раз, працюючи над складним сюжетом «Смерті у ринві», а потім із жахом усвідомила, що зробила, коли відчула перші ознаки болю в животі через годину і десять хвилин після початку важливого обіду, організованого на її честь.

Зробивши останній рішучий ривок і штовхнувши коліном непокірливі дверцята автомобіля, жінка трохи зарізко вискочила на тротуар біля брами котеджу «Вендон», а разом із нею на тротуар також посипалися огризки яблук.

Вона глибоко зітхнула, відсунула свого солом’яного капелюха з очей так, що той примостився на її маківці на старомодний манір, схвальним поглядом оглянула свій твідовий костюм, який спеціально вдягла для сьогоднішньої оказії, ледь насупилася, зрозумівши, що забула перевзути свої лаковані туфлі на високих підборах, які звично носила лише в місті, а тоді прочинила перед собою браму котеджу й попрямувала стежкою до вхідних дверей. Вона подзвонила в дзвінок і взялася за вигадливе дверне кільце у формі

Відгуки про книгу Карти на стіл - Агата Крісті (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: