Ангели помсти - Олесь Ульяненко
– Для чого ти мене сюди привів?…
– Щоб очистити шлунок, є більш делікатні засоби.
Вона теліпнула косами. Краще їй виколоти очі, так багато вони перебачили.
– Ти знав про все.
Я сів спиною до неї, випустив дим із сигарети під ноги.
– Це нас єднало з Кольтом.
Альма промовчала, зіжмакала пачку сигарет.
– Я не хочу так помирати.
– Мила, з твоїми статками ти помиратимеш мінімум кайнозойську еру.
Альма мовчала, тільки закохані можуть мовчати й ображатися.
– Ти знав про нас із Кольтом?
Я зафутболив недопалок ногою.
– Ти існувала лише в його фантазії і в моїй теж. Ми перестали миритися з нашими помилками, а тому не прощаємо іншій людині.
Вона закинула голову, вдихнула повітря широко, самим ротом.
– Хто більше ненормальний: ти… Кольт?… Ми всі ненормальні, ми всі створили цей ненормальний світ.
– Виходить, так.
Альма закурила міцний жетан.
– Йому можна допомогти?
– Дай грошей, щоб здихав не так довго.
– Всі лікарі – садисти?
– Ну, як водиться, але я дуже тепло ставлюся до таких людей, як Кольт.
З того дня у Кольта пішла непруха. Він зійшов зі свого будиночка, убогої хижі, але навряд чи шкодував. Пропала Альма, вона зникла з його темного вікна, як маленька срібна рибка, пущена в каламутну воду. Напевне, то був я. Але ніколи не прохопився і словом, що дійсно зустрів Альму.
Спочатку він підпушерював залишками власних препаратів. Десь із півроку перебивався тим, сим, сяк-так. Ходив нечесаний та немитий, з розпущеним хаєром, що слизькою гадюкою бився об похилі плечі. Там його кандидатура не влаштовувала. Така публіка не пускала у свої кола. Потім він віддирав у туалеті висохле гівно, нічим не гребував. З чогось і для чогось же існує це лайно. Ми родом з гівна. Філософія на рівні асфальту його приваблювала більше. Там був його прихисток. Працюй так працюй. І для чого тобі інше, комусь треба їсти помаранчі, а комусь, коли енний суб’єкт набрьохає у штани, вигрібай. Робота, завжди робота. Бідолага! Знаходяться ще й такі, що доплачуватимуть, недороблені капрофаги.
У нього теж, як у Кліма, виникла ідея – блискуча. Блискуча, мов велетенський красивий удав падає на колію метрополітену. Напевне, вся його ідея в цьому полягала. На цьому він видряпається. На яскравому удаві, що залягає на дно і днями чекає на здобич. Він витягне, якщо, звісно, дотягне ласти вчасно до могили. По-новому розгорілася війна між скінами та панками. Так, це був йому плюс. Він із задоволенням зішкрябував лайно і краєм ока спостерігав за війною. Скіни приготувалися, на противагу панкам, у яких, крім залізних ланцюгів та героїну, в голові нічого не було.
– Бля, Клім, а ти віриш у той світ? Там, кажуть, видають чистоганну геру, амброзією називається, – стоять скіни і панки один проти одного, і ніхто не вирішить, як почати.
Так, йому ізгойство пішло на користь, навіть прибираючи лайно, він відкрив щось таке, до чого не був причетним. Він помалу гнувся від дешевих наркотиків, але далі не переступав межі. Нічого не попишеш. Війна зі скінами і панками розгоралася все більше. Циганські барони зіштовхували твердолобих носіїв ідей. А також ходили чутки, що Мармеладовий батько замочив свою топ-модель, коли застав за оральним сексом зі своїм синочком. Ну, і замочив її.
Панки зі скінами спочатку досить міцно терлися з циганами, потім Мармелад загнув ціну оптових поставок, так вони і не розійшлися, не подерибанивши бариша. Барон перестав постачати якісний продукт. Взяв під «кришу» всі аптечні ятки та будки. Поставив своїх пушерів. Контактних, нахабних. Вони штовхали неякісний товар. Спочатку давали високої якості, потім заманювали все глибше й глибше, вже всучуючи погань, від якої і загиналися товариші Діми Кольта. Місцева мафія, кишенькова, стала на бік скінів. Панки взагалі відмовлялися комусь підкорятись. І мали вся і всіх до задниці.
Якось липневого дня, коли навіть мухи горять бажанням покінчити самогубством, до задрипаної параші підкотив «ролс-ройс». Спочатку вивалило двоє, з ухильними поглядами, як люди, що краще володіють ножами, ніж автоматичною зброєю. Потім заявився циганський барон, якого звали лагідно – Міша. І Діму Кольта били битами, а він крізь туман болю думав, що, чого доброго, повернеться слух або голос. Потім його завантажили у машину і зникли в невідомому напрямку. І срібляста Альма на його темному екрані зникла назавжди.
Альма сидить, затиснувши долонями обличчя. Її трусить. Ще трохи – і вона б від’їхала у той печальний світ, звідки не подзвониш по мобілі. Цигани зарядили їй дозу наполовину із стрихніном. Випадок? Навряд, думаю я. Зелінський навпроти, один з основних бариг, прогнилий від люесу, ось що мене турбує. Він заразив Едіка, а сам вилікувався. Альма сидить і дивиться на вікна дока Зелінського, який виходить на балкон у купальному халаті, з набріоліненим волоссям. Старість не люблять, але все ж таки намагаються поважати. Цього ж хотілось убити. І вона не боялася цієї думки. Життя її наштрикнуте на вістря голки. Свідомо, без будь-якого нарікання. Вона перетискає руку, вводить кілька кубів, важко видихнувши, відкидається на спину, і знову погляд на дока Зелінського в халаті.
Альма спить у мене на плечі. Вона в китайському кімоно. Дивиться порцеляновими очима у самотність усього світу. Мені боязко до неї доторкнутися, наче від того вона позбавиться пам’яті назавжди, прокинеться і нічого не пам’ятатиме: ані мене, ані Кольта. Залишиться таємниця. Але Кольт жив у її пам’яті, хоча Альма ніколи не повторювала його імені. Найстрашніше – позбавити пам’яті. Глухої, з убитим дитинством. Вона не хоче повертатися в наш