Адепт, або Свідоцтво Олексія Склавина про сходження до Трьох Імен - Володимир Львович Єшкілєв
Мазар – мусульманська каплиця, могила святого (шейха).
(обратно) 54Кір ІІ – шахиншах Ірану (555–530 до н. е.), засновник імперії Ахеменідів; загинув у Середній Азії під час війни з кочовиками, на чолі яких стояла жінка-жрець.
(обратно) 55Синедріон – вища рада священиків Єрусалимського храму у ІІІ ст. до н. е. – ІІ ст. н. е.
(обратно) 56Ніссан – березень-квітень, перший місяць гебрейського календаря.
(обратно) 57Тепер – північний захід Оренбурзької області та східна частина Татарстану.
(обратно) 58Хіазма – майдан-перехрестя, від якого відходять вулиці, що у плані утворюють літеру Х.
(обратно) 59Халіфат – арабська держава, яка у IX ст. займала простір від Іспанії до Східного Ірану.
(обратно) 60Доба (івр.).
(обратно) 61Арран – тепер Західний Азербайджан.
(обратно) 62Шехіна – видима присутність Бога при Кивоті Завіту, містичне сяйво, стовп полум’я.
(обратно) 63Згідно з кабалою, за 2000 років до створення світу Ягве створив сім речей: Тору (п’ять книг, записані Мойсеєм), покуту, рай земний, геєну, трон слави, святиню та Ім’я Месії.
(обратно) 64Кивот Завіту – найбільша святиня давньоєврейського народу, зроблена майстром Бацалелом (Василіїлом) за наказом пророка Мойсея приблизно у 1260 р. до н. е., після виходу євреїв з єгипетського полону. Виглядав як коштовна скриня. Згідно зі Старим Завітом, у Кивоті перебував Бог Ягве. Кивот невідступно супроводжували Знаки Шехіни. До побудови Храму царем Соломоном Кивот зберігався у наметіскинії.
(обратно) 65592 р. до н. е.
(обратно) 66631 р. після Р. Х.
(обратно) 67Мається на увазі останній шахиншах Ірану з династії Сасанідів – Ездигерд III (632–652).
(обратно) 68Несторіани – послідовники вчення Несторія, архієпископа Константинопольського у 428–431 рр. На Ефеському соборі 431 р. Несторій був засуджений як єретик, що богохульно зв’язав матеріальну особу Боголюдини з Божественною сутністю Христа. Послідовники Несторія тікали від переслідувань у країни Сходу. До ХІ ст. на Сході несторіани були чисельно переважаючим напрямом християнства.
(обратно) 69Мається на увазі уявлення про катастрофу «передвічної людини» Адама Кадмона, Найвищого Адама, яка була спровокована Сатаною. В кабалістичній традиції, що бере свій початок від рабі Шимона бен-Йохая (ІІ ст.), ця катастрофа має назву «швірат келім», і вся містика кабалістів відтоді зводиться до символу «Тіккун», тобто до знакової реставрації ідеального задуму Божого – Адама Кадмона, який передував біблійному, неідеальному Адаму.
(обратно) 70Свастика – в арійських народів Євразії – містично-філософський знак «вічного повернення». На відміну від іудеїв, які мали лінійне часове мислення, арії вважали час замкненим на послідовність циклів, «колесо дхарми», що повертає долю до власного початку.
(обратно) 71Угри – в ІХ ст. – кочове плем’я, котре мешкало біля Уральських гір. Предки сучасних угорців та хантимансійців.
(обратно) 72Ескулап – від імені грецького бога-цілителя Асклепія, патрона лікарів у поганські часи.
(обратно) 73Вавилонський полон – у 597 та 581 рр. до н. е. вавилонський цар Навуходоносор ІІ (605–562 рр. до н. е.) примусив іудеїв переселитися із Палестини у Центральну Месопотамію. У 538 р. до н. е. шахиншах Кір ІІ дозволив полоненим повернутися в Палестину і відбудувати зруйнований Єрусалимський храм.
(обратно) 74Сучасні історики датують невдалий похід Олега Віщого (Хельґа) на Саркел 883–884 рр.
(обратно) 75Іс. 2:12.
(обратно) 76Хазарія була зруйнована у 965–966 рр. великим князем Київським Святославом, онуком (або правнуком) Олега Віщого.
(обратно) 77Мішна – перша частина Талмуда.
(обратно) 78Агаряни – середньовічна назва арабів.
(обратно) 79