Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Сучасна проза » Подзвін з-під води - Валентин Миколайович Терлецький

Подзвін з-під води - Валентин Миколайович Терлецький

Читаємо онлайн Подзвін з-під води - Валентин Миколайович Терлецький
діжки кілька похмурих чоловіків, напевно, водіїв або будівельників, – відзначив про себе Антон, оскільки поруч стояла старенька вантажівка з уламками якихось балок та цеглою. Вони байдуже поглянули на Антона і продовжили свої справи. Молода черниця з собакою знову обігнала його за господарським двором, і він чомусь з незрозумілим жалем у серці подивився їй услід.

– Ти де зник? Я вийшла з храму, а тебе ніде немає. Думала, пішов геть, – раптом почув він позаду голос Валерії.

– Та ні, не зник, просто я гуляв тут… – обернувся до неї Антон і несподівано для себе самого широко посміхнувся.

– Тут дуже гарно влітку, коли розквітають троянди в розарії посеред двору. Така дивна благодать, ти собі просто не уявляєш! Навіть у свої найчорніші хвилини я відпочиваю тут душею. Це єдине місце, де я завжди відчуваю радість. – Валерія прикрила очі і глибоко вдихнула густе холодне повітря, що одразу перетворилося на білу пару і втекло кудись назад у небо.

Черниця з собакою знову обігнала їх біля застиглого під свіжим снігом розарію, і її велетенський чорний пес задумливо поглянув на них з-під своїх густих брів.

– А ходімо зараз на гору? – майже скрикнула Валерія, хапаючи Антона за руку.

– Сюди на гору? Ходімо, чом би й ні? – відгукнувся Антон, поглянувши на чорну Замкову гору, що височіла над монастирем і шкрябала посіріле небо голим віттям сумних дерев.

Валерія повела Антона прихованою стежкою до старих, майже невидимих з-під землі та снігу кам'яних сходів, що видиралися на гору з боку Вос-кресенського храму. Сходи ці, вочевидь, збереглися тут ще з давніх часів і місцями були вже ледве помітними й сильно поруйнованими. Після крутого підйому на гору, кілька разів послизнувшись і трохи не впавши у чорне місиво з води, снігу та бруду, вони, захекані й розпашілі, зупинилися під розлогим деревом на самому верху, побіля залишків старого зруйнованого кладовища.

– Кажуть, що саме на цій горі був заснований Київ. Ти знав про це? – спитала Валерія, обводячи поглядом засніжений краєвид Подолу.

– Ні, не знав. І, чесно кажучи, ніколи раніше не підіймався на цю гору. Навіть і не думав, що тут, у самому центрі Києва, є таке дивне місце! – сказав Антон, із жахом дивлячись на всуціль списані графіті та замальовані незрозумілими символами стіни старовинного склепу, що самотньо й ображено зустрічав їх на цій величній горі. Купи різноманітного сміття вивищувалися над поодинокими понівеченими хрестами і могилками, за якими вже давно ніхто не доглядав. Пакети, пляшки, баклажки, залишки одягу, цегла, стовбури дерев, розбиті слоїки, пожовтілі газети і навіть якісь поламані стільці – усе це приречено притихло під молодим сніжком, що нападав з учора, і лише в скляних ґудзиках очей розірваної навпіл ляльки застигла німа образа і здивування.

Навколо, куди не кинь оком, затих під білим простирадлом Київ – таємничий, дивакуватий, незрозумілий і водночас знайомий до болю, відразливо сучасний і водночас захопливо-ветхий, рідний і чужий, злий і добрий, святий і безбожний. Там, унизу відпочивав після тривалих свят сумовитий Поділ, а далі виглядала блакитна смужка Дніпра у залізному намисті з мостів і тицяли гострими шприцами у безкрає небо над містом численні потворні кістяки велетенських будівельних кранів, що з усіх сторін підступилися впритул до беззахисної Замкової гори. І лише зелено-золоті бані Андріївської церкви якось по-зимовому урочисто й весело виблискували навпроти.

Вони пройшлися засніженими й засміченими стежинками в глиб гірського плато, із здивуванням спостерігаючи за таємним життям цього сакрального місця у самому центрі столиці. Гора, яка здавалася спочатку безлюдною і спустошеною, несподівано тихцем ожила, ніби поступово і з обережністю запрошуючи своїх нових гостей зануритися в її приховане від сторонніх очей сьогодення.

Біля залишків старого кладовища знайшли собі притулок кілька дивних компаній, які, напевно, ніяким чином не заважали одна одній, проте для Антона і Валерії всі вони здавалися ворожими. В одному із зруйнованих склепів справляли свою чорну месу підлітки-сатаністи з розмальованими у темні фарби обличчями, з великими перегорнутими хрестами на грудях, вдягнені у довгі театральні балахони, їхній лідер – високий стрункий юнак з обличчям голлівудського вампіра – високо над головою здіймав ритуальний кинджал і щось голосно читав на латині з товстої книги, що лежала на уламку якоїсь колони. Його адепти, збившись до тісної купки, регулярно підносили руки вгору і щось вигукували на знак згоди з лідером. Здавалося, вони не помічали інших людей, заглиблені лише в свої псевдомістичні досліди.

Неподалік від них в ущелині між двома камінними брилами палало вогнище, біля якого копирсалося кілька чоловік. Лише підійшовши ближче, Антон і Валерія розгледіли чотирьох страхітливих бородатих бомжів, які, вочевидь, готувалися пообідати і смажили на саморобному шампурі щойно упійману місцеву ворону. Одна з цих людиноподібних істот повернула голову в бік Антона і Валерії і посміхнулася до них беззубим ротом:

– Здоровенькі були, пане! Вам щиросердне вітаннячко від світлійшого князя цього пекельного міста Кия! Як ваші справи? Бачу, знайшли-таки собі нову жіночку?

Схопивши Антона за руку, Валерія прискорила ходу, намагаючись якомога швидше втекти від цього жахливого видовища.

– Хто це такий? Ти його хіба знаєш? – прошепотіла вона.

– Виявляється, знаю. Це – князь Кий, ти ж чула сама, – спокійно відповів Антон.

– Боже… Що сталося з ними? – Валерія непомітно перехрестилася і з жалем похитала головою.

– Життя, – тихо промовив Антон, озираючись на бомжів, що смажили ворону. Князь Кий помахав йому на прощання рукою.

Невдовзі вони наткнулися в кущах на ще двох молодих людей, які на невеличкому вогні спокійно варили у старій побитій каструлі своє «ширіво». Один з них уже розривав зубами пакетик з одноразовим шприцом, а другий закочував рукав на поцяткованій незліченними уколами руці.

– Мені якось моторошно тут, пішли звідси! – тихо сказала Валерія, і вони попрямували до металевих сходів, які спускалися з гори прямо на Андріївський узвіз.

Сніг посилився, часом переходячи у слабку заметіль, і вони, змерзлі та здивовані всім побаченим на Замковій горі, вирішили погрітися паруючою кавою, яку варили прямо на вулиці місцеві художники. Поховавши свої картини від морозу та снігу під товсті ковдри й упакувавши в прозорі поліетиленові мішки різні

Відгуки про книгу Подзвін з-під води - Валентин Миколайович Терлецький (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: