Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Сучасна проза » Покарання - Роман Квант

Покарання - Роман Квант

Читаємо онлайн Покарання - Роман Квант
Розділ 15
1

Біля самої хати розташовувався невеличкий, затишний двір, а позаду — сад. У дерев’яній будці ліниво, розкинувши свої лапи лежав великий чорний пес, що байдуже подивився на мене своїми зеленими очиськами. Сонячні промені падали на мою незахищену макітру, але в осінню пору особливо не припікало. Навіть приємний подих вітру лише покращував настрій і нагадував про недавнє гостювання літа.

Ми вийшли крізь відчинену хвіртку на зустріч людській буденній метушні, на зустріч реальному світу, що швидко змінюється і дуже часто буває непередбаченим. Повітря було свіжим та приємним для моїх легенів, а я його жадібно ковтав, поглинав у себе, відчуваючи значне полегшення, приплив життєвих сил. Не поспішаючи, ми дійшли до невеличкого магазину продовольчих товарів. Черга в магазині складалася з кількох чоловік і через кілька хвилин ми купили усе необхідне: пиво, цигарки та харчі.

З пакетом продуктів ми вийшли на вулицю, знайшли вільну лавочку та сіли. Я закурив. Простягнув одну пляшку Зоряні та сам зробив ковток пива. Декілька хвилин ми отак сиділи мовчки, ні про що не говорячи. Дивилися на прохожих, що йшли власними справами, та слухаючи шепіт осіннього листя, який створював приємну гармонію навколо нас. Час від часу, я робив ковток пива, затяжку та роздумував над дилемою. Чи варто мені розповідати Зоряні про таємниче послання від незнайомця? Взагалі хто це писав і чи не примарилося це мені? Краще всього про це не знати. Можливо, не треба ворушити цей вулик.

Зоряна відволікла мене спитавши, чи пам’ятаю я останню розмову перед тим, як втратив свідомість? Я ковтнув пива перед тим, як говорити. Звісно, про таке я не міг забути. Я дуже добре пам’ятав нашу останню розмову з усіма найменшими подробицями, ніби вона щойно відбулася. І позаяк я все пам’ятаю, то чому не можу пригадати, як опинився у селі Глибоководне?

Із дівчиною я не ділився останніми сумнівами. А лише наголосив на тому, що завжди прагнув дослідити границі реальності, відшукати справжній сенс життя, оскільки я постійно був у пошуках усього таємничого, містичного та окультного. Одним словом усього того, що виходить за межі розуміння.

2

— Я читала твої філософські роздуми стосовно життя і смерті, та вічності, але не все змогла зрозуміти, — Зоряна посміхнулася мені, наче ця посмішка все могла пояснити. Все, що існує в цьому світі.

— Ти знаєш, Зоряно, я і сам багато чого не розумію в своїх творах.

— Як же ти можеш писати книжки, не розуміючи їх сенсу? — здивувалася дівчина. — Тим паче настільки реально пишеш?

— Розумієш, так в житті буває, що ти володієш певними знаннями, але не вмієш ними сам користуватися. Лише даєш поради іншим. Отак, пишу про метафізику, а сам в ній мало що розумію. Відверто кажучи, я ставився з недовірою до деяких абстрактних речей, які навіть описував в книжках. Просто мистецтво — це інтерпретація безсвідомого людини, вивільнення її внутрішнього «Я» на зовнішній світ. Всі письменники вивертають душу, показуючи її іншим у своїх творах. Спостережлива, розумна людина завжди зуміє прочитати невербальне повідомлення, що сховано поміж рядків. Це їм і відкриває таємницю внутрішнього світу митця. Тому, реакція на твори мистецтва завжди така різнобічна: то похвали і фурор, а то безжалісна критика. Ось такий світ богем, творчих особистостей.

Вона задумливо подивилася на великий дуб, тінь від якого нас надійно захищала від сонця.

— Не дуже оптимістично, — задумливо сказала вона, все ще перебуваючи у своєму власному світі фантазій. — Мені чомусь митці завжди здавалися чимось таким не звичним… Носіями божественної іскри, обдарованості. Пророками, що вчать інших правильно жити, любити та творити… А виходить, митці самі не знають чого вони хочуть, чи як?

— Митці знають, чого вони хочуть, але вони б не хотіли цього знати. Ніщо так не губить людину, як багато знань. Але насправді знань багато не буває. Просто чим більше отримуєш знань, ти менше людина розуміє цей світ. Виникає депресія, оскільки набуті знання людині заважають жити в реальному світі. Адже більшість люду не переймаються власним «я», пошуком себе, вдосконаленням душі та не копаються у своїй підсвідомості. Більшість люду тупо відбатрачили робочий день, а ввечері дивляться телевізор і бухають. А коли знайти час для вдосконалення своєї душі? Для чого ми народжуємося? Щоб пахати в офісі весь день, вийти на пенсію і дуже скоро відкинути копита? Але для чого душа прийшла у цей світ? Я впевнений, що не для цєї херні, щоб лише працювати, ходити на тупі корпоративи, говорити с людьми ні про що, втикати в тупий телевізор. Ми мусимо віднайти своє призначення і виконати дані Богом таланти на користь собі та іншим людям. Але правила у суспільстві заважають нам бути самим собою, жити, як хочеться, міркувати як хочеться, говорити, як хочеться. Усі наші проблеми від того, що ми носимо маски, підкорюємося вказівкам натовпу, робимо безліч умовностей, виконуємо те, що від нас вимагають інші. Мріємо про майбутнє, сумуємо за минулим, але не цінимо теперішній час. Чекаємо кращих часів, більшого успіху, але не цінимо прості речі, які ми зараз маємо.

— Неймовірно! Ти дуже точно підмітив вади людства, — емоційно вигукнула Зоряна.

Я кивнув головою.

— Тому я і обожнюю писати прозу та поезію. Бо висока духовність мистецтва полягає у розумінні простих речей, усвідомлення події, явищ та предметів під таким кутом зору, під яким нетворчі люди цього зовсім не бачать, як сліпі кошенята. А якщо не вдається досягти гармонії зовнішнього та внутрішнього світів, то сенс життя заповнює така хуйня, як постійна зайнятість, алкоголь, цигарки, наркотики, спорт, різні справи. Звісно, деякі з цих речей просто необхідні нам, але вони ні на йоту не наближають людей виконати покликання душі. Я казав і буду казати, знайти себе, жити в гармонії зі своїм внутрішнім та зовнішнім світом — це і є сенс життя людини. Тому декотрі шукають порятунок у психоделіках, щоб частково вирішити це протиріччя.

— Але ж погодься, що ці психоделіки, якими ти досліджуєш свою свідомість ні до якого вдосконалення не приведуть. Це тільки приведе до деградації, розчарування у

Відгуки про книгу Покарання - Роман Квант (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: