Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів

Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів

Читаємо онлайн Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів
Стаття 74. Листування засуджених військовослужбовців

Засудженим військовослужбовцям дозволяється відправляти і отримува­ти листи та телеграми без обмеження їх кількості. Вручення листів, що над­ходять, проводиться представником дисциплінарного батальйону, в присут­ності якого засуджений військовослужбовець зобов’язаний їх розпечатати. Зміст листів перевірці не підлягає. Виявлені при цьому заборонені вкладення вилучаються. Розпечатувати листи, які відправляють засуджені, заборонено.

1. Окрім побачень існують ще інші форми підтримання зв’язків з родиною та друзями, найбільш важливою з яких є відправлення листів. Відсутність за­борони та інших обмежень щодо листування засуджених військовослужбов­ців створює умови для виховного впливу на них за допомогою листів родичів і знайомих.

2. Як визначає стаття, що коментується, засудженим військовослужбов­цям дозволяється відправляти й отримувати листи та телеграми без обмежен­ня їх кількості. Стаття передбачає лише певну процедуру вручення поштових відправлень. Так, вручення листів, що надходять, провадиться представником дисциплінарного батальйону (старшиною роти або заступником командира взводу), в присутності якого засуджений військовослужбовець зобов’язаний їх розпечатати. Якщо засуджений відмовиться відкрити лист і вилучити з ньо­го вміст, це здійснює старшина роти в присутності засудженого та офіцера підрозділу. Виявлені при цьому заборонені вкладення вилучаються. Необхід­но звернути увагу, що подібні законодавчі положення жодним чином не вво­дять цензуру кореспонденції, що надходить засудженим військовослужбовцям, а спрямовується виключно на усунення можливості надіслати заборонені пред­мети. Безпосередньо ж зміст листів перевірці не підлягає. Аналогічно, катего­рично заборонено розпечатувати листи, які відправляють засуджені військо­вослужбовці.

3. Закон не передбачає обмежень не тільки на кількість листів засуджених військовослужбовців, а й на характер їх листування. Однак, якщо у ній ви­явиться, приміром, продукція порнографічного характеру чи щось подібне — такі вкладення підлягають вилученню, бо можуть негативно впливати на ви­правлення засуджених.

Стаття 75. Короткочасні виїзди засуджених військовослужбов­ців за межі дисциплінарного батальйону

1. У зв’язку з винятковими обставинами (смерть або тяжка хвороба бли­зького родича, яка загрожує життю хворого; стихійне лихо, яке завдало знач­ної матеріальної шкоди майну засудженого військовослужбовця та його сім’ї) засудженому військовослужбовцю може бути дозволено короткочасний виїзд за межі дисциплінарного батальйону на строк до семи діб, не враховуючи ча­су, необхідного для проїзду в обидва кінці.

2. Дозвіл на короткочасний виїзд дає командир дисциплінарного баталь­йону з урахуванням особи і поведінки засудженого військовослужбовця. Час перебування засудженого військовослужбовця за межами дисциплінарного батальйону зараховується до строку відбування покарання. Оплату проїзду засудженому військовослужбовцю забезпечує дисциплінарний батальйон.

1. Уведення у практику діяльності дисциплінарних батальйонів коротко­строкових виїздів засуджених військовослужбовців свідчить про подальшу гу­манізацію порядку й умов відбування даного виду покарання. Подібні виїзди — це своєрідний стимул для виправлення засуджених. Положення ст. 75 КВК України цілком відповідають Європейським тюремним правилам та Міні­мальним стандартним правилам поводження з ув’язненими, за якими будь-яка інформація про смерть чи важку хворобу родича ув’язненого повинна бути не­гайно йому повідомлена. Щоразу, коли дозволяють обставини, ув’язненому має бути дозволено залишити пенітенціарний заклад під охороною або самостій­но, щоб відвідати хворого родича, похорон чи з інших поважних причин.

2. Коментована стаття встановлює лише одну підставу для надання засу­дженим військовослужбовцям права на короткостроковий виїзд за межі дис­циплінарного батальйону — наявність виняткових обставин, перелік яких ви­черпно визначений у законі.

3. Дозвіл на короткостроковий виїзд за межі дисциплінарного батальйону дає командир дисциплінарного батальйону з урахуванням особи й поведінки засудженого військовослужбовця, тому у разі, якщо особа під час відбування покарання зарекомендувала себе з негативної сторони, у наданні виїзду їй мо­же бути відмовлено.

4. У разі необхідності короткострокового виїзду засуджений військовослуж­бовець подає на ім’я командира дисциплінарного батальйону письмову заяву, до якої додає документ, що підтверджує наявність виняткових обставин. Така заява має бути розглянута командуванням невідкладно, як правило, в добовий строк. Дозвіл на короткостроковий виїзд оформлюється мотивованим нака­зом командира дисциплінарного батальйону. Особа, якій дозволяється корот­костроковий виїзд за межі дисциплінарного батальйону дає підписку, що їй роз’яснено порядок надання таких виїздів і вона попереджена про відповідаль­ність за неповернення без поважних причин у встановлений строк. По при­буттю до місця призначення засуджений військовослужбовець зобов’язаний стати на облік у місцевому військкоматі, а при вибутті чи несподіваній затрим­ці — зробити там же відповідну відмітку. Районний військкомат повинен прий­мати всі необхідні заходи задля своєчасного повернення засудженого військо­вослужбовця до дисциплінарного батальйону.

5. Документами, що підтверджують наявність виняткових обставин, є: до­відки органів охорони здоров’я, місцевого самоврядування, інші офіційні до­кументи. Оскільки телеграми та листи родичів з інформацією про виняткові обставини не є офіційними документами, що можуть їх підтвердити, на їх під­ставі, як правило, короткострокові виїзди не надаються.

6. Виїзд за межі дисциплінарного батальйону дозволяється на строк до се­ми діб (залежно від виняткової обставини), при цьому час перебування в до­розі до загального строку виїзду не зараховується. Весь період перебування засудженого військовослужбовця у виїзді (з урахуванням часу на дорогу) за­раховується до строку відбування призначеного покарання.

7. Вартість проїзду в обидва кінця сплачується не засудженим військово­службовцем за рахунок власних коштів, а забезпечується дисциплінарним ба­тальйоном. Саме тому відсутність коштів у засудженого військовослужбовця не може бути підставою для відмови у наданні короткострокового виїзду за ме­жі дисциплінарного батальйону.

Стаття 76. Одержання засудженими військовослужбовцями по­силок (передач)і бандеролей

1. Засуджені військовослужбовці мають право на одержання посилок (пе­редач) і бандеролей без обмеження їх кількості.

2. Посилки (передачі) і бандеролі, що надходять на ім’я засуджених війсь­ковослужбовців, підлягають огляду. Порядок огляду та вручення їх засудже­ному військовослужбовцю встановлює командир дисциплінарного батальйону.

3. У разі виявлення в посилці (передачі) чи бандеролі речей або

Відгуки про книгу Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України - Колектив авторів (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: