Наречені на свята - Лана Кохана
Розділ 2. Небезпека ЗПСШ
— Привіт, Злато! — Тиміш поцілував її в щоку. — Лізо!
Ну авжеж, зі мною цмокатися зайве — годі й рукою помахати здаля!
Я скорчила гримасу, а Тиміш дістав із наплічника банку жирного какао й пачку зефірок. Пухкеньких, біленьких, укритих цукровою пудрою. Таким не надати рум'яності, покрутивши над вогнищем, але вони ідеальні, якщо занурити їх у гарячий шоколад, зварений на молоці. І так, молоко він теж приніс. Тиміш був би не Тиміш, якби не підлещувався до жінок.
Злата ізразу перехопила солодощі, притисла їх до грудей і, наче маленький єнотик, почимчикувала на кухню.
— Постав каструлю — я миттю! — крикнула я, похапцем ховаючи фотокартки, листівки й залишки обручки-бублика.
— Не тре, я сама! — відгукнулася Злата. — А ви підготуйте все для кіновечора!
Я пирхнула. Якщо мовиться про запланований кіновечір, то для початку варто б витурити звідси її брата.
Тиміш пройшов углиб квартири й кинув мокру куртку просто на бильце дивану. Я хотіла було попередити, що Злата відкрутить йому голову, якщо він зіпсує плід її важкої дизайнерської праці, але цей нахаба вхопив одну з моїх фотоплівок — мама попросила колись роздрукувати її, а я, звісно ж, нізащо не друкувала б те, що збереглося в негативах. Отож плівку я в нього з рук висмикнула, а щодо дивану промовчала.
Маючи такі загребущі рученята, хай і сам хоч раз відгребе!
Відвернулася на секунду, щоб прибрати коробку зі столу, а Тиміш вже десь надибав нову плівку. Він підніс її до лампи на стелі й уважно роздивлявся кожну світлину, примруживши ліве око.
— Ти ба! Яка ти тут маленька й беззуба!
— Поклодь де взяв! — спробувала вихопити плівку я.
Тиміш позадкував. Не дивлячись, ступив на диван, а потім і однією ногою на підлокітник. Широкі джинси з високою посадкою робили його й без того довгі ноги нескінченними. Тепер навіть із того ж дивану, стоячи навшпиньки, дотягнутися чи бодай дострибнути до плівки годі було й намагатись.
Однак я все ж намагалась.
— Йой, а хто у нас бігав по горо́ду голяка? Лізка бігала по горо́ду голяка! Це так мило, — Тиміш звів брови догори, — ти вже тоді була від маківки до п'ят у ластовинні. Тут дупці не видно, але ж я знаю, що вона у тебе вся у ця-а-а-а-й, трясця!
Це я вкусила його за лікоть. Тимошеве шипіння — мені як медом по губах.
— Беззубою ти мені подобалася більше, — буркнув він, а я вихопила з його рук плівку й з тріумфальним видом ступила на паркет.
Тиміш зістрибнув із іншого боку дивану й, поки я розпихувала негативи по коробках, укотре пірнув у моє минуле.
— О, а це мій дарунок!
— Ні, це мій дарунок! — гиркнула я. — Бога ради, Горчуку, годі нишпорити у моїх речах!
Я обома руками вчепилася в намисто, але Тиміш його не відпустив. Він потягнув одну з металевих ниток на себе — дзеленькнули шелести, і мені довелося тупнути вперед, аби не відірвались чепраги.
Від Тимоша пахло помаранчами, бергамотом і зимовою прохолодою — свіжістю.
Охайні брови, тонкі вилиці. На губах усмішка, в очах бісики. Брунатне волосся від вологи завилося більше, ніж зазвичай, а з-під розхристаної сорочки стирчали ключиці. Я була майже певна, що десь там, за червоною бавовною й купою підвісок усе ще б'ється серце. Неторкнуте, невіддане, зайняте суто качанням крови по тілу.
— Ти їх зберегла.
— Не викинула — це різні речі.
— Мм, — протягнув Тиміш і розтис пальці.
Я забрала зґарди, демонстративно пожбурила їх у коробку (в м'який куточок із льняними хустками й іграшками з фетру) і штовхнула ту ногою під столик.
— То це була коробка з тим, що ти зберегла чи не викинула? — нахилив голову Тиміш, і я зціпила зуби.
Вкрай задоволений собою, він бухнувся на диван і, на мій превеликий жаль, прибрав із нього куртку. Я зайняла місце з іншого боку, побудувавши між нами стіну з диванних подушок.
— Що дивитимемось? — весело запитав Тиміш.
— Порно, — брякнула я.
— Сподіваюся, лесбійське.
Я закотила очі.
— Тут були б самі жінки, якби не ти. Але ти приперся, без попередження. Тому не маєш права голосу й дивитимешся з нами на голих мужиків.
— По-перше, Злата знала. По-друге, я тобі телефонував. Тричі. Ти слухавку не брала.
Я перевірила сповіщення.
— Пропущених нема — права голосу теж.
— Дай-но подивлюся.
— Я що, по-твоєму, сліпа?
— Ну, може, моя врода тебе й осліпила…
— Я з тобою втомлюся закочувати вічі, Горчуку.
— Дозволь мені допомогти, Лапко. Проблеми з телефоном не завжди такі очевидні, щоб можна було помітити їх нетренованим оком. Мій виклик проґавила — і грець з ним, а як буде щось важливе?
— Перетелефонують.