Всупереч бажанням - Селена Рейні
За розмовами Бенедикт і не помітив, як закінчилися троянди й настав обід. Граф зачекав, доки Грейс поставила живці під скло, а тоді вони разом пішли у столову.
– Грейс, у мене завтра вільний день. Може сходимо у Королівські ботанічні сади К’ю? – запитав з надією.
– Я відвідувала сад у вересні з лордом та леді Еванс.
– А я там не був уже кілька років…
Грейс подивилася на чоловіка з пересторогою.
– Ти справді хочеш відвідати сад? Взимку?
Бенедикт не хотів. Його не цікавили ні квіти, ні дерева. Але він знав, що Грейс любить сади. І розумів, що їй, попри те, що за вікном грудень, буде на що там подивитися.
– Справді, – відповів.
І Грейс засяяла. Ні, її губи не всміхнулися, спина залишилася такою ж рівною, вона не заплескала у долоні від радості. Але її очі змінилися. У темно-карих глибинах заграли веселі вогники, ніби хтось накидав туди жаринок.
– Ну, якщо ти так хочеш…, – проказала байдужим голоском.
А Коул усміхнувся.
У Королівські ботанічні сади в К’ю, вони прибули наступного дня опівдні. Бенедикт думав, що Грейс відразу поведе його у закриту і душну оранжерею, де гуляло десяток інших відвідувачів. Однак дружина потягнула його замерзлими стежками поміж голих дерев та кущів. Вона спинялася то перед однією, то перед іншою рослиною і так живо описувала Бенедикту її особливості, що і в його очах, чорне гілля обростало зеленим листям, а замерзла земля вривалася квітковим килимом.
– А це магнолія, – повідомила Грейс.
– Господи, ну звідки ти знаєш?
Сам Бенедикт дивився на чергове дерево, щоправда, більш розлоге.
– За формою крони. Її називають аристократкою у світі рослин завдяки розкішним квітам. Чим теплішою буде весна, тим яскравішим вдасться цвіт. В нас її вирощують лише з декоративною метою, але в Китаї з її кори та квітів роблять ліки. Своє ім’я рослина отримала на честь ботаніка П’єра Магноля.
– Впевнений, на твою честь також назвуть якусь рослину, – запевнив її Бенедикт.
Але Грейс чомусь спохмурніла від такого компліменту. Тому чоловік вирішив перевести тему:
– Я ніколи не питав, яка в тебе найулюбленіша квітка.
– Мені всі рослини подобаються.
– Не повірю, що в тебе немає улюбленця в оранжереї, – засміявся Бенедикт.
– Але це правда!
– Добре. Я поставлю питання інакше. Якби тобі довелося до кінця життя працювати лише з одним родом рослин, що б це було? – не вгамовувався.
Грейс задумалася. А тоді проказала.
– Мабуть, троянда. Є десятки видів та тисячі сортів троянд. Вона легко піддається селекції, тому з нею буде цікаво працювати. А ще…, – Грейс на секунду зам’ялася, – це одна з тисячі квітів з букетів, якій можна дати другий шанс і вкоренити.
– Отже, троянда.
– Але, якщо не ставити мене у такі суворі умови, то…
– Так-так, я пам’ятаю, – тобі подобаються усі рослини. Не хвилюйся, – Бенедикт нахилився і на саме вушко їй прошепотів, – обіцяю не розповідати твоїм коренастим улюбленцям, що в тебе все ж таки є фаворит.
– Бенедикт! – засміялася Грейс.
І її сміх луною розійшовся безлюдним парком і ніби полоскотав серце чоловіка.
Додому вони повернулися аж під вечір. Грейс аж сяяла від щастя. І це, безумовно, дуже радувало Бенедикта.
Весь тиждень, по кілька годин в день, Бенедикт приділяв дружині. Вони разом пішли на обід до герцога та герцогині Ешборн, відвідали Джонатана та побували в гостях у Френка Роута, який на місяць повернувся у Лондон з виноробні у Сомерсеті.
День вони починали зі спільного сніданку, а вечори закінчувалися у вітальні Грейс. Жінка розставляла навколо свого крісла десяток свічок і читала. Бенедикт сидів навпроти на софі. До місця, яке він займав, допливало менше світла. І граф, аби дати відпочинок очам, часто заглядався на Грейс.
У п’ятничний вечір Бенедикт повів Грейс у театр. Ще до початку вистави він підійшов до билець та глянув униз.
– Якщо ти сьогодні надумаєш врятувати якогось принца, то скажи мені, а не лізь по гіпсовій ліпнині. Цей квітковий мотив здається мені не надто надійним карнизом. Не доведи Господи, бутон лілії відпаде й оглушить лорда Адамса, – серйозно сказав Бенедикт, повертаючись до дружини. – Хоча, Адамс не такий вже й приємний тип…
Грейс його слова зустріла сміхом.
У неділю Бенедикт мав намір нарешті вибратися до Селії, оскільки не бачив її з дня від’їзду принца. При чому вирішив не чекати вечора. Але коли вже йшов до дворецького, щоб віддати наказ щодо приготування екіпажу, наткнувся на Джинджер.
– Перепрошую, мілорде, – служниця ледь не збила його з ніг.
– Куди ти так поспішаєш?
– Міледі попросила принести їй інші окуляри. Я залишила її саму лише на кілька хвилин, – виправдовувалася дівчина.