Всупереч бажанням - Селена Рейні
Жовтень, як Грейс і передбачала, проходив стерпно. Вона часто зустрічалася з Беверлі та Джеймсом, відвідувала Британське товариство ботаніків та бувала на світських заходах з тіткою Люсіндою та Джонатаном. Бенедикта Грейс уникала свідомо, адже щоразу носом ловила поряд з ним лаванду і відразу бігла до горщика.
Кілька разів до неї навідувалися місіс Гаррієт та леді Харт. Дами до вечора засиджувалися в оранжереї та не втомлювалися вихваляти роботу Грейс.
У ранок п’ятнадцятого жовтня Грейс, як завжди, снідала в самотності. Їсти за великим столом у просторій їдальні, під наглядом слуг їй набридло. Тож аби здаватися менш жалюгідною і покинутою, аніж є насправді, вона поглинала сніданок, ховаючи обличчя за газетою. Жінка надіялася, що читаючи має менш нікчемний вигляд.
«Сьогодні відчалює експедиція до Південної Америки», – прочитала Грейс перший заголовок. Серце неприємно стиснулося. Однак вона швидко взяла себе в руки й продовжила читати решту статей.
«Палата лордів прийняла новий закон».
«Бал у Маклоренсів викликав фурор».
«Принц Аравії, Максиміліан, знову пропустив світський захід через погане самопочуття».
Грейс оминула б останній матеріал так само як попередні, однак її увагу привернула картинка. На ній принц був зображений у кімнаті, яка нагадувала кабінет. Автору вдалося зобразити хворобливий вигляд майбутнього монарха. Це читалося не в худобі чи запалих щоках, а скоріше у втомленому погляді. На широкому письмовому столі стояли преспап’є, чорнильниця з пером, кілька книг. А ще округла, квітуча рослина у горщику. Саме вона привернула увагу Грейс.
Жінка уважно перечитала статтю. Спершу було коротке повідомлення про те, що принц Максиміліан, який після річного трауру за батьком, має стати королем, приїхав до Англії для налагодження політичних зав’язків. Але через погане самопочуття, більшість зустрічей принца були перенесені у його резиденцію. І звичайно ніякої інформації про вазон.
Вона довго вивчала поглядом рослину. Автор малюнку приділив мало уваги квітці. Однак непогано зобразив довгі, гострі листки та кулеподібний цвіт.
Грейс опустила газету. Не закінчивши сніданок, вона вийшла зі столової. Пройшла до своєї вітальні й спинилася біля шафи з роботами по ботаніці. Довго шукала потрібний журнал. Нарешті знайшла один з перших номерів «Далекого мандрівника». Погортала сторінки й відшукала опис Артура Сміт, який він зробив досліджуючи джунглі Амазонки. Дівчина уважно прочитала матеріал.
В ньому йшлося про те, що в одній зі своїх експедицій, Сміт знайшов дивовижно красиву рослину: низьку кущоподібну квітку. Він викорчовував кущик і поклав його у тару з іншим зразком (до того часу у нього не залишилося пустих посудин). А повернувшись до табору, чоловік помітив, що сусід кулеподібної квітки зів’яв (що ж, таке буває часто).
Артур описав, як пересадив екземпляр у горщик. Квітка швидко прийнялася і почала міцніти. Авадра, саме так він назвав рослину, була невибаглива у догляді й добре розросталася. І вже через три місяці буяла пишним білим цвітом. Щоправда, цвіла лише вона. Всі інші рослини, які він зібрав, зачахли.
З початком цвіту авадри, Сміт почав гірше почуватися. Спочатку це була втрата апетиту, потім сухий кашель, а тоді додалася ядуха. Вважаючи, що йому погано через перевтому, він дозволив собі вихідний, а в оранжереї залишив помічника.
Наступного дня йому покращало, і Артур був готовий братися до роботи. Яким же було його здивування, коли він побачив свою улюблену авадру у компостній ямі.
Звичайно він попросив пояснень у помічника.
– Отруйна рослина. Буде смерть, – пояснив бразилець.
У детальному звіті Сміт написав, що авадра отруйна. Коріння та стебла при розрізі виділяють молочко, що обпікає шкіру людини. Але ще більше небезпеки несе її цвіт. Квітки абсолютно не мають запаху, але повні невидимих людському оку пушинок, які осідають навкруги. На інших рослинах вони паразитують і намагаючись прорости, вбиваючи господаря. Для людей вони небезпечні тим, що забивають дихальні шляхи. Від цього втрата апетиту, кашель та ядуха. Якщо вчасно не ізолюватися від авадри, накопичений у легенях пух призведе до смерті від задухи.
Ботанік детально зобразив стебла та цвіт рослини. І Грейс була впевнена у тому, що квітка, яка ледь не вбила Артура Сміта у Бразилії, зараз вбиває принца Аравії.
Вона ще з годину, у своїй скромній бібліотеці, шукала іншу інформацію, яка підтверджувала б її здогадку, але так нічого й не знайшла. Тож вирішила відвідати бібліотеку Товариства.
Вже за кілька годин Грейс гортала журнали там. Але окрім тієї єдиної статті Сміта, нічого не було.
Повернувшись додому, вона не знаходила собі місця. Навіть робота в оранжереї не заспокоїла її. До опівночі жінка здригалася від найменшого шуму в домі. Бігла до вікна, коли вловлювала стукіт карети на вулиці. Але Бенедикта так і не дочекалася.
Наступного ранку вона проснулася пізніше ніж зазвичай.
– Лорд Коул ще вдома? – це було перше, що вона спитала у служниці, яка прийшла допомогти їй одягнутися.
– Ні, мадам. Лорд відбув у Палату пів години тому.
Грейс безсило повалилася назад на подушки. Але змусила себе підвестися, коли згадала про ранкові газети.