Всупереч бажанням - Селена Рейні
Через три тижні після весілля, Грейс остаточно переконалася у тому, що вагітна. Вона швидко втомлювалася, її часто нудило, а ще їй постійно хотілося їсти.
В один із ранків, жінка, борючись з позивами нудоти, боялася вилізти з ліжка. На її щастя, через кілька хвилин у кімнату запухнула Джинджер. Почувши скарги господарки на погане самопочуття, служниця відкрила навстіж вікна і подала їй м’ятний чай. Кутаючись у ковдру, Грейс вдихала прохолодне, ранкове повітря та пила теплий напій. І лише коли їй стало краще, служниця закрила вікна і допомогла господарці одягнутися.
Коли Грейс вийшла до сніданку, Коул ще був за столом.
– Доброго ранку, – привітався чоловік.
– Доброго, – буркнула у відповідь Грейс.
Дівчина сіла за стіл, а служниця налила їй ще одну чашку чаю та поклала на тарілку сухі тости, запевняючи, що саме такий сніданок рекомендований при її цікавому положенні. Грейс ще не встигла піднести чашку до носа, як її окутав виражений, тяжкий та терпкий запах лаванди. Шлунок відреагував неприємним спазмом. Жінка глибоко вдихнула. І це була помилка. Якщо досі лаванда лише витала навколо, то тепер осіла в її горлі, ніби вона проковтнула не тост, а шматочок мила.
У роті стало солодко, а шлунок напружився. Що буде далі, Грейс добре знала. Вона зірвалася з місця, побігла до найближчої пальми й виблювала той мізер, який встигла проковтнути. У цьому кутку їдальні, де з дрібних віконних шпарин дув свіжий вітер, їй стало краще.
Жінка витерла рукавом спітнілий лоб.
– Грейс, з тобою все в порядку? – турботливо запитав Бенедикт.
Він зупинився поряд з нею і в її ніздрі знову вдарив аромат лаванди, що викликало повторну реакцію організму. Грейс знову нахилилася до вазона. Графиня вже збиралася сказати чоловіку, щоб відійшов, але не встигла. До неї поспішили служниці. Вони підхопили її під лікті й потягнули до спальні.
А там над нею заметушилася Джинджер.
– Тости ваш шлунок не сприйняв. Доведеться вигадати інше меню…
– Мене знудило, бо я надихалася лавандового мила, яким користується мій чоловік, – пояснила Грейс. – Попроси економку та камердинера графа замінити усе лавандове мило на засоби з іншими ароматами.
– Добре, міледі.
Коли Джинджер вийшла, Грейс притиснула руки до живота, намагаючись хоч щось намацати під платтям. Але сьогодні її пальці, як і місяць тому, гладили плаский живіт. Щоправда, він був твердішим.
Мимоволі дівчина усміхнулася. Як щось настільки крихітне, що й не промацується, може так вперто заявляти про себе? Це щось забирає її енергію, змінило харчові звички, змусило ненавидіти колись найулюбленіший аромат.
Отже, правду кажуть, що діти – це диво. І жінці дана честь відчути це диво першою.
З того дня, коли Грейс зненавиділа лаванду, їй почала подобатися власна дитина. Жінка по-новому пізнавала старий, заїжджений світ. Всі органи чуття ніби загострилися. Особливо сильно вона відчувала зміни у собі, коли працювала в оранжереї. Квіти забуяли новими відтінками, вона гостріше вловлювала їхні аромати, насолоджувалася то шорсткістю, то ніжністю пелюстки та листочків.
І щоразу, коли знаходила у звичних речах щось нове, як от в тому, як тануло безе на язику чи у тому, що їй приємне кудахкання Джинджер, Грейс розуміла, що це прояви не її характеру, а дитинки, яка росте в ній.
Тепер, працюючи в оранжереї, вона не відчувала себе самотньою.
– Сьогодні ми будемо сіяти гайлардію, – тихо щебетала Грейс до дитини. – Ця пломениста квітка належить до родини айстрових. Її назвали в честь відомого покровителя ботаніки та члена Паризької академії наук, – Гайяра де Шарантоно, – говорила усміхаючись.
Це, мабуть, вперше її слухали й не перебивали.
– Рослина досягає висоти у три фути. На кожній ніжці по одному суцвіттю-кошику. Забарвлення квітів – від пурпурового до червоного. Зацвітуть гайлардії уже коли тобі буде шість місяців. Тоді ти зможеш нарвати їх для букета, – мабуть, – додала з сумнівом.
Як швидко ростуть рослини Грейс знала. А от щодо дітей була невпевнена…
– Ці квіти зустрічаються у диких умовах у Північній та Південній Америці. Як тільки ти та твій братик народитесь, я відправлюся в експедицію і…
Грейс так і не договорила. Серце стиснулося, дихати стало боляче, а в очах забриніли сльози. Що це? Реакція дитини на розлуку чи відгук її власної душі? Лише від усвідомлення того, що доведеться залишити своїх дітей і відправитися в інший кінець світу, їй стало млосно.
Жінка сіла на табуретку, зняла рукавиці, плеснула на обличчя водою, якою поливала розсаду. Почуття, які опанували нею – були незрозумілими та чужими її холодній, зваженій натурі. Але вони вже проросли у ній, як зернятко проростає у землі.
Що робити з цим, вона не встигла вирішити, бо в оранжерею увірвалася Беверлі, яка вже три місця носила титул леді Ешборн.
– Гісі! – радісно крикнула кузина та обійняла її за плечі.
– Беверлі? Коли ти приїхала у Лондон?
– Лише вчора ввечері. Я хотіла відразу навідати тебе, але Джеймс не дозволив, – мала вона на увазі свого чоловіка. – Як ти? Ми надто пізно отримали лист, у якому повідомлялося, що ти втекла по дорозі в Лондон. І ще стільки часу добиралися до столиці! Господи! Від дня твого зникнення пройшов більш як місяць! І ось ти, як запевнила тітка Маргарет, одружена з графом Коулом! Я нічого не розумію…