Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Історичний любовний роман » Всупереч бажанням - Селена Рейні

Всупереч бажанням - Селена Рейні

Читаємо онлайн Всупереч бажанням - Селена Рейні
ГЛАВА 13

Дівчина працювала над завданнями цілий тиждень. Весь цей час вона лише кілька разів покидала кімнату. І то не з власної волі. Одного разу вона спустилася у вітальню аби випити з тіткою Маргарет чаю. Вдруге відірвалася від роботи, бо прийняла нав’язливе запрошення прогулятися парком від тітки Люсінди. Втретє її відтягнув від столу брат Бенедикта, лорд Джонатан Дрейк, повівши майбутню невістку у театр.

А ще день вона провела з Кароліною та Чарльзом Евансами, які кілька тижнів тому супроводжували її зі свого родового маєтку до дядька Едварда, а звідти до тітки Маргарет.

Запевняючи родичів у тому, що з нею все в порядку і вона з власної волі хоче вийти заміж за графа, сама Грейс думала про те, що якби лорд та леді Еванс вирішили супроводжувати її ще й з Брістона у Лондон, їй би точно не вдалося втекти. Аж надто багато досвіду у цьому питанні мають старші Еванси, зважаючи на те, як часто тікала з дому їхня донька Беверлі.

Жоден з цих виходів не приніс Грейс задоволення. Ні, співбесідники були милі та уважні до неї. Чай смачний, парк красивий, а п’єса цікава. Але весь цей час її голова була забита завданнями від керівників експедиційної групи.

А от зі своїм нареченим Грейс побачилася лише двічі й то коли вони випадково перетиналися у холі.

Виконані завдання Грейс відвезла у товариство у четвер. А вже у п’ятницю у Коул-хол на її ім’я надійшло запрошення, в якому Грейс просили особисто відвідати науковий осередок.

В ту ніч вона спала погано. Дівчина була впевнена у своїх силах і розуміла, що її відповіді вразили засновників групи. Але все одно хвилювалася. Тому на ранок почувалася втомленою і розбитою.

Ліниво потягнувшись, дівчині все ж вдалося виповзти з-під ковдри. Вона привела себе в порядок і вийшла до сніданку. На довгому столі стояли таці з ковбасками, сосисками, беконом. Була вівсянка, картопля, кукурудзяна каша. Але Грейс пішла до яєчні. Яйця у такому стані вона ще не куштувала.

– Спробуй, – проказала поряд тітка Люсінда. – Бенедикт часто просить, щоб яйця приготували саме так: щоб білок схопився, а жовток залишився рідким, – пояснила.

Грейс поклала собі у тарілку два яйця та тости.

А тоді вмочувала хрусткі хлібці у рідкуватий жовток, і з незнаною раніше насолодою, проковтувала їжу. Ну чому вона стільки років відмовлялася від яєць?

Добре поснідавши, вона повернулася у кімнату, зібрала речі та відправилася у Британське товариство ботаніків. І тільки переступила поріг приміщення, відчула зміни.

Секретар, який під час минулих візитів приймав її сидячи, цього разу побіг їй на зустріч. Допоміг скинути плащ, рукавички та капелюх і відразу провів у кабінет керівників. Там її зустріли місіс Гаррієт та леді Харт, – жінки, якими вона захоплювалася протягом десяти останніх років.

Вперше Грейс дізналася про цих дам-ботаніків з альманаху, який виписав для неї дядько Чарльз Еванс. Дядько Едвард, у якого жила Грейс, побачивши у племінниці альманах, здійняв скандал через надмірні витрати (ще б пак, один примірник коштував так само як пляшка хорошого бренді). Однак Едвард втихомирився, коли дізнався, що за альманах платить Чарльз, який, на той час, сам ледь зводив кінці з кінцями.

Тоді, чотирнадцятирічний Грейс, місіс Гаррієт та леді Харт, – жінки, які подорожують світом у пошуку нових екзотичних рослин, здавалися мало не богинями. І от, тепер, вони перед нею і зустрічають її, Грейс, щирими усмішками.

– Міс Батлер?

– Так, це я.

– Дозвольте представитися вам. Мене звати…

– Ви – місіс Гаррієт. А ви – леді Харт. Я бачила ваші зображення в альманаху «Пори року».

– Справді? Не пригадую, щоб наші гравюри публікували там останнім часом…, – підтиснула губи леді Харт.

– Це було у шістнадцятому випуску. Тисяча вісімсот дев’ятий рік.

– Боже! Минуло стільки часу, – захихотіла місіс Гаррієт.

– Але ви зовсім не змінилися, – зробила Грейс комплімент старшим леді.

– Ох, дякуємо! – зашарілася місіс Гаррієт. – Чаю? – запитала.

– Так, із задоволенням.

Дами сіли, а служниця поставила перед ними чашки та чайничок.

– Отже, міс Батлер, ви вже, мабуть, зрозуміли, далеко не кожний, хто подає свою кандидатуру на членство в експедиції, має честь зустрітися навіть не з однією, а з двома засновниками Товариства.

– Я це розумію, – сказала Грейс, роблячи ковточок чаю.

Напій видався їй якимсь солодкуватим, хоча вона і не клала у чашку цукор.

– Але ваша робота не залишила нас байдужими.

– Ваш новаторський підхід щодо транспортування рослин! – захоплено вигукнула місіс Гаррієт.

– А пропозиції щодо укорінення живців! – додала леді Харт.

– І, звичайно ж, проєкт про збереження видів, що зникають! – перебила колегу місіс Гаррієт. – Загалом, такі прогресивні ідеї востаннє наше Товариство бачило, коли…, – і жінка задумалася.

– Ще коли ми самі подавали свої заявки на вступ, – допомогла їй подруга. – А це було…

– Сорок років тому, – здається, місіс Гаррієт сама здивувалася інформації, яку щойно видала. – Але, давайте, по черзі. Як ви вже, мабуть, здогадалися, ми будемо щасливі, якщо ви візьмете участь у нашій експедиції Південною Америкою.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
Відгуки про книгу Всупереч бажанням - Селена Рейні (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: