Всупереч бажанням - Селена Рейні
Дорогою, Бенедикт все діставав Грейс якимись питаннями. «Тобі не холодно?», «З вікна не дує?», «Нудить?». Відповідала леді Коул сухо і коротко. І зовсім не дивилася в його сторону. Надто боляче було бачити рідне обличчя й усвідомлювати, що вчора його цілувала інша жінка.
Врешті вони виїхали за межі Лондона і направилися далі на схід. Ще дві години й карета звернула на вузьку доріжку обсаджену по сторонах старими деревами. Грейс уважно подивилася на узбіччя.
Понад дорогою тягнулися віялові клени, які вона впізнала за бордовим листям на землі. «Мабуть, – подумала Грейс, – у теплі місяці ця доріжка виглядає казково». Вона навіть уявила, як дерева зливають у дві червоні смуги понад шляхом.
Нарешті вони під’їхали до будинку. Маєток був споруджений з піщанику рідкісного блакитного відтінку. І знову уява Грейс намалювала красиву картину: чудовий дім на фоні літньої зелені.
От тільки вона і без окулярів побачила б, що маєток пустує і занепадає без господарів. День видався похмурим, а у жодному з парадних вікон не світилося світло. З двох десятків димарів працювало лише два-три. Галявина перед маєтком була невичищена на зиму. Та й сад, який Грейс зловила косим поглядом, здичавів.
Карета спинилася і Бенедикт допоміг дружині вийти.
– Це Блу-хаус. Залишилося ще кілька формальностей, але він вже майже наш.
Грейс прикусила губу, щоб не розридатися на порозі. Отже, він висиляє її у цей мотлох.
Їх зустріла мила старша пара, яка доглядала за маєтком. Бенедикт, не приховуючи свого піднесеного настрою, почав водити дружину просторими й непривітними вітальнями, необжитими спальнями та моторошними залами. І чим довше вони оглядали дім, тим у більший відчай впадала Грейс.
І це тут їй доведеться жити?
– Знаю, – Бенедикт помітив сумний вираз обличчя дружини, – тут багато роботи. Потрібно замінити шпалери, оновити стелю, прочистити каміни. Доведеться підібрати меблі, килими, штори та тюлі. Але в нас вдосталь грошей, щоб найняти людей, які цим займуться, – він вів її до задньої частини дому. – Ти ж будеш працювати тут…
І Бенедикт відкрив перед Грейс двері в оранжерею.
Навіть у такий похмурий день, величезне приміщення вразило жінку своїм світлом. Стеля практично повністю була зроблена зі скла. Сама оранжерея була візуально поділена на десять зон, – принаймні стільки нарахувала Грейс. У одних частинах були вистелені ґрунти різних типів: від піщаних до кам’яних. В іншій зоні стояли різноманітні стелажі з земляними насипами та покинутими інструментами. А ще тисячі різних за формою та матеріалом горщиків.
– Господи! – проказала Грейс і затулила рот руками.
Ця оранжерея була більше навіть за ту, що була при королівському дворі. Таке місце вона навіть у найсміливіших мріях не наважувалася уявити.
– Двадцять років тому тут жив сер Марвін Поттер. Мабуть, ти чула про цього ботаніка, – Грейс кивнула. – Після його смерті син містера Поттера, Гарольд, ще деякий час намагався підтримувати порядок в оранжереї. Але, як він зі соромом мені зізнався, у нього не було хисту до рослинництва. Тому, коли я розповів йому про свою дружину-ботаніка, він з радістю продав нам дім. За умови, що ти, час від часу, пускатимеш його сюди, щоб піддатися ностальгії.
Грейс все ще вражено мовчала, тож Бенедикт продовжив весело лепетати.
– Це все тепер твоє, Грейс.
До цього моменту Грейс і не здогадувалася, що така велика радість може супроводжуватися настільки сильним болем. Вона ходила величною оранжереєю, дорогою торкаючись то одного, то іншого предмету, але так і не наважувалася промовити слова подяки. Бо, щиро кажучи, не була вдячна за такий сюрприз.
– Грейс? – занепокоєно позвав її граф.
– Тож, коли я маю переїхати сюди? – вона говорила рівно, зовсім байдуже.
– Дім ще не готовий для переїзду. До нашого приходу я просив прибрати лише графські апартаменти, вітальню та столову. Все інше потребує часу. Думаю, будинок доведуть до ладу лише через три-чотири місяці. Щодо оранжереї, то на це питання можеш відповісти лише ти.
Вони пройшли далі. Грейс спинилася біля низького столика. Ймовірно, на ньому повинні стояти горщики з квітами. Бенедикт рідко заглядав у оранжереї домів, у які його запрошували. А якщо і заглядав, то не для того, щоб полюбуватися рослинами.
– Ти відвезеш мене у Коул-хол, щоб я забрала свої речі, чи пришлеш їх мені згодом?
– Нам не обов’язково переїжджати так швидко. Нехай дім спочатку підлатають. Ми можемо пожити тут якийсь час, щоб ти краще ознайомилася з оранжереєю і склала список завдань. Але, думаю, керувати роботою можна і з Коул-холу.
– Ні. Все гаразд. Я можу більше не повертатися у той дім.
– Грейс, ти повинна зрозуміти, що я не зможу постійно жити тут. Цей дім занадто далеко від Лондона…
– Я розумію.
А йому здавалося, що вона нічого не розуміє. Вони можуть проводити тут зиму і літо. Але у збір винограду їм доведеться їхати до Сомерсета, а під час сесій парламенту жити у Лондоні.
Вона обернулася. Опустила голову, щось виводила пальцями по дерев’яній поверхні стелажа.