Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Детективи » Арахнофобія - Юрій Володимирович Сорока

Арахнофобія - Юрій Володимирович Сорока

Читаємо онлайн Арахнофобія - Юрій Володимирович Сорока
не вилазити з бронежилета. Що ж, це краще, аніж куля снайпера. Хоча, поклавши руку на серце, мушу сказати, що Маріуш, найімовірніше, воює з вітряками. Одним словом, поживемо – побачимо. З завтрашнього дня починаємо вивчати біографію пані Красовської. Я вже відчуваю нетерпіння – до такого чтива далеко Джеймсу Хедлі Чейзу й Агаті Крісті, разом узятим. І я можу побитися об заклад на велику суму що я не помиляюся.

26 липня. І чому я не побився об заклад?! Все ясно – надто легкі гроші не для Ярослава Савицького. Але годі інтригувати читача. За минулу добу й нинішній ранок нам з Маріушем довелося переворушити, напевне, кілька центнерів архівних паперів. І справа була вартою отриманого результату. Але все по порядку. Барбара не покривила душею, оповідаючи мені про своє минуле ще там, у кав'ярні «Золотий Дукат». Мартін Красовський, схоже, і справді був її справжнім коханням. І, напевне, єдиним випадком, коли «чорна вдова» не доклала зусиль до того, щоб звести благовірного з нашого недосконалого світу. Я навіть розумію чому: вона була ще надто молодою, а Мартін був жаданою партією для неї. Партією, до того ж значно вищою за походженням, аніж нікому не відома у Варшаві дівчина з України. Двадцятивосьмирічний красень, капітан війська Польського, пілот винищувача, спортсмен і володар кількох досить значних нагород чемпіонатів Польщі з плавання. Крім того, Мартін був аж ніяк не бідною людиною. Чим привабила до себе погляд такого жениха Бася, залишимо на її совісті. Врешті, для нас це й не важливо. Важливіше те, що відбулося далі. Молоді жили щасливо, але недовго. За півроку МіГ-29, що його пілотував Мартін, несподівано для всіх вибухнув під час навчального польоту, не залишаючи своєму пілотові жодних шансів на порятунок. Зрештою, все, що залишилося від коханого чоловіка, опинилося в зачиненій домовині у квартирі Басі й Мартіна, серед вінків, чорних стрічок і родини, котра журилась разом з невтішною Барбарою. Але залишився позаду похорон, зайняли своє місце в архівах матеріали численних комісій із розслідування катастрофи, роз'їхалися по своїх домівках родичі, а Барбара лишилася сама наодинці із своїм горем. Кажуть, що цей період у житті кожного, хто пережив утрату близької людини, найважчий. Можливо, важко було й Барбарі, але вона на диво швидко оговталася. Потрібно було жити далі, а вона раптом зрозуміла, що тепер немає кому утримувати її, щедро розраховуватися за всі її недешеві забаганки, осипати дорогими подарунками, водити до вишуканих ресторанів, возити на фешенебельні курорти. Проте був у цій гіркоті розчарування життям один втішний момент – буквально за місяць до загибелі Мартін застрахував своє життя на кругленьку суму. Він приніс Барбарі страховий поліс і, сміючись, сказав, що тепер міністерство оборони має дорожити ним значно більше, аніж робило це раніше, позаяк, утративши такого цінного спеціаліста, воно втратить одночасно й гроші, яких вистачило б для виплат заробітної платні кільком офіцерам протягом цілого року. Багато б я віддав, щоб побачити очі Барбари, коли вона дивилася на той поліс уже після смерті Мартіна, раптово відкривши для себе, на її думку, геніальний план безбідного існування. Звичайно, їй залишалося обміркувати ще багато деталей. Але головне стало ясним як божий день – є люди, згодні заплатити за смерть. Я присягаюся, очі її палали тоді пекельним полум'ям!

Барбара горювала близько семи місяців. Може, страхові гроші за Мартіна скінчилися, а може, вона закінчила обдумувати свій план, не знаю. Точно я знаю лише одне – наступне заміжжя Барбари не мало нічого спільного з коханням або бажанням створити сім'ю. Павучихам не потрібне ні перше, ні друге. Другим її чоловіком мав необережність стати заступник директора досить великої текстильної фабрики.

Після одруження пан Качинський, саме таким було його прізвище, прожив лише рік, померши від гострої ниркової недостатності й залишивши молодій дружині своє немаленьке майно. А також страховку за життя, якихось кількасот тисяч злотих. Ще за рік жертвою «вдови» став чемпіон Польщі з автоперегонів у класі ралі Станіслав Борщаківський, котрий помер за вісім місяців від цирозу печінки. Думаю, нікого не здивує той факт, що пан Станіслав, ризикуючи всю свою кар'єру гонщика здоров'ям та життям, застрахувався на триста тисяч злотих рівно за три місяці до смерті. А ще за півроку з'явився багатий німецький фермер Удо Штайнер, котрий утратив розум від посмішки Барбари, свої статки й життя від її алдріну, а натомість отримав горбик землі на кладовищі й обеліск із написом: «Від вічно скорботної дружини». Тут Дойче Банк утішив пані Барбару двомастами тисячами цілком вільно конвертованих дойчмарок, виконуючи свої зобов'язання перед нею, як перед єдиною спадкоємицею гера Штайнера. Дякувати Богу й демократії, Берлінська стіна вже впала на той час, дихнувши у Східну Німеччину, як і в усю Східну Європу, славнозвісним вітром змін, про які так натхненно співав Клаус Майне зі славетних «Скорпіонів». Але Барбара не оцінила можливості переїхати західніше й повернулася до Варшави, де спокійно жила у своєму великому і сповненому достатку будинку, отримуючи від життя все, що могли дати гроші її невдах-чоловіків. Хоча «жила спокійно» – це не надто влучні слова. Саме в цей період свого життя Барбара потрапила в коло зору поліції, що, безумовно, стало для нас із Маріушем приємним сюрпризом. Адже кожному відомо, що бюрократична машина поліції накопичує про людей, якими цікавиться, масу потрібного й непотрібного матеріалу. А будь-який, навіть неважливий, на перший погляд, папірець може за певних умов стати цінним доказом у справі.

Власне, у поле зору поліції попала не сама Барбара, а її співмешканець Павло Стоцький, голова не надто великого, але особливо «відмороженого» бандитського угруповання, що займалося на ринках Варшави рекетом торгашів з України, а також «бомбило» автобуси, у яких із Польщі до України везли сотні тонн вибіленої в дикі тони джинсової тканини, що мала вбіса модну назву «варенка». Невідомо, чому Стоцькому вдалося уникнути долі попередніх чоловіків Барбари, але факт залишається фактом – вона не отруїла його. Особисто я думаю, що вона боялася Стоцького. А крім того, мала гостру потребу в надійному захисті у такий непевний час, який почався після того, як сконав східний монстр із назвою СРСР. Як би там не було, Стоцький згодився їй у майбутньому не раз, у чому і я особисто мав змогу переконатися на власних ребрах. У середині дев'яностих, після чотирирічної перерви у своїй жахливій діяльності, «чорна вдова» знову вийшла на полювання.

Відгуки про книгу Арахнофобія - Юрій Володимирович Сорока (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: