Нові коментарі
Ірина
21 березня 2025 17:30
 Книга про те, як контролювати себе і свої бажання. Дізналася, чому ми робимо те, що робимо, і як стати сильнішою.
Сила волі - Келлі Макгонігал
23 лютого 2025 15:54
«Доктор Сон» Стівена Кінга — це не просто продовження класичного роману «Сяйво», а й глибоке дослідження теми відродження, внутрішніх травм та
Доктор Сон - Стівен Кінг
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Публіцистика » Спомини - Йосип Сліпий

Спомини - Йосип Сліпий

Читаємо онлайн Спомини - Йосип Сліпий

88. Архиєпископ Іджіно Евдженіо Кардінале


89. Монсеньйор Йоганнес Віллебрандс


Особи, причетні до переговорів про звільнення з ув'язнення митрополита Йосифа Сліпого

90. Отець Фелікс Морліон


91. Норман Казенс


92. Микита Хрущов


93. Олег Биков



94. Довідка про звільнення Йосифа Сліпого



95. Одяг, в якому Йосиф Сліпий після звільнення виїхав зі Сибіру


96. Читацький квиток Йосифа Сліпого з Державної публічної історичної бібліотеки в Москві, вироблений 1 лютого 1963 p., після звільнення


97. Паспорт Йосифа Сліпого, виданий йому 2 лютого 1963 р. для виїзду з СРСР


98. Лист-запрошення від папи Івана XXIII, який Йоганнес Віллебрандс вручив Йосифу Сліпому при зустрічі в Москві


99. Лоріс Каповілла — особистий секретар папи Івана XXIII



100. Перстень і хрест від папи Івана XXIII, вручені Йосифу Сліпому Лорісом Каповіллою у день прибуття митрополита до Риму, 9 лютого 1963 р.


101. Авдієнція в папи Івана XXIII у Ватикані, 10 лютого 1963 р.


102. Розмова з ватиканськими достойниками після авдієнції


103. Йосиф Сліпий у день уродин з архимандритом монастиря св. Ніла о. Теодором Мініші у Ґроттаферраті, 17 лютого 1963 р.


104. Йосиф Сліпий зі спільнотою братів монастиря св. Ніла, лютий 1963 р.


Вкладка IV (після с. 576)



105. Карта, яку Йосиф Сліпий подарував папі Іванові XXIII на авдієнції 10 лютого 1963 р.

Примітки до електронної версії
Перелік помічених та виправлених верстальником помилок набору

С. 13: Діяспорі грозила асиміляція, а у ватиканських колах щораз більшого впливу набирала т. зв. Остполітік, метою якої було за всяку ціну знайти порозуміння і modus vivendi з атеїстичними та [комуністистичними] => комуністичними режимами Східної Европи.

С. 18: Після цього виключний доступ до “Споминів” мав тільки владика Іван Хома, який [використовув] => використовував їх у своїх працях про Йосифа Сліпого.

С. 21: Іншим унікальним додатком [ілюстативного] => ілюстративного матеріялу книжки є карта СРСР, яку митрополит Йосиф Сліпий вручив папі Іванові XXIII під час приватної авдієнції у Ватикані, що відбулася наступного дня після його прибуття до Риму, в неділю, 10 лютого 1963 р.

С. 31: Це свідчить про те, що копія [зробена] => зроблена вже досить давно, але у будь-якому випадку після того, як патріярх вніс свої поправки в текст, бо вони тут наявні.

С. 45: Оскільки для сучасного читача така практика незвична і важка для сприйняття, то в даному виданні [апостороф] => апостроф вживається згідно з правилами сучасного правопису.

С. 46: Сильна особистість та незламний дух Сліпого з іще більшою виразністю розкриваються перед нами в розповіді про його табірний період життя, коли силою [оставин] => обставин недавно інтронізований митрополит стає простим в’язнем радянського ҐУЛАҐу.

С. 49: У таких твердженнях, звичайно, більше говорять емоції та упередження, ніж [холодий] => холодний розум.

С. 157: Воно також міститься в рукописі, але не у відповідному для нього місці, а дописане як вставка на початку [червертого] => четвертого зошита без вказівки на його конкретне місце у тексті.

С. 176: З того ляґера було видно, як в напрямі Красноярська тижнями цілими їхали [поїздки] => поїзди з військом, гарматами, літаками, амуніцією.

С. 232: Село Хмелівка (Винявка) лежить у 20 км на [південий] => південний захід від Теребовлі.

С. 232: Цю подію Йосиф Сліпий ще раз описує в листі до Христини Дичковської від 18 листопада 1974 року та уточнює, що повстанці забрали у діда Романа 1200 ринських, що в [перахунку] => перерахунку на сучасні гроші (станом на 1970-ті pp.) відповідало 120 тисяч доларів.

С. 268: Мартін Жужі (Martin Jugie, 1878–1954) — французький асумпціоніст, професор Папської Латеранської семінарії в Римі, професор догматики в Папському східному інституті, визначний учений-візантиніст, автор [числених] => численних наукових праць та монографій, один із головних опонентів Івана Меєндорфа в науковій дискусії про паламізм.

С. 268: Філософію та богослов’я вивчав в Єрусалимі, Римі та Константинополі, згодом став [професорм] => професором у Східній семінарії в Халкедоні (Кадікой, Туреччина), входив до редакції журналу “Відлуння Сходу” (Echos d’Orient), з 1912 протягом 20 років очолював Інститут візантійських студій (Institut detudes byzantines).

С. 275: Основні праці: “Подружнє право в новім кодексі

Відгуки про книгу Спомини - Йосип Сліпий (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: