Пацифікація - Автор невідомий
У телєґрамі до Апостольської Столиці правиться: «Кореспонденти американських ґазет, що останніми часами відвідували Галичину, доносять про страшні польські звірства, докопувані на невиннім українськім населенню. Свободолюбні американці твердять, що вони ніколи не чули про такі варварства, яких допускається Польща над українцями. Жертвою того польського дикунства падає між иншим й українське католицьке духовенство. З найбільших радіових стацій в Америці подають імена катованих і на смерть нагаями побитих невинних українських священиків. І от тому звертаємося до Апостольської Столиці з проханням вплинути на католицьку Польщу, щоби вона не застосовувала супроти 8 міліонів поневолених нею українців большевицьких метод крівавого терору».
У телеграмі до Бріяна правиться: «Сама Франція заважила головно на відданю Галичини па поталу Польщі проти виразного протесту міліонів українського населення.
0 Франції пішла армія Галера, що загарбала Галичину. І тому Франція відповідь-перед гуманністю і справедливістю за ту всю екстермінаційну політику, яку застосовує польський уряд проти українців. Чи за те полягли американські жовніри українського роду на французьких полях, щоб їх батьків, сестер і братів на смерть побивали на-гаями жандарми ^польської держави, себто, тої, яка повстала з ласки аліянтів? Хочемо вірити, що французький уряд не піддержуватиме далі такої держави як Польща, якої уряд толерує висаджування в повітря українських кооператив, шкіл і бібліотек та розстріли без суду. Ми заряджуємо в цілій Америці по всіх містах масовий протест проти польських звірств у Галичині. А Вас просимо заявитися в імя гуманності! за негайне припинення польського терору в Галичині і за призначення міжнародної комісії для безсторониого розслідження причин і наслідків останніх кровавих подій у Галичині».
— «Український Робітничий Союз» вислав довшу телеґраму до держ. секретаря Стимсона, премієра Мек Доналда та до Ліґи Націй, в якій між иншим правиться:
«Ми примушені звернути Вашу увагу на режим терору, що пану б в українській Галичині, яка тепер є під польською владою. Військо запило села, тисячі невинних людей арештували, ще більше катують, бють і піддають найбільш брутальному знищенню. Українські школи, бійпьотеки і освітні установи закривають, кооперативні крамниці граблять, збіжжа і харчові продукти реквірують без заплати, селянські хати
1 маєтки руйнують. -Як організація, що обеднує 15.000 американців українського походження, ми підносимо рішучий протест проти насильства, доконуваного над нашими рідними, і в імя гуманиости просимо Вас, щоб Ви зробили все, що лежить у Вашій силі, щоб спинити безпощадний терор польської влади».
— «Український Народній Союз», Джерси Сити, що-обеднує понад 25.000 українців,, вислав дня 25. X. б. р. велику телеґраму до секр. Стимсона, Вашингтон.
— «Український Демократичний Клюб» в Ню-арку вислав протест до конгресмена Hartley-a, а копію до Губернатора Carson-a і майора Ню-арку Congleton-a.
— HO українських організацій у Скрентоні, Па вислали 22. X. б. р. до Вашингтону та Ліґи Націй довшу телеграму, в якій правиться: «Польські жовніри і жандарми
■ плюндрують українські села в Галичині, катують до смерти селян, нищать їх збіжжа. саджають тисячі невинних людей в тюрму. Українські школи й товариства розвязані, їх майно знищене або висаджене бомбами. Переслідуване нелюдським способом українське населення втікає з своїх сіл і ховається по лісах і очеретах».
— «Товариство Жіноча Поміч» у Скрентоні, Па. вислало 26. X. б. р. телеграми до Стимсона, сен. Бори та Ліґи Націй.
— «Американсько-укрсіїнська політична Ліґа пов. Лікаванні», Скрентон, Па. вислала протест до Вашинґтону, Ліґи Націй та сен. Бори.
— «Український Допомоговий Комітет», централя 12 укр. товариств, вислав 25. X. б. р. телеграми до Стимсона, Ліґи Націй, Мек Доналда, Бріяна, Р. Бордена в Канаді. Протест вмістили всі місцеві американські часописі.
— Телеграфічні протести вислали до Стимсона такі українські товариства (кожне зокрема):
»'Товариство американських горожан «Міллсніюм», Ню-арк, Н. Дж.; Тов. «Боротьба», Клівленд, От.; Тов. «Згода», Миш.; Відділ «Оборони України», Вунсакет, Р. Ай.; Відділ «Українського Робітничого Союза», Сент Джансвил, Н. Й.; Тов. ім. Шевченка, Кемден, Н. Дж.; Брацтво св. Михаіла, Кемден; Відділ «Провидіння», Кемден; Відділ У. Р. Союза, Кемден; Сестрицтво Непорочного Зачаття, Кемден; Брацтво Серця Icy-гового, Кемден; Греко-кат. церква Михаіла, Кемден; «Український Просвітний Клюб», Кемден; Відділ «Оборони України». Бостон, Масс.; Українська Православна церква. Пасейк, Н. Дж.; Відділ УРСоюза в Гинссдейл; Відділ УРСоюза в Матапан, Масс.: Українська греко-католицька церков у Піттсбурґу, Па.
— Телеграфічні протести до Стимсона та Ліґи Націй вислали такі українські товариства і організації (кожне зокрема):
«Союз Української Молоді». Нm-арк; «Українське Жіноче Заіюмогове Товариство^, ІПнкаї'о, Ілл.; Українська греко-католицька партія. Скретон, Па.: Відділ УРСоюза. Голийок, Масс. (помішено в місц. амер. часописі: «Голийок Дрйлі Тренскрипт»); 8 укра-їпських товариств в Теіілор, Па.; «Український американський горожанський клюй», Ню-Броневик, Н. Дж.; Відділ «Оборони України». Філядельфія. Па.; «Січ» та нииіі українські товариства в Шикаґо, Ілл.; Відділ «Оборони України>,• і Відділ УРСоюзч u Шикаго-Борнсайд, Ілл.; Відділ УРСоюза, Іст. Шикаґо; «Товариство бостонських українців» у Бостоні; Українська греко-католицька церков, Скретон. Па.; Українська народня церков, Скретон, Па.; Українські організації в Елмаііра Гайте, Н. Й. (про протест писали місцеві американські часописі); «Украінсько-амвриканський горожанськи* клюб» у Вест-Вервик.
— Телеграфічні протести до Гувера висали такі товариотва (кожне поодиноко):
Відділ УРСоюза, Бридж Порт, Конн., Греко-католицька церков, Карнеджіе, Пеи.
— Телеграфічні протести до Ліги Надій вислали такі товариства (кожна зокрема):
Збори обеДнаних громадських t церков них організацій в Кемден, Н. Дж.; *Укра-їнський американський Клюб», Ром, Н. Й.; «Українська Громада», Френклин, Па. (писала про це місцева американська преса);