Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Наука, Освіта » Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш - Барбара Шер

Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш - Барбара Шер

Читаємо онлайн Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш - Барбара Шер
місяця! Гроші – ніби категорія сфери емоцій, просто якесь уособлення фрази «Я не можу». Отже, щоб бути готовим зухвало прийняти виклик цієї найбільшої з усіх перешкод, почнімо зі справді високої гори – мільйона доларів. Це стане гарною розминкою для вашого мозкового штурму, оскільки, якщо ви впораєтеся з цією сумою, будь-які інші проблеми з грошима, якими б великими вони не були, здадуться вам дрібницею.

Припустімо, що ваша мета – здійснити навколосвітню подорож на власній яхті. Для більшості з нас це досить смілива фантазія, і в списку проблем, вочевидь, неодмінно з’явиться запис на кшталт: «Тільки мільйонери можуть дозволити собі яхти». («Я не можу, тому що в мене немає Х – я не багатій».) Отже, ваше питання № 1, імовірно, звучатиме так: «Як я можу отримати яхту (або доступ до неї, що мене влаштує), не маючи мільйона доларів?» Друге питання: «Де мені взяти мільйон доларів?»

З якого ж питання розпочати мозковий штурм? Це залежить тільки від пробного каменя, схованого у вашій меті. Я бачу тут три можливі варіанти:

1. Багатство заради багатства.

2. Володіння власною яхтою.

3. Навколосвітня подорож із шиком.

Тільки у випадку, якщо ваш пробний камінь – саме багатство, починайте мозковий штурм із питання № 2!

Зверніть увагу: я не кажу, що не варто мріяти про великі статки. Хто б цього не бажав? Але якщо ви говорите: «Якби я був багатим, я б зробив це, і те, і се», – якщо, іншими словами, ви хочете бути багатим, аби мати можливість займатися тим, що вам подобається, тоді значно краще просто взяти й робити це. Щойно ви почнете діяти, у вас з’явиться стільки енергії та ідей, що ви вигадаєте сотні шляхів розбагатіти, займаючись улюбленою справою, – якщо, до речі, гроші досі вас цікавитимуть: цілком можливо, ви відмовитеся від цього прагнення, коли з’ясується, що вам не потрібні мільйони, аби почуватися щасливим. Однак якщо ви вирішите, що треба спочатку здобути багатство, існує велика ймовірність того, що ви не розбагатієте – і не отримаєте при цьому того, чого бажали.

Звісно, мільйон доларів можна заробити. Багатьом «звичайним геніям», таким як ми з вами, це вдалось, і ви також можете використати мозковий штурм, аби знайти свій спосіб. Але іронія в тому, що мрії, в основі яких не лежить пробний камінь, або ті, що пов’язані з засобами досягнення цілей, справді дуже рідко здійснюються. Це тому, що в них немає доступу до справжнього джерела енергії – бажань вашого серця. Люди, які дійсно хочуть заробити гроші, досягають мети, тому що цей процес їх заводить. Решта нас лише дозволяють грошам відволікти себе від того, що їх справді цікавить[38]. Але ми не повинні цього допустити. Гроші є результатом людської винахідливості. Тому саме ця винахідливість дозволить знайти шлях, аби обійти створені ними перешкоди.

Отже, припустімо, що в нашому прикладі пробним каменем є «володіння власною яхтою» або «навколосвітня подорож із шиком». Ми розпочнемо з питання № 1 та подивимось, як досягти мети, витративши значно менше, ніж мільйон доларів.

Етап 1: Літання у хмарах

Техніки мозкового штурму різняться на цьому етапі тільки тим, як ви отримуєте свої ідеї, а не тим, що ви потім із ними робитимете. Є три способи «літання у хмарах».

Мозковий штурм наодинці

Узявши олівець та папір, сядьте в якому-небудь тихому, затишному куточку, де ніхто не заважатиме вам мріяти. Угорі першого аркуша запишіть проблему, наприклад: «Де взяти яхту / Як здійснити навколосвітню подорож із шиком без мільйона доларів?»

Тепер починайте занотовувати всі ідеї, які спадають вам на думку, ще раз наголошую – всі. Не відкидайте жодну з них, якими б фантастичними або легковажними вони не здавались. Якщо вам потрібна яхта, то ідея піти вночі на пірс і вкрасти одну цілком згодиться. На цьому етапі не редагуйте та не оцінюйте своїх думок. Це стримуватиме вашу уяву, і ви можете пропустити гарну ідею. Фантазуйте досхочу – доки не вичерпаєтесь остаточно.

Якщо вам складно позбутися звичних обмежень людського мислення, спершу можна повернутися до вправ важких часів і дати вихід негативу: гнітючий вплив збентеження й побоювань вам не потрібний. Якщо причина труднощів не в цьому і вам просто необхідний якийсь поштовх для генерації свіжих, оригінальних ідей – є другий прийом мозкового штурму наодинці, який дійсно може відпустити вашу уяву.

Мозковий штурм у формі рольової гри

Вправа з розділу 3 «Побачити себе очима інших» допомогла вам з’ясувати, що, граючи роль іншої людини, ви відкриваєте такі багатющі поклади знань у своїй голові, про які раніше навіть не підозрювали. Окрім того, що це весело, така рольова гра – один із найкращих шляхів пошуку свіжих ідей.

Ваша звична особистість – сама по собі роль, на яку вас обрано часом, місцем та культурою. Але вона не розкриває всього вашого потенціалу. Ви народилися з тим самим набором інструментів у голові, що й мисливець кам’яної доби, вельможна дама вісімнадцятого століття, професійний картяр, який подорожує плавучими казино Міссісіпі, або японський монах. У вас є здатність приміряти на себе роль кожного з них у своїй уяві – і ніби подивитися на світ новими очима.

Можна використати членів вашої уявної «ідеальної родини» як персонажів для цієї гри або спробувати себе в ролі геть різноманітних та далеких від вашого справжнього життя людей, як-от:

1. Старий погонич мулів.

2. Королева іншої країни.

3. Божевільний геній.

4. Марсіанин.

5. Блазень.

6. Президент величезної корпорації.

7. Рибалка з островів Самоа (ескімоський мисливець, воїн африканського племені ватузі тощо).

8. Інженер, який будує мости в Андах.

9. Нафтопромисловець із Техасу.

10. П’ятирічна дівчинка.

Щоб увійти в будь-яку з цих ролей, заплющте очі та уявіть собі життя, спосіб мислення й середовище певного персонажа. Тоді подивіться на свою проблему з їхнього погляду й запишіть, які шляхи її розв’язання спали вам на думку.

Наприклад:

Альберт Ейнштейн: «Розумний співрозмовник – велика розкіш у наші дні. Можливо, якийсь власник яхти просто захоче мати вас поряд на борту як компаньйона для приємної бесіди. А може, є щось, чого б ви могли навчати? Розповідати про зірки, мальовничі острови Греції або Ґалапаґоський

Відгуки про книгу Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш - Барбара Шер (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: