Хроніка війни. 2014—2020. Том 2. Від першого до другого «Мінська» - Дар'я Бура
Про під час брифінгу повідомив заступник керівника ІАЦ РНБО Володимир Польовий.
За його даними, терористи шість разів завдавали ударів по позиціях сил АТО на території аеропорту «Донецьк» та н.п. Піски
• За минулу добу в зоні АТО загинули шість українських бійців, ще 10 — отримали поранення.
Про під час брифінгу повідомив заступник керівника ІАЦ РНБО Володимир Польовий.
За його даними, терористи шість разів завдавали ударів по позиціях сил АТО на території аеропорту «Донецьк» та н.п. Піски
2 листопада 2014 року
• Ірина Вовк «На щиті. Спогади родин загиблих воїнів»
ЮРІЙ КРУГЛІКОВ («ЛОМ») (21.07.1977 — 02.11.2014). Батальйон «Воля» (24 ОМБр)
— Він у переддень дзвонив мені, у суботу. Був такий сонячний день, і я за ним так засумувала: йшла з роботи й набрала, хоча знала, що не можна. А не витримала. І, ви знаєте, він мені такими ніжними словами говорив, якими рідко міг говорити — хіба, у день народження: «Мамочко, мамусінька, мамулічка, я скоро приїду, на день народження Михайлика, залишилися якісь три тижні». А мені стало від того так легко й приємно, серце стало спокійніше битися, я вмиротворено йшла додому з думкою, що скоро його обійму. А наступного дня надвечір ми отримали телефонний дзвінок: «трапилася непоправна трагедія». Ми не могли прийти до себе. Трагедія... трагедія. Ви знаєте, Ірочко, от я тепер як слухаю новини з фронтуй чую про загиблих хлопців, то я кожну ту смерть приймаю так близько до себе, як тоді в листопаді смерть свого Юрчика. Бо тільки мама, яка таке жахіття пережила, знає, що прийшло в сім’ю велике горе. Важко матері говорити про свого сина, коли його вже нема. Так важко...
• Зведення новин
За минулу добу загинуло троє українських військовослужбовця, семеро отримали поранення.
Про це у ході брифінгу заявив керівник ІАЦ РНБО Андрій Лисенко.
• За минулу добу бойовики 28 разів обстріляли наші блокпости, опорні та спостережні пункти.
Про це йдеться у повідомленні прес-центру АТО.
Найбільш складна ситуація в районі населеного пункту Кримське. Новоласпа, Гранітне, Чернухіно та Майорськ — наступні точки напруження, де стались вогневі нальоти.
• 2 листопада в районі одного з блокпостів поблизу Маріуполя стався терористичний акт, внаслідок якого два українських військових загинули, ще один отримав поранення.
Про це у ході брифінгу повідомив керівник ІАЦ РНБО Андрій Лисенко.
«На блокпост на автомобілі приїхав мешканець одного з навколишніх сіл, який начебто збирався передати певну кількість гуманітарного вантажу для бійців полку «Азов». Автомобіль було зупинено для догляду. При підході до транспортного засобу доглядової групи військовослужбовців відбувся потужний вибух», — зазначив Лисенко.
3 листопада 2014 року
• Зведення новин
У зоні проведення антитерористичної операції поранення дістали троє українських військових.
Про це повідомив речник прес-центру АТО Владислав Селезньов.
• За останню добу бойовики 7 разів обстріляли населені пункти на Донбасі, а також обстріляли донецький аеропорт і позиції сил АТО на трасі до Бахмутки.
Про це повідомляє прес-центр АТО.
• Терористи обстріляли з важкої зброї блокпост № 31 на Луганщині.
Про це розповів речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.
«В районі смт Фрунзе Слов’яносербського району терористи обстріляли з установок «Град», гранатометів та стрілецької зброї блокпост № 31».
• Найбільшу активність терористи проявляють у районі Донецького аеропорту, у Станично-Луганському Слов’яносербському та Попаснянському районах Луганської області.
4 листопада 2014 року
• Геннадій Харченко «Щоденник артилериста»
[Донбас] Кухня і кулінарія в зоні АТО
Деяким батальйонам і дивізіонам пощастило розташуватися на території закинутих підприємств, шахт і баз відпочинку і там реанімувати колишній харчоблок.
Хтось від перших днів перебування на Донбасі взяв із собою величезні польові кухні і зумів завдяки їм організувати процес приготування і приймання їжі. Наприклад, як це зробив майор Десна в першій гаубичній батареї першого дивізіону 55-ї артбригади. Здебільшого, там, де їжу готують відразу на всіх і офіцери їдять із загального котла, харчування бійців доволі смачне і різноманітне.
У нас у бригаді були такі приклади. Перший гарматний дивізіон і протитанкова батарея Кирилова. Там усе саме так.
Але, на жаль, були і прямо протилежні випадки. Коли організовувалася окреме харчування для офіцерів, а із солдатського котла безбожно крали продукти.
У другому гарматному дивізіоні якість приготовленої для солдатів їжі була незадовільною навіть для категорії помиїв. Зате в довколишніх магазинах ми спостерігали продукти, які підрозділ отримував за атестатом забезпечення для солдатської кухні.
Звернення до тилового керівництва жодного результату не дало. Згодом приїхала комісія, виявила купу порушень. Надлишку лише тушонки виявили тоді майже на 1,5 тонни. Але ніяких оргвисновків зроблено не було.
Посудини для води
Перш за все необхідно подбати, щоб у вас були посудини для води.
Якщо ваша обслуга перебуває в таборі, потрібний один пластиковий бак на 50—60 л і приблизно 10—15 баклажок на 6—7 л з-під питної води. На виїзд на добу-дві ми брали пластиковий бак на 20 л і по баклажці на 6—7 л на кожного бійця в обслузі.
Це вода для пиття, приготування їжі, миття посуду, заварювання кави і чаю.
Воду зазвичай набирали з колодязів у проукраїнських місцевих жителів або на шахтах, з артезіанських джерел.
Бутильовану воду видавали за кількістю бійців у підрозділі, з поставок армійського постачання.
Пластиковими баками — і великими (50 л), і малими (20 л) — нас забезпечили волонтери.
Посуд для приготування їжі
Для приготування їжі ми використовували один великий казан (10 л), два малі казани (5—6 л), два чайники, одну решітку-гриль, одну велику чавунну сковорідку з кришкою, місткістю приблизно 5 л. Дві пластикові миски для маринування, соління або приготування салатів.
Ще у нас був великий термос на 5 л для перших страв, але ми ним користувалися рідко.
Три ножі для чищення овочів і нарізання продуктів.
На виїзд на вогневу ми брали із собою малий казан, чайник і решітку-гриль.
Також у нас була тринога для багаття.
Абсолютно все з названого кухонного інвентарю нам купили і передали волонтери.
Посуд для приймання їжі
Статутні армійські казанки, ложки та кухлі нам видали першого ж дня.
Як практично все обладнання української армії, цей посуд перекочував ще з «робітничо-селянської». Туди він потрапив з імператорської, а в російську імператорську з німецької. Загалом, традиційний колообіг армійського майна.
Вважається, що практично