Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Наука, Освіта » Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська - Олександр Віталійович Красовицький

Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська - Олександр Віталійович Красовицький

Читаємо онлайн Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська - Олександр Віталійович Красовицький
на той момент ковток спиртного, напевне, був швидше корисним, ніж шкідливим. Двома ложками, черпаючи по колу, ми з’їли святкове блюдо — тушонку. Зробили кілька фото на майже повністю розряджений смартфон. Це дійсно був найкрутіший день народження в моєму житті. Глибоко в тилу ворога, прориваючись із оточення, після тижня на Савур-Могилі під постійними бомбардуваннями. Я не можу такого побажати іншим, та й собі не побажав би знову. Але, блін, дякую.

• Зведення новин

За минулу добу втрати бойовиків складають 247 осіб, 2 танки, 8 бойових броньованих машин, 2 установки БМ 21 «Град», 4 автомобілі і 1 гармата, повідомляє прес-центр АТО.

• За добу в зоні Антитерористичної операції загинули 12 військових, крім того ще 19 отримали поранення.

Про це під час брифінгу у вівторок повідомив речник Інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко.

Протягом доби сили АТО 29 разів вступали у вогневий контакт з терористами в районі н.п. Кутейнікове, Світле, Щербак, Гусельщикове, Сабівка, Городище, Весела Гора, Вергулівка, Ясинувата, Чумаки, Червона Поляна, Мар’їнка, Красногорівка, Авдіївка, Старобешеве, Моспине, Хрящувате, Фащівка, Стила.

• Батальйони «Донбас», «Кривбас», «Миротворець», «Івано-Франківськ», «Волинь» і «Дніпро-1» оточені бойовиками біля Іловайська Донецької області.

Про це повідомляють у штабі національного захисту Дніпропетровської області.

«Ситуація в Іловайську (сектор «Б») залишається незмінною. Батальйони «Донбас», «Кривбас», «Миротворець», «Івано-Франківськ», «Волинь» і «Дніпро-1» перебувають в оточенні. З боку Троїцька й Харцизька б’ють «Гради». З боку Федорівки б’ють САУ, які обстрілюють окраїну Іловайська з боку РФ», — сказано в повідомленні.

• У запеклому бою за визволення міста Іловайськ на Донеччині загинули командир спецбатальйону «Херсон» Руслан Сторчеус і боєць Олег Пєшков.

Про це повідомляє МВС України.

• Уперше з початку бойових дій на Донбасі російські бойові вертольоти Мі-24 обстріляли українських прикордонників.

Про це під час брифінгу у вівторок повідомив речник Інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко.

«Українських прикордонників вперше за час конфлікту обстріляли некерованими реактивними снарядами два бойові вертольоти Мі-24 РФ», — сказав він.

• Президент України Петро Порошенко і президент Росії Володимир Путін під час зустрічі в Мінську потисли один одному руки.

Про це повідомляє кореспондент Reuters Джек Стабс (Jack Stubbs) у своєму мікроблозі у Твіттер.

• Речник Інформцентру РНБО Андрій Лисенко спростував інформацію про те, що російські регулярні війська увійшли на територію України зі сторони Таганрога.

Про це він сказав в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV.

«Інформація про прорив колони з боку Таганрогу не відповідає дійсності. Цієї колони немає. Я буквально годину тому спілкувався з прикордонниками, зі штабом АТО — ця колона не зафіксована. Її ніхто не бачив», — заявив Лисенко.

«Проте у нас є інформація, що в районі Гуково, це Ростовска область, дійсно є колона, яка складається з приблизно 100 одиниць військової техніки. Це і танки, і БМП і системи «Град», вантажівки із боєприпасами і для перевезення особового складу. Ця колона дійсно зафіксована, але вона кордон з Україною не перетинала. За нею зараз спостерігають», — додав він.

27 серпня 2014 року

• Роман Зіненко «Іловайський щоденник»

27 серпня 2014 року. Знаходячись в спостереженні, я помітив у бінокль дивні темні смуги в полі за містом. Вони розташовувалися приблизно в п’яти-семи кілометрах на захід від Іловайська й нагадували якісь короткі окопи, розташовані паралельно один одному. Придивившись уважніше, Ден дійшов виснов­ку, що це сліди випаленої землі після запу­сків реактивних установок систем залпового вогню. Трохи осторонь від цих смуг, на відстані декількох сотень метрів, розташовувалася густа «зеленка». Ден видивився сліди, що вели від випаленої землі полем у напрямку «зеленки». Мабуть, у ній приховувалися чиїсь позиції. Всі результати спостереження Ден доповідав, та я не знаю кому. Його припущення про приховані позиції підтвердилося вночі, коли по них відпрацювала артилерія. Досі для мене лишається загадкою, чиї це були позиції, і чия артилерія їх накрила, але, судячи з того, що ми тоді були в оточенні, позиції, швидше за все, були «сепарські», а відпрацювала по них наша арта.

З настанням темряви я спостерігав за спалахами та загравою, що здіймалися в «зеленці», яка вдень здалася підозрілою. Після декількох залпів та серії розривів «зеленка» почала детонувати. Мабуть, артилеристи дуже вдало вгадали з вибором цілі. Згарище вирувало кілька годин. Після того як пожежа трохи вщухла, стала помітна метушня на місці пожежі та рух транспорту.

Там же були помітні клуби пилу, що здіймалися, а потім і заграва вже ближче до міста. Схоже, чиясь артилерія відпрацьовувала всі підозрілі «зеленки» на захід від Іловайська.

• Ігор Михайлишин «Танець смерті. Щоденник добровольця батальйону ‘‘Донбас’’»

27 серпня 2014 року

— «Камаз», ми ще довго тут будемо?

— Я не понял! Ты куда-то спешишь?

— Та ні. Чого тут будемо стирчати? Пішли до «Лєрмонтова», може, він якесь завдання придумає. Щось пожвавіше, ніж це протирання штанів.

— Он уже придумал! Сидеть здесь! Вот и сиди здесь!

Через декілька годин «Камаз» сам не витримує повільної нудоти часу. Гранатометники не сидять довго на одному місці. Ще й добровольці. Рух — наше все.

Надворі люди знову готують їжу. Ніхто навіть слова не видавить зі своєї горлянки. Мовчки проводять поглядом. Треба триматись від них подалі й бути обачними. Чує моє серце, що вони ладні продати нас навіть за кусень хліба.

Навколо багато розкиданих цеглин. Але ще вчора їх тут не було. Підіймаю голову, а дах одного з будинків геть роздовбаний.

— Що це? Нас, що, обстрілювали?

— Да! «Градом». Ночью.

— Я й не чув. Спав.

— Спал он. Надо следить за такими моментами!

Значить не причувалося. Дійсно бомбили. Добре, що вчора ми не вибрали останній поверх. Так і заснув би вічним сном.

У будинках появилися свіжі дірки у стінах. Ці сєпари нічого не бояться. Обстрілюють житлові будинки. З дітьми.

* * *

— У «Лєрмонтова» — гості. До нас приєднався «Фагот».
Ходят слухи, что нас будут выводить отсюда. И меня это очень огорчает.

— Мы в полном окружении, «Лермонтов». С мирной территории мне пишут, что вокруг россияне. Что будем делать, «Лермонтов»?

— Надо сражаться до последнего. Иного выхода не вижу.

— Нас всех убьют!

— Меня это не пугает.

Ми випадкові свідки цієї бесіди. Мовчки стоїмо. Тільки слухаємо.

— Здравствуйте, мои гранатометчики без гранатомета. Как у вас там дела?

— Да там нечего делать! «Днепр-1» остался там. Наблюдает. Ночью, правда, «Градами» накрыли, но не страшно. Только домам досталось.

— Хорошо.

— Это

Відгуки про книгу Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська - Олександр Віталійович Красовицький (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: